recenzja

Zielone imperium - Gnomy, marchewki i sałata

Zielone imperium - Gnomy, marchewki i sałata

Uprawa ogródka, wspólne targowanie z innymi graczami i sprzedawanie towarów klientom NPC. Zielone imperium to przykład gry, która nie robi nic źle. Problemem jest, gdy gra jednocześnie nie robi nic w ogóle, choć może to oferować bezproblemową rozgrywkę. Stawia to przed nami drobną zagwostkę: Czy lepiej jest nie próbować, czy spróbować, i zrobić źle?

Mimo wielu recenzowanych przeze mnie gier przeglądarkowych nie nazwałbym siebie fanem tego podgatunku. Z tego samego powodu nie nazwę siebie fanem firmy upjers, choć muszę przyznać, że ich gry często okazują się dość dobre. Formuła upjers jest prosta: wybierz ciekawy temat na grę, znajdź prosty sposób jego realizacji, a potem sprawdź, czy da się w ten sposób zaprezentować coś innego.
Zielone Imperium
Jakiś czas temu pisałem o Kapi Hospital, które było dość rozbudowaną grą przeglądarkową, pełna małych zajęć i ciekawostek. Nie była to jednak pierwsza gra korzystająca z tego silnika rozgrywki. Przed Kapi Hospital wyszło Zielone Imperium. Jest to gra o prowadzeniu ogrodu, i to teoretycznie wszystko, co jest do powiedzenia na jej temat.

Gra zaczyna się w jedynym oknie, jakie naprawdę będzie nas interesować: ogrodzie. Tutaj jesteśmy instruowani o prostych zasadach rozgrywki. Z panelu po lewej wybieramy nasiona, w szeregu pól po prawej zasiewamy je, raz podlewamy i czekamy na plony. Każde warzywo ma swój czas uprawy oraz określoną ilość zwrotu. Zazwyczaj im dłużej czekamy, tym więcej dostaniemy. Gotowe warzywa sprzedajemy odwiedzającym nas gościom. Ci pojawiają się w kolejce co kilka godzin i zwykle chcą dość pokaźne ilości warzyw. Jeżeli jednak czegoś nie mamy, nie jest to problemem. Czekają oni bez końca, nie tracąc nawet samopoczucia.

 • Zielone imperium

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Zarządzanie ogrodem
  Grafika: 2D
  Producent: Upjers GmbH
  Wydawca: Upjers GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 0.0
  • 0.0
  • 5.0
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Zielone Imperium - Jak grać? [PORADY]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Zielone imperium
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-04-23 18:19:01 polecam tą gre bo wciąga ale mam kłopot z mapami każdego obszaru bo nie chce sie włączyć
2018-04-05 15:20:07 fajna polecam
2018-04-03 09:35:22 mlopdyseba01@o2.pl