recenzja

Star Stable - „Koń, jaki jest, każdy widzi”...

Star Stable - „Koń, jaki jest, każdy widzi”...

Jak do tej pory nie miałam okazji „pograć” w konie. A skoro już się nadarzyła, to dobre i tyle, by poznać je chociażby w wirtualnej rzeczywistości. Konie nigdy nie należały do moich pasji, pod żadną postacią. Po Star Stable mogę jednak stwierdzić, że chętnie poznałabym uczucie galopowania na prawdziwym koniu. I chyba nie do końca zgadzam się z pierwotnym założeniem, że jest to gra przeznaczona głównie dla grupy wiekowej 9-16 lat i to tylko dla dziewczynek. Moim zdaniem można się tutaj odnaleźć niezależnie od wieku czy płci, choć to fakt, że kreowanie postaci dziewczęcej niekoniecznie może przypaść do gustu męskiej części graczy. Tak czy siak, mnie ta kompozycja odpowiada i wciąga, choć już dawno nie mieszczę się w podanym przedziale wiekowym.

Soundtrack i historia na początek

To co mnie urzeka na pierwszy rzut oka, to początek sprawiający wrażenie, że zaczyna się jakiś ciekawy film. Dopasowana muzyka, jak i krótka historia przewijająca się na początku, jak dla mnie dają poczucie, że siedzę w sali kinowej. Podsumowując te pierwsze chwile zanim jeszcze zasiadam swojego konia i zaczynam przygodę, są w moim odczuciu zachęcający, by zacząć dalszą zabawę.

Star Stable

Moim zadaniem stało się wcielenie w postaci dziewczyny, która latem będzie przemierzać tereny w okolicy stajni Jorvik. Wykreowałam swoją postać i nazwałam konia, którego wzięłam pod swoje wirtualne skrzydła. Wybór był niemały i ostatecznie stworzyłam postać przypadającą mi do gustu pod względem nazwy. Tu chyba nawet najbardziej wymagający gracz byłby w stanie zadowolić swoje wysublimowane gusta, bo kombinacji odnośnie imienia postaci i nazwy konia, jest naprawdę sporo. Zdecydowanie więcej niż w innych produkcjach, z którymi do tej pory udało mi się zmierzyć.

Przygodę od Stajni czas zacząć

Tradycyjnie, jak to ja, na plus zaliczam brak jakiegoś przydługiego samouczka. Komentarze wyświetlające się w dymkach są na tyle krótkie i atrakcyjne, że szybko można załapać, co, gdzie i jak. Nie ma problemu z praktycznie błyskawicznym odnalezieniem się na terenie Stajni, ale i tym poza nim, do którego dostęp uzyskuje się dopiero po wykonaniu konkretnych zadań – wyzwań. Jest i wirtualna waluta, inni uczestniczy, czat, gdzie można porozumieć się z innymi. Do wyboru opcje uczestnictwa w zawodach, zakupy w sklepiku czy miejsce, gdzie można zadbać o swojego konia.

Star Stable

Może i nie wieje z każdej strony adrenaliną, ale jest na tyle ciekawie, że czas szybko płynie i chętnie podejmuję się kolejnych wyzwań. Przy okazji nie omieszkam wypróbować swojego konia i jego możliwości. Szybko można przyzwyczaić się do sposobu poruszania, odnajdywania konkretnych punktów i wykonywania zadań, by już za chwilę pojawić się na terenie poza stajnią.

 • Star Stable

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Jazda konna
  Grafika: 3D
  Producent: Star Stable Entertainment AB
  Wydawca: Star Stable Entertainment AB
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.9
  • 0.0
  • 6.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Star Stable - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Star Stable
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-06-22 12:56:46 Inaczej niż w przypadku większości tego typu gier, które odstawiam po godzinie, tutaj siedzę już kilka dni. Chyba czegoś takiego szukałem :)
2018-06-21 23:52:42 Super sprawa! Fajnie, że gierki przeglądarkowe wciąż się rozwijają :)
2018-06-21 15:39:12 Dobre wykonanie. Nowoczesny wygląd ale z klimatem, przyjemna rozgrywka.. tylko trochę trudno na początku ale być może to nawet dla niektórych i plus :D