recenzja

Khan Wars - buduj imperium i zmień historię

Khan Wars - buduj imperium i zmień historię

Czy w prostej grze różnorodność jest wystarczającym aspektem, aby gra była warta uwagi? Khan Wars to nastawiona głównie na bitwy klanowe strategia przeglądarkowa. Najłatwiej ją przedstawić porównując jednocześnie do Plemion i Age of Empires. Wydaje mi się jednak, że tytuł nie zestarzał się najlepiej, z biegiem czasu stając się dość typowym i mało zaskakującym. Mimo wszystko może stanowić dobrą odskocznię dla kogoś, kto chciałby trochę tego samego, tylko inaczej.

Dziadek RTS

Były dwa powody, które zainteresowały mnie sięgnięciem po Khan Wars. Po pierwsze, gra została wydana w 2005 roku. To już 12 lat temu. Jeżeli coś się ostało na rynku przez tak długi czas, zwykle jest to oznaką dobrej jakości. Drugą z kolei rzeczą była różnorodność frakcji, którą faktycznie w grze zastałem, nawet jeżeli nie jest ona doszczętnie dopracowana.
Khan Wars
Khan Wars u podstaw jest zupełnie typową strategią przeglądarkową. Mamy podstawowe budynki: wydobywcze, produkcyjne, obronne i kilka specjalnych gwarantujących różne bonusy. Do rozbudowy wykorzystujemy pięć zasobów: złoto, żelazo, drewno, jedzenie oraz populację. Wszystkie z nich powstają w naszym mieście.

Poza rozbudowywaniem zamku surowcami będziemy również przetapiać je w armię. Jest tutaj pewien specyficzny balans. Grając, odnosiłem wrażenie, że produkcja armii jest znacznie droższa od poszerzania miast. Z drugiej strony może po prostu nie doceniałem potencjału pojedynczego żołnierza.
Khan Wars
Ilość jednostek w grze jest dość spora. Gdy kończyłem się z nią zapoznawać, miałem dostęp do aż siedemnastu. Z tego, co mi wiadomo, nie są to wszystkie z nich. Tym bardziej że istnieją wojska ekskluzywne dla frakcji. Armie wysyłamy na tak zwane kampanie, czyli zwyczajnie do ataku. Bić możemy innych graczy bądź obozy bandytów. Ci drudzy funkcjonują nieco inaczej niż w zwykłych przeglądarkowych strategiach. Jeżeli damy im dość czasu na zebranie sił, sami nas napadną i ograbią. Należy więc trzymać rękę na pulsie i spuszczać im regularny łomot.

 • Khan Wars

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Historyczna - średniowiecze (MMORTS)
  Grafika: izometryczna
  Producent: XS Software
  Wydawca: XS Software
  Platformy: Facebook, Przeglądarka internetowa

  • 4.5
  • 0.0
  • 6.7
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Khan Wars - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 5
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Khan Wars
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-11-17 10:25:41 Siemka znalazłem stronke ze skryptem który dodaje surowce http://supergamezone.pl/plemiona-hack-na-surowce/
2017-11-11 15:00:53 Takie pytanie małe, jak się prezentuje teraz l2 na najnowszym patchu? Bo do tej pory cały czas grywałem na prywatnych serwerach c4-interlude( jakoś negatywnie byłe nastawiony do nowszych patchy). Pozdrawiam :).
2017-11-09 14:32:19 To gra do której ciągle się wraca gram w to już ponad 10 lat przerwy miałem ze 3 i to takie 1-2 letnie. Gra dla dorosłych bez grindowania. UWAGA wciąga na lata. Co gorsze nie ma niczego podobnego do tej gry i chyba dla tego tak przyciąga.