recenzja

Ikariam - Grecja z domieszką steampunku

Ikariam - Grecja z domieszką steampunku

Potrzeba napędem decyzji

W naszym mieście można umieścić ograniczoną liczbę budynków. W dodatku nie znajdziemy wszystkich surowców na jednej wyspie. Z tego powodu w Ikariamie panuje ciągła potrzeba ekspansji. Sam poradnik kończy się nie długo po tym, jak nauczy nas zakładania nowych miast.

Ikariam

Surowców, o których wspomniałem jest w Ikariamie sześć. Podstawowy to złoto, które generują niepracujący obywatele. Jest to ogólny surowiec do handlu, rekrutowania wojska i utrzymania miasta. Pozostałe generują zakłady wydobywcze. Drewno można produkować na każdej wyspie i jest podstawą do konstrukcji budynków. Inne są bardziej luksusowymi i wyspecjalizowanymi towarami. Na wyspie znajduje się tylko jedna losowa placówka inna od tartaku. Z niej zyskujemy jeden z tych czterech zasobów. Marmur służy do zaawansowanej rozbudowy. Kryształy służą do rozwoju budowli związanych z nauką, a siarka do rekrutacji wojska. Poza tym jest jeszcze wino, które pozwala nam podnieść zadowolenie mieszkańców. To z kolei zmienia się zależnie od warunków życia w mieście. Te są gorsze, gdy miasto nie radzi sobie z obroną lub gdy nasza kolonia nie ma wystarczająco rozbudowanej placówki gubernatora pod swoją populację. Dodatkowo duży wpływ na życie naszych mieszkańców ma nasz ustrój polityczny. Tych jest kilka i należy je najpierw wynaleźć. Dają nam one różnorodne modyfikatory w zestawie z wadami. Jest ich aż sześć, więc podaruję sobie listę z dogłębnym wyjaśnieniem. Ostatecznie jednak styl gry, na jaki się zdecydujemy, ma jawne mocne i słabe strony. Z kolei rozwój miast wymaga tworzenia coraz to większej liczby jeszcze bardziej oddalonych od siebie kolonii.

 • Ikariam

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Antyczna Grecja (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: Gameforge AG
  Wydawca: Gameforge AG
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 6.0
  • 0.0
  • 6.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Ikariam - trailer - HD

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Ikariam
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-05-17 18:47:36 Gra super ale to co ostatnio na niej się dzieje to jakaś porażka. pełno błędów, konta rosną w tempie ekspresowym bo używają nielegalnych programów do wszystkiego. Dla uczciwych graczy ta gra przestaje mieć sens, bo co z tego, że wyda się kupę kasy jak nastolatek przegania cie w mgnieniu oka i jeszcze z ciebie się śmieje. Ewenty są ustawiane pod wybranych, co topka ma znika by słabszym było ciężej urosnąć i ich dogonić. gram w nią już 4 lata chyba to już mój nałóg ale taka jest prawda.
2018-05-03 12:49:31 Bardzo dobra gra ktora potrafi wciagnac na dlugie miesiace... lecz ostatnimi czasy tworca poswieca jej jak i rowniez graczom coraz mniej czasu. Kiedys bylo zdecydowanie lepiej. Duza bolaczka tej gry sa eventy urozmaicajace rozgrywke. Nowych nie ma jedynie kopie starych stworzonych z mysla o hallowen,walentynkach,bozym narodzeniu ktore w przypadku powtorzenia sie w tej samej postaci nie przynosza takich korzysci jak przy pierwszym uruchomieniu. Nowy gracz znajdzie cos dla siebie poniewaz konto rozwija sie grubymi miesiacami, lecz stali bywalce nie maja zbytnio co robic. A tez nie zanosi sie aby bylo lepiej.. a szkoda.
2018-04-23 18:19:01 polecam tą gre bo wciąga ale mam kłopot z mapami każdego obszaru bo nie chce sie włączyć