recenzja

Tribal Wars 2 - Powrót Plemion

Tribal Wars 2 - Powrót Plemion

W 2006 roku zadebiutowała niemiecka firma InnoGames. Ich pierwszym tytułem były legendarne już Plemiona. Ta przeglądarkowa gra strategiczna szybko zgromadziła rzeszę fanów na całym świecie. Wielu z nich w dalszym ciągu cieszy się z oryginalnego tytułu. Gra cechuje się bardzo solidną i konkretną budową mechaniczną. Gdy zapowiedziano sequel, wielu zastanawiało się jak można ulepszyć oryginalną formułę. W końcu miałem okazję przyjrzeć się nowej wersji osobiście i chętnie podzielę się swoimi wrażeniami.

Przepiękny konflikt

Tribal Wars 2 wita nas zdumiewającą oprawą graficzną i bardzo klimatycznym utworem muzycznym. Grafika powstała jako montaż zdjęć z dodatkowym liftingiem CG. Dzięki temu wygląda zarazem realistycznie, jak i baśniowo, co bardzo cieszy oczy. Zarazem utwór muzyczny szybko wprawia nas w nastrój, choć osobiście w końcu go wyłączyłem. Jest ich co prawda kilka, ale często trafiałem na ten sam.

Tribal Wars 2

Zacząłem opis od oprawy graficznej, ponieważ pierwsza rzuciła mi się w oko, gdy zaczynałem rozgrywkę. Wobec tego wspomnę też o interfejsie. UI w grze jest naprawdę czytelne, dobrze rozmieszczone i wygodne. Bardzo mocno to doceniam. W grach tego typu dobrze wykonany interfejs pozwala zażegnać zapotrzebowanie na samouczki, przyjmując, że gracz posiada jakieś wstępne kompetencje. Mimo tego Tribal Wars 2 i pod tym względem się nie ociągał, choć zaprezentował tutorial obowiązkowy i niemiłosiernie wydłużony. Do tych szczegółów wrócę jednak dopiero za moment.

Tribal Wars 2 jest grą strategiczną czasu rzeczywistego. Podobnie jak w pierwszej odsłonie mimo dobrej oprawy graficznej rozgrywka jest niemal w pełni tekstowa. Mamy budynki odpowiedzialne za produkcję surowców, jednostek oraz dodatkowych wsparć. Nasze jedyne zadanie to podbój cudzych wiosek w celu poszerzenia własnej kolekcji. Nie ma tutaj mowy o żadnym innym stylu rozgrywki, ponieważ gra nie oferuje pola do popisu pod innymi względami. Sami twórcy posegregowali graczy na trzy role, które pozwolę sobie nazwać: agresorów osłabiających siły przeciwnika, ekspresjonistów odbierających kontrolę nad wioskami oraz żółwi, którzy dbają o to aby wioski ich oraz ich sprzymierzeńców nie zostały podbite. Spomiędzy tych ról wybiera się konstruując w wiosce specjalny budynek podzielony na właśnie trzy ekskluzywne warianty. dają one dostęp do bonusów i technologii skierowanych na te style rozgrywki.

Jak wynika z nazwy, Tribal Wars 2 czy też “Plemiona 2” to gra drużynowa. Gracze tworzą gildie, aby planować wspólne podboje. Dzięki temu mają możliwość pokryć swoje braki i odblokować dodatkowe pasywne bonusy. Ten dość suchy opis jest tutaj bardzo istotny. Plemiona są grą, która skupia się tylko i aż na rozgrywce PVP. Ekonomiczna część gry jest bardzo uproszczona, a bitwy to czysta matematyka wewnątrz rozbudowanej gry w kamień, papier i nożyce. Bardzo dużo zależy od decyzji poszczególnych graczy i klanów w starciach między sobą, a jedynym silnikiem napędowym jest chęć do konfliktu. Tylko osoby zainteresowane taką rywalizacją mają w grze czego szukać.

 • Tribal Wars 2

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Średniowiecze (MMORTS)
  Grafika: 2D
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.0
  • 0.0
  • 6.7
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Tribal Wars 2 - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 2
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Tribal Wars 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-08-22 08:15:57 gra jest spoko
2017-08-20 14:59:00 Ktoś się zabrał za delirke ? Bo widze strona dziala :D
2017-08-18 22:10:25 Co jakiś czas sprawdzam czy delirium nie powróciło. Strasznie mnie zabolało, gdy gra zniknęła. Cieszę się, że chociaż strona główna działa, mam nadzieję, że niedługo będzie można znów zająć się niszczeniem ludzkości :x