recenzja

Helbreath - Spotkanie przy piwie

Helbreath - Spotkanie przy piwie

Helbreath to jak pogawędka z kumplem przy dobrym piwie. Nie potrafię do niczego innego przyrównać tych kilku krótkich chwil, które skłoniły mnie do tylu refleksji. Przysiądźcie się do nas. Zapraszam. Porozmawiajmy o grach. O tym, co było i o tym, co jest. A lęki i marzenia niech zawisną w milczeniu, kiedy tylko osuszymy kufle i wypalą się świece.

Ziarno prawdy

Helbreath wzbudził we mnie nutę sympatii jeszcze zanim zdążyłem go uruchomić. Wywołał tym samym wyrzuty sumienia spowodowane moją surową oceną recenzowanego jakiś czas temu Conquer Online. Uświadomił bowiem, że przyłożywszy CO nieadekwatną miarę skrytykowałem go tylko za to, że nie był taki jak chciałem. Helbreath również nie okazał się do końca taki, jakiego go sobie wyobraziłem. I chwała mu za to.

Helbreath

Gry się zmieniają. Wyspa została odkryta, dżungla wykarczowana, hotel zbudowany. Zmieniły się preferencje graczy, oczekiwania idą w górę. Liczba nowych tytułów zwiększa się wprost proporcjonalnie do upływu czasu. Każdy dziś może zrobić grę, ba, każdy może ją wydać. Rewolucja cyfrowych ruchomych czcionek przyniosła owoce (zarówno słodkie, jak i zgniłe) w przeciągu zaledwie jednego pokolenia, podczas gdy Gutenberg nigdy nie doczekał narodzin brukowej prasy.

Wszystko świetnie, ale co to ma do recenzowanego tytułu? Wszystko. Dlaczego w erze Wiedźmina, Mass Effecta i GTA ktoś w ogóle zawraca sobie głowę czymś takim, jak Helbreath? Ano dlatego, moi państwo, że nasz stosunek do gier wcale nie opiera się tylko i wyłącznie na tym, czy te gry są dobre. Kamienie milowe w rodzaju pierwszego Tormenta czy Far Cry'a zachwyciły nas, pokazując że można lepiej, piękniej i ciekawiej. Nie zmienia to jednak faktu, że w sercu zachowujemy nie te gry, które okrzyknięto kanonem, lecz te, z którymi nawiązaliśmy emocjonalną więź.

 • Helbreath

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 2D
  Producent: SIEMENTECH
  Wydawca: SIEMENTECH
  Platformy: Windows

  • 7.4
  • 0.0
  • 6.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Helbreath - Oficjalny zwiastun

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Helbreath
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-06-23 12:38:43 Świetna gra klimatem przypomina mi gothica :D
2017-06-23 12:04:12 faine
2017-06-20 09:06:22 Spodziewałem się wyższego miejsca w rankingu jak na grę, która kilka lat temu była bardzo popularna. Chwili obecnej nie funkcjonuje żadna oficjalna strona gry i generalnie bez inwestowania realnej gotówki nie ma szans na równą grę. A dodam, że od pewnego momentu wprowadzili płatne ulepszanie, co wypacza sens gry. Co do Polaków i innych nacji, to jeszcze jakieś gildie funkcjonują. Niestety przeważnie każdy ma po 5-8 postaci(pełne party) co za tym idzie jest masowa skala botowania. Jeśli nie jesteś masochistą to nie polecam gry. Po pewnym etapie ręczne granie, oklepane schematy i lepszy ekwipunek za który trzeba płacić abonament zabija radość z gry. Podsumowując. Nie sugerujcie się, że gra jest darmowa i jeśli nawet będziecie mieć sponsora w grze, to bez bota nie ma równych szans. Co prawda są jeszcze prywatne serwery, ale większość ma krótki żywot.