recenzja

Helbreath - Spotkanie przy piwie

Helbreath - Spotkanie przy piwie

Helbreath to jak pogawędka z kumplem przy dobrym piwie. Nie potrafię do niczego innego przyrównać tych kilku krótkich chwil, które skłoniły mnie do tylu refleksji. Przysiądźcie się do nas. Zapraszam. Porozmawiajmy o grach. O tym, co było i o tym, co jest. A lęki i marzenia niech zawisną w milczeniu, kiedy tylko osuszymy kufle i wypalą się świece.

Ziarno prawdy

Helbreath wzbudził we mnie nutę sympatii jeszcze zanim zdążyłem go uruchomić. Wywołał tym samym wyrzuty sumienia spowodowane moją surową oceną recenzowanego jakiś czas temu Conquer Online. Uświadomił bowiem, że przyłożywszy CO nieadekwatną miarę skrytykowałem go tylko za to, że nie był taki jak chciałem. Helbreath również nie okazał się do końca taki, jakiego go sobie wyobraziłem. I chwała mu za to.

Helbreath

Gry się zmieniają. Wyspa została odkryta, dżungla wykarczowana, hotel zbudowany. Zmieniły się preferencje graczy, oczekiwania idą w górę. Liczba nowych tytułów zwiększa się wprost proporcjonalnie do upływu czasu. Każdy dziś może zrobić grę, ba, każdy może ją wydać. Rewolucja cyfrowych ruchomych czcionek przyniosła owoce (zarówno słodkie, jak i zgniłe) w przeciągu zaledwie jednego pokolenia, podczas gdy Gutenberg nigdy nie doczekał narodzin brukowej prasy.

Wszystko świetnie, ale co to ma do recenzowanego tytułu? Wszystko. Dlaczego w erze Wiedźmina, Mass Effecta i GTA ktoś w ogóle zawraca sobie głowę czymś takim, jak Helbreath? Ano dlatego, moi państwo, że nasz stosunek do gier wcale nie opiera się tylko i wyłącznie na tym, czy te gry są dobre. Kamienie milowe w rodzaju pierwszego Tormenta czy Far Cry'a zachwyciły nas, pokazując że można lepiej, piękniej i ciekawiej. Nie zmienia to jednak faktu, że w sercu zachowujemy nie te gry, które okrzyknięto kanonem, lecz te, z którymi nawiązaliśmy emocjonalną więź.

 • Helbreath

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 2D
  Producent: SIEMENTECH
  Wydawca: SIEMENTECH
  Platformy: Windows

  • 5.8
  • 0.0
  • 6.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Helbreath - Oficjalny zwiastun

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Helbreath
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-04-23 18:19:01 polecam tą gre bo wciąga ale mam kłopot z mapami każdego obszaru bo nie chce sie włączyć
2018-04-05 15:20:07 fajna polecam
2018-04-03 09:35:22 mlopdyseba01@o2.pl