recenzja

Ikariam - Grecja z domieszką steampunku

Ikariam - Grecja z domieszką steampunku

Poniższa recenzja nie jest moim pierwszym spotkaniem z Ikariam. W grę grałem kilka dobrych lat temu, gdy jeszcze chodziłem do gimnazjum. Jest to jedna z dość klasycznych gier swojego gatunku i nie ulegała przesadnej zmianie. Zmienić za to mogły się moje gusta. Nie czerpałem z gry aż tak dużej przyjemności, jak kiedyś. Najprawdopodobniej od czasu kiedy odechciało mi się odwiedzać starożytną Grecję nie zaiskrzyło we mnie ponownie. Mimo tego jestem w stanie ją wam zaprezentować. Kto wie, być może wam podejdzie ona do gustu. Ikariam jest grą solidną i tematycznie unikalną. Nawet jeżeli przedstawia format ustanowiony lata temu, gdy tego typu gier było bardzo niewiele.

Przyszła przeszłość

Ikariam osadzony jest w starożytnej Grecji z osobliwym dodatkiem steampunku. Choć co prawda nie dam sobie ręki uciąć za funkcjonowanie osadzonych w grze maszyn na parze. Nie doczytałem się żadnych wyjaśnień na ten temat. Mimo tego sam ten pomysł tworzy niepowtarzalny świat gry, który swój klimat ustanawia samym elementami graficznymi.

Ikariam

Rozgrywka to z kolei teraz już staroświecki model strategii przeglądarkowej. Dostajemy pod władanie własne miasto. W tym wypadku osadzone na wyspie. Tworzymy budynki wybierane z listy poszerzanej przez prowadzenie badań. Następnie rekrutujemy armię z przeznaczonych do tego placówek, która walczy w pełni automatycznie. My odbieramy tylko raporty. W swoim czasie te rozwiązania były na porządku dziennym i szczerze mówiąc, w dalszym ciągu solidnie się utrzymują. Może i walka ogranicza się do stworzenia lepszej kompozycji w większych ilościach, ale przynajmniej nie zajmuje nam całego dnia. Przynajmniej dla mnie jest to atutem w grach przeglądarkowych. Ostatecznie ten gatunek ewoluował z pragnienia zabieganych ludzi, aby w coś mimo wszystko pograć.

 • Ikariam

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Antyczna Grecja (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.0
  • 0.0
  • 6.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Ikariam - trailer - HD

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 5
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Ikariam
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-06-23 12:38:43 Świetna gra klimatem przypomina mi gothica :D
2017-06-23 12:04:12 faine
2017-06-20 09:06:22 Spodziewałem się wyższego miejsca w rankingu jak na grę, która kilka lat temu była bardzo popularna. Chwili obecnej nie funkcjonuje żadna oficjalna strona gry i generalnie bez inwestowania realnej gotówki nie ma szans na równą grę. A dodam, że od pewnego momentu wprowadzili płatne ulepszanie, co wypacza sens gry. Co do Polaków i innych nacji, to jeszcze jakieś gildie funkcjonują. Niestety przeważnie każdy ma po 5-8 postaci(pełne party) co za tym idzie jest masowa skala botowania. Jeśli nie jesteś masochistą to nie polecam gry. Po pewnym etapie ręczne granie, oklepane schematy i lepszy ekwipunek za który trzeba płacić abonament zabija radość z gry. Podsumowując. Nie sugerujcie się, że gra jest darmowa i jeśli nawet będziecie mieć sponsora w grze, to bez bota nie ma równych szans. Co prawda są jeszcze prywatne serwery, ale większość ma krótki żywot.