recenzja

My Free Zoo - ZooTycoon w przeglądarce

My Free Zoo - ZooTycoon w przeglądarce

Od czasu do czasu spotykam się z grami, które próbują z samej rozgrywki zrobić jej cel. Kiedyś było to normą, zwłaszcza za czasów salonów arcade. Jednak obecnie często zapominam o istnieniu gier, w których do niczego nie dążyłem. Trochę zajęło, zanim znalazłem taką, w której ten koncept się udał. My Free Zoo to gra o rozbudowie naszego własnego zoo. Proces ten jest prosty i bezstresowy, ale jednocześnie satysfakcjonujący.

Królicza norka

Grę zaczynamy z dość sporym skrawkiem terenu oraz prostym instruktażem naszego zadania. W zoo stawiamy zagrody o określonym terenie: od łąki po dżungle i akwaria. Następnie nabywamy stworzenia, którymi te zagrody wypełniamy. Rozmiar zwierzęcia i zagrody zdecyduje, ile jednego zmieści się w drugim. Różnorodność zwierząt i zagród wyznacza, jak interesujące jest nasze zoo.

Nasze zoo odwiedzać będą cztery różne grupy ludzi: dzieci, kobiety, mężczyźni i seniorzy. Każda z tych grup ma nieco inne zainteresowania. Im większe i ciekawsze nasze zoo, tym więcej osób je odwiedzi, i tym wyższe będzie ich zadowolenie. Weseli goście będą zostawiać więcej pieniędzy w budkach i sklepikach, z kolei ich większa ilość szybciej napełnia kasę w budce z biletami.

My Free Zoo

Nasze zoo należy również odpowiednio dekorować i wyposażać. Jeżeli czegoś brakuje, to nad głowami gości pojawią się ich myśli, sugerujące zasadzanie kwiatów, czy dodawanie nowych rodzajów zwierząt. Ikony te są jednak często dość ogólne, a poboczne zadania dające dodatkowe doświadczenie za rozmieszczanie dekoracji z konkretnych kategorii prowadzą nas za rękę nieco lepiej.

Oczywiście każda gra w tych czasach musi mieć jakiś system progresji. W My Free Zoo poza koniecznością zdobycia gotówki na zakup zwierząt i dekoracji będziemy musieli osiągnąć odpowiedni poziom doświadczenia. Kilka razy dziennie odwiedzając nasze zoo, możemy pobawić się z zwierzętami, nakarmić je i wypielęgnować. W ten sposób dość powoli, może nawet zbyt wolno, wypełniamy pasek doświadczenia.

Tempo rozgrywki może być moim jedynym problemem z My Free Zoo. Zarówno doświadczenie, jak i pieniądze zbiera się dość wolno, nawet wchodząc do gry kilka razy dziennie, aby zebrać dodatkowe punkty. Traktujcie jednak tę opinię z ziarnkiem soli. Na samym początku gra oferuje nam wyzwanie z nagrodami: zdobądź dziesiąty poziom w kilka dni. Przegrałem ten zakład o jeden poziom, wobec czego moja strategia i styl rozgrywki mogły być nieoptymalne.

 • My Free Zoo

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Zarządzanie zoo (Social network game)
  Grafika: 2D
  Producent: Upjers GmbH
  Wydawca: Upjers GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.0
  • 0.0
  • 6.0
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

My Free Zoo - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 4
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda My Free Zoo
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-12-06 15:11:03 Słuszna uwaga. Wybacz niedopatrzenie. Już poprawione. :)
2017-12-05 21:06:15 "fantastycznego świata Azerothu" - Azeroth to wyraz nieodmienny, a już na pewno nie w taki sposób. A tak na marginesie Azeroth jest kobietą, a konkretnie tytanem rodzącym się wewnątrz planety, więc taka odmiana nijak nie pasuje :D
2017-12-04 19:28:11 Ja bym chciał wiedzieć gdzie się podziali wszyscy ludzie z serwerów... Grałem na Polskim Barusie odpalam przedwczoraj grę po dwóch latach a serwer pusty... robię postać na kolejnym nowym z tego roku polskim serwie a tam znowu pusto... Zrobilem postacie jeszcze na dwóch serwerach i tam też pusto..... Pusto oznacza że w głównym mieście może 2-4OSÓB !!!! GDZIE SĄ LUDZIE ?