recenzja

Tribal Wars 2 - Powrót Plemion

Tribal Wars 2 - Powrót Plemion

W 2006 roku zadebiutowała niemiecka firma InnoGames. Ich pierwszym tytułem były legendarne już Plemiona. Ta przeglądarkowa gra strategiczna szybko zgromadziła rzeszę fanów na całym świecie. Wielu z nich w dalszym ciągu cieszy się z oryginalnego tytułu. Gra cechuje się bardzo solidną i konkretną budową mechaniczną. Gdy zapowiedziano sequel, wielu zastanawiało się jak można ulepszyć oryginalną formułę. W końcu miałem okazję przyjrzeć się nowej wersji osobiście i chętnie podzielę się swoimi wrażeniami.

Przepiękny konflikt

Tribal Wars 2 wita nas zdumiewającą oprawą graficzną i bardzo klimatycznym utworem muzycznym. Grafika powstała jako montaż zdjęć z dodatkowym liftingiem CG. Dzięki temu wygląda zarazem realistycznie, jak i baśniowo, co bardzo cieszy oczy. Zarazem utwór muzyczny szybko wprawia nas w nastrój, choć osobiście w końcu go wyłączyłem. Jest ich co prawda kilka, ale często trafiałem na ten sam.

Tribal Wars 2

Zacząłem opis od oprawy graficznej, ponieważ pierwsza rzuciła mi się w oko, gdy zaczynałem rozgrywkę. Wobec tego wspomnę też o interfejsie. UI w grze jest naprawdę czytelne, dobrze rozmieszczone i wygodne. Bardzo mocno to doceniam. W grach tego typu dobrze wykonany interfejs pozwala zażegnać zapotrzebowanie na samouczki, przyjmując, że gracz posiada jakieś wstępne kompetencje. Mimo tego Tribal Wars 2 i pod tym względem się nie ociągał, choć zaprezentował tutorial obowiązkowy i niemiłosiernie wydłużony. Do tych szczegółów wrócę jednak dopiero za moment.

Tribal Wars 2 jest grą strategiczną czasu rzeczywistego. Podobnie jak w pierwszej odsłonie mimo dobrej oprawy graficznej rozgrywka jest niemal w pełni tekstowa. Mamy budynki odpowiedzialne za produkcję surowców, jednostek oraz dodatkowych wsparć. Nasze jedyne zadanie to podbój cudzych wiosek w celu poszerzenia własnej kolekcji. Nie ma tutaj mowy o żadnym innym stylu rozgrywki, ponieważ gra nie oferuje pola do popisu pod innymi względami. Sami twórcy posegregowali graczy na trzy role, które pozwolę sobie nazwać: agresorów osłabiających siły przeciwnika, ekspresjonistów odbierających kontrolę nad wioskami oraz żółwi, którzy dbają o to aby wioski ich oraz ich sprzymierzeńców nie zostały podbite. Spomiędzy tych ról wybiera się konstruując w wiosce specjalny budynek podzielony na właśnie trzy ekskluzywne warianty. dają one dostęp do bonusów i technologii skierowanych na te style rozgrywki.

Jak wynika z nazwy, Tribal Wars 2 czy też “Plemiona 2” to gra drużynowa. Gracze tworzą gildie, aby planować wspólne podboje. Dzięki temu mają możliwość pokryć swoje braki i odblokować dodatkowe pasywne bonusy. Ten dość suchy opis jest tutaj bardzo istotny. Plemiona są grą, która skupia się tylko i aż na rozgrywce PVP. Ekonomiczna część gry jest bardzo uproszczona, a bitwy to czysta matematyka wewnątrz rozbudowanej gry w kamień, papier i nożyce. Bardzo dużo zależy od decyzji poszczególnych graczy i klanów w starciach między sobą, a jedynym silnikiem napędowym jest chęć do konfliktu. Tylko osoby zainteresowane taką rywalizacją mają w grze czego szukać.

 • Tribal Wars 2

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Średniowiecze (MMORTS)
  Grafika: 2D
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.0
  • 0.0
  • 6.7
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Tribal Wars 2 - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 4
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Tribal Wars 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-01-13 10:55:49 fajne
2017-12-27 17:57:14 ja sie pytam gdzie drakensang online
2017-12-21 00:03:35 Nie wiem czy GW2 zasługuje na 1 miejsce skoro po miesiącu już nudził...