GoT: Winter is Coming - czy na taką grę zasłużyli fani serialu? • Recenzja Gry
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

GoT: Winter is Coming - czy na taką grę zasłużyli fani serialu?

GoT: Winter is Coming - czy na taką grę zasłużyli fani serialu?

Game of Thrones: Winter is Coming to przeglądarkowa gra autorstwa chińskiego studia Yoozoo Games, wydana przez Warner Bros. Interactive Entertainment. Jest to strategia z elementami RPG - typowa gra typu Empire Building. Grę rozpoczynamy z małym zamkiem, który oczywiście musimy stopniowo ulepszać. Na mapie naszego miasta, przyjdzie nam budować różnego rodzaju budynki, aby rekrutować jednostki, odkrywać nowe technologie oraz nabywać surowce. W swoich założeniach gra przypomina inne podobne produkcje, takie jak Forge of Empires, Throne: Kingdom at War itp. Wszystkie czynności wykonywane w mieście odbywają się w czasie rzeczywistym. Im wyższy poziom budynku lub technologii, tym dłużej zajmie nam kolejne ulepszenie.

Game of Thrones: Winter is Coming - gra strategia RPG
PvP jest tym, czym ta gra stoi. Po tutorialowym okresie bezpieczeństwa nasz zamek może zostać od razu zaatakowany, a na poziomie 10 nasz dowódca może pojmany. Dowódcy są naszymi postaciami, naszymi awatarami którzy zdobywają poziomy doświadczenia i posiadają własny ekwipunek. Nakładane przedmioty wpływają oczywiście na statystyki naszego dowódcy, co przekłada się na jego skuteczność w walce i budowaniu miasta. Jest to pomocne zarówno pasywnie, jak i aktywnie. Wracając jednak do PvP - pora na kilka zdań o samej walce. Po zrekrutowaniu odpowiedniej ilości żołnierzy (piechurów, kawalerii, włóczników lub łuczników), możemy ich wysłać do ataku w dowolne miejsce na mapie. Możemy również spróbować oblężenia zamku innego gracza, lub wraz z innymi członkami przymierza (gildii) zdobywać neutralne obozy. 

Game of Thrones: Winter is Coming

Naleciałości League of Angels

Walka opiera się na systemie kontrujących się wzajemnie jednostek. Kawaleria kontruje piechotę, piechota kontruje włóczników, włócznicy kontrują kawalerię itd. Co ciekawe system nie uwzględnia kontry dla łuczników. Jest to oczywiście nierealistyczne i nadużywane przez graczy - jednostka łuczników jest najpopularniejszą jednostką w grze. Niestety walka oparta jest na samych statystykach i nie jest nam dane jej zobaczyć na żywo - dostępne są tylko powtórki.
Game of Thrones: Winter is Coming
Game of Thrones: Kingdom at War to gra niewątpliwie bardzo rozbudowana. Przyjdzie nam w niej wykonywać wiele czynności PvP oraz PvE, ale co jest właściwie naszym celem? Po co mamy poświęcać swój czas oraz pieniądze na tę grę? Wydawać by się mogło, że główną osią naszych działań w endgamie jest przymierze. To tutaj wzajemnie pomożemy sobie w obronie zamku wraz z innymi graczami oraz otrzymamy korzyści pieniężne za przynależność - każda zakupiona paczka premium oznacza nagrody dla całego przymierza. Co tydzień w czasie rzeczywistym na całym serwerze ma miejsce mobilizacja przymierza. Wtedy wszystkie gildie zaciekle walczą o każdy zamek. Najlepsze przymierza to te, które skoordynowane są na zewnętrznych kanałach komunikacyjnych, lub te które posiadają w swoim składzie bogatych graczy.
Game of Thrones: Winter is Coming
Szczerze powiedziawszy, ciężko jest mi rozpisywać się o grze, która posiada niezwykle oklepaną formułę. GoT nie wyróżnia się zupełnie niczym poza licencją od HBO. Swoją drogą - gra miała być początkowo pełnoprawnym MMORPG w trójwymiarowej oprawie stworzonym przez inne studio. Wystarczy spojrzeć na fakt, że za finalną grę odpowiadają twórcy League of Angels II, żeby domyśleć się z jakiej jakości produkcją mamy do czynienia. Po Winter is Coming oczywiście nie powinniśmy spodziewać się rozbudowanej fabuły. Jedynej dobrze opowiedzianej historii w tym uniwersum doświadczymy w grze od Telltale. Jeśli chodzi o recenzowaną dziś grę - niestety jedyne co łączy ją z Grą o Tron to nazwa oraz twarze aktorów w grze.

Game of Thrones: Winter is Coming - gra strategia RPG

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę technologiczną w ogóle. 
 

 • Game of Thrones: Winter is Coming logo gry png

  Game of Thrones: Winter is Coming

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Uniwersum 'Gry o Tron'
  Grafika: 3D
  Producent: Yoozooo Games
  Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  Platformy: WWW

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Game of Thrones: Winter is Coming - Gameplay [HD]
Game of Thrones: Winter is Coming - CGI Long Trailer [Full HD]
Game of Thrones: Winter is Coming - Gameplay - Zaczynamy grać [Full HD]
Ski Jump Simulator - Gameplay - Prezentacja Gry [Full HD]
Enlisted - Trailer 'Invasion of Normandy'‎‎ [Full HD]
 • Sonda Game of Thrones: Winter i...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze