Football Team - dobre MMO, jeszcze lepszy symulator • Recenzja Gry

Football Team - dobre MMO, jeszcze lepszy symulator

Football Team - dobre MMO, jeszcze lepszy symulator

Football Team to jedyna w swoim rodzaju  polska gra o tematyce piłki nożnej. Gra została wydana przez miłośników footballu. Jest to jedyna gra przeglądarkowa, w której możesz jednocześnie stworzyć swojego piłkarza, a także zarządzać całym zespołem składającym się z realnych graczy. Zadanie jest pozornie proste - wcielamy się w zawodnika, zaczynamy trenować i rozwijać swoje umiejętności.

Po zarejestrowaniu się na stronie wybieramy podstawowe informacje definiujące naszego zawodnika, między innymi pozycję na boisku i zaraz później rzucani jesteśmy na głęboką wodę. W grze nie doświadczymy samouczka. Tym oto sposobem naszym oczom ukazuje się schludny i funkcjonalny dashboard, który jest głównym miejscem całej akcji. Pierwsza zakładka w dashboardzie to “postać”. Tutaj przejrzymy wszystkie najważniejsze statystyki naszego zawodnika i spersonalizujemy jego wygląd lub otworzymy paczki. Wyróżniamy 3 podstawowe typy paczek: Brązowa, Srebrna oraz Złota. Im wyższy poziom paczki tym większa szansa, że trafimy w niej dobry przedmiot. Zdobędziemy w nich spodenki, getry lub korki ulubionego zespołu. Zdobywane są wraz z postępem gry (wykonywanie codziennych wyzwań itd.). Nie musimy za nie płacić prawdziwą walutą. Ponadto w zakładce dotyczącej naszej postaci znajdziemy menu boostów naszych umiejętności oraz szczegóły dotyczące kariery. Co ciekawe, w trakcie gry możemy zmienić pozycję rozgrywaną przez naszego zawodnika (oczywiście za odpowiednią zapłatą).
Football Team gra piłka nożna

Trening czyni mistrza 

Czymże byłby nasz zawodnik gdyby nie regularne treningi? W przeznaczonej do tego sekcji poślemy naszego zawodnika trening z określonych umiejętności. Jeśli nasz zawodnik jest napastnikiem, przyda się zainwestować w punkty gry defensywnej lub pressing. Jeśli nasz zawodnik jest pomocnikiem lub obrońcą, warto poświęcić uwagę punktom gry defensywnej lub rozgrywania/skuteczności. Ach, no i oczywiście nie zapomnijmy o kondycji naszego zawodnika, aby był w stanie biegać przez całe 90 minut. Ponadto, w sekcji treningów możemy zapisać się na trening klubowy, który odbywa się w wyznaczonym dniu o wyznaczonej godzinie, a także mamy możliwość ulepszać swoje triki, które mogą zostać wykorzystane nie tylko na boisku, ale również w pojedynku na triki. Z podobnym rozwiązaniem nie spotkałem się jeszcze nigdzie.

Zakładka “miasto” to miejsce socjalizowania się z innymi graczami. Tutaj wejdziemy na globalny czat, pohandlujemy przedmiotami na rynku i wyszukamy innych zawodników. Ponadto, możemy się również podjąć pracy. Im dłuższa - tym więcej pieniędzy z niej zarobimy Wykonywana jest ona w czasie rzeczywistym. Na szczęście, podczas jej wykonywania możemy poruszać się po innych sekcjach dashboardu i przykładowo, trenować naszego zawodnika. W zakładce “rozgrywki” zapoznamy się z nadchodzącymi meczami i rankingami wszystkich rozgrywek.

Football Team gra piłka nożna

Zaangażowana społeczność to podstawa

Warto zaznaczyć fakt istnienia tzw. “Ligi YT”, gdzie rywalizują między sobą drużyny stworzone przez youtuberów. Jest to korzystne nie tylko z uwagi na fakt, że przynosi to rozgłos samej grze, ale również niezwykle pociągająca jest sama możliwość brania czynnego udziału w drużynie stworzonej przez swojego ulubionego youtubera. Skoro już przy klubach jesteśmy, to należy wspomnieć o jeszcze jednej, ostatniej zakładce - “klub” Jeśli nie należymy do żadnego klubu, to w tej sekcji właśnie go znajdziemy, lub za odpowiednią opłatą stworzymy swój własny. Jeśli już należymy do jakiejś drużyny, to sekcja ta okaże się być jedną z częściej odwiedzanych. Tutaj znajdziemy najświeższe informacje dotyczące naszego klubu, kontraktu naszego zawodnika oraz skład


Podsumowując, Football Team to bardzo dobry symulator. Świetnie uwzględnia wszelkie zmienne które potencjalnie mogą mieć wpływ na los meczu i genialnie wpasowuje się w idee nie tylko gry sportowej, ale również MMO. Grając w FT nigdy nie poczujemy się sami.
 

Zainteresował Cię Football Team?
Koniecznie przeczytaj również recenzję gry przygotowaną przez Ewelinę.

FootbalTeam znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 POLSKIE GRY WIELOSOBOWE.
Zobacz jaką wywalczył pozycję.

FootbalTeam znalazł się w naszym zestawieniu TOP 7 GRY PIŁKA NOŻNA.
Zobacz jaką wywalczył pozycję.

Przeczytaj ekskluzywny wywiad z twórcami gry!
 

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę technologiczną w ogóle. 
 

 • Football Team logo gry png

  Football Team

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Symulator piłki nożnej
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: FP Global
  Wydawca: FP Global
  Platformy: WWW

  • 5.4
  • 0.0
  • 8.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Football Team - Gameplay [HD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME IV - Fury
 • Sonda Football Team
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze