recenzja

Kapi Hospital - Leczymy nudę

Kapi Hospital - Leczymy nudę

Rozpoczynając przygodę z Kapi Hospital spodziewałem się czegoś nieco innego. Bardziej rozbudowanego i klasycznego. Gra okazała się znacznie prostsza niż podobne tytułu wydawane przez firmę Upjers. Dzięki temu celuje w inną niszę, więc mogę powiedzieć, że ma swój własny charakter. Wiele rzeczy robi dobrze, choć wydaje się, że tylko przez przypadek. Prezentuję wam moje mieszane odczucia na temat „twojej darmowej symulacji szpitala przez przeglądarkę”.

Po swojemu

W 1998 firma Bullfrog wydała grę o nazwie Theme Hospital. Było to pewien środek pomiędzy seriami Dungeon Keeper a Theme Park. W grze zajmowaliśmy się rozbudową szpitala, jednocześnie dbając o jego finanse. Ręcznie rozmieszczaliśmy ekwipunek po różnych wydziałach i pokojach. Gra była pod tym względem dość drobiazgowa. Czegoś podobnego oczekiwałem od Kapi Hospital, ponieważ wcześniej recenzowany przeze mnie Undermaster silnie przypominał Dungeon Keepera. Gra ma jednak nieco inną i mniej skomplikowaną perspektywę na koncept pracy dyrekcyjnej nad szpitalem. Można by nawet nazwać ją prostszą wersją gry Undermaster.

Kapi Hospital

W Kapi Hospital wcielamy się w rolę dyrektora szpitalu, mając za zadanie rozbudować przybytek i wyleczyć największą możliwą liczbę pacjentów. W tym celu musimy odgracić stare zaniedbane piętra budynku i porozmieszczać w nich wymagane pracownie medyczne. Zaczynając z gabinetem lekarskim i rentgenem powoli będziemy dostawać nowe technologie, a nasi pacjenci będą przychodzić z coraz to nowszymi dolegliwościami. Większa część gry polega na ich efektywnym administrowaniu. Pacjentów należy ręcznie przemieszczać między gabinetami i szpikować lekami, które przyśpieszają pracę lekarza. Gdy wszystkie gabinety są zajęte prowadzimy pacjentów do łóżek szpitalnych. Tam możemy wykonać kilka dodatkowych zabiegów, aby zwiększyć ich zadowolenie oraz (co istotniejsze) rachunek. Tak więc zajmujemy się głównie kierowaniem przepływu niezdrowych ludzi przez naszą lecznicę, tak, aby poczekalnia nigdy nie była pełna (wtedy nikt więcej nie przyjdzie!), a gabinety zawsze w ruchu. Brzmi prosto i tak jest.

Gdy poznamy typowe dolegliwości pacjentów i zaplanujemy przebieg pracy, reszta idzie dość samoczynnie. Gdy awansujemy na wyższy poziom ilość robót się zwiększa, więc robimy nowy plan, który szybko staje się rutynowy. Ten gameplay loop definiuje charakter Kapi Hospital jako gry na złapanie oddechu. Coś, co trzymamy otwarte w drugiej karcie, aby wcisnąć alt-tab raz na jakiś czas przy pracy. Coś, gdzie się zagląda, gdy czekamy na nowy mecz w bardziej wymagającej grze. Będąc szczerym, jest to dla mnie dokładnie to, czego oczekuję od gry przeglądarkowej. Kapi Hospital nie stara się być niczym więcej niż to, czego oczekuje się od zabijacza czasu.

 • Kapi Hospital

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Zarządzanie szpitalem
  Grafika: 3D
  Producent: Upjers
  Wydawca: Upjers
  Platformy: Windows

  • 6.3
  • 0.0
  • 7.0
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Kapi Hospital - Trailer [HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Kapi Hospital
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-05-17 18:47:36 Gra super ale to co ostatnio na niej się dzieje to jakaś porażka. pełno błędów, konta rosną w tempie ekspresowym bo używają nielegalnych programów do wszystkiego. Dla uczciwych graczy ta gra przestaje mieć sens, bo co z tego, że wyda się kupę kasy jak nastolatek przegania cie w mgnieniu oka i jeszcze z ciebie się śmieje. Ewenty są ustawiane pod wybranych, co topka ma znika by słabszym było ciężej urosnąć i ich dogonić. gram w nią już 4 lata chyba to już mój nałóg ale taka jest prawda.
2018-05-03 12:49:31 Bardzo dobra gra ktora potrafi wciagnac na dlugie miesiace... lecz ostatnimi czasy tworca poswieca jej jak i rowniez graczom coraz mniej czasu. Kiedys bylo zdecydowanie lepiej. Duza bolaczka tej gry sa eventy urozmaicajace rozgrywke. Nowych nie ma jedynie kopie starych stworzonych z mysla o hallowen,walentynkach,bozym narodzeniu ktore w przypadku powtorzenia sie w tej samej postaci nie przynosza takich korzysci jak przy pierwszym uruchomieniu. Nowy gracz znajdzie cos dla siebie poniewaz konto rozwija sie grubymi miesiacami, lecz stali bywalce nie maja zbytnio co robic. A tez nie zanosi sie aby bylo lepiej.. a szkoda.
2018-04-23 18:19:01 polecam tą gre bo wciąga ale mam kłopot z mapami każdego obszaru bo nie chce sie włączyć