Dragon Awaken - połóż kres całemu złu • Recenzja Gry

Dragon Awaken - połóż kres całemu złu

Dragon Awaken - połóż kres całemu złu

Dragon Awaken to darmowa przeglądarkowa gra MMO od studia Esprit Games, która przeniesie nas do mitycznej krainy pełnej smoków, orków i elfów. Władca ciemnych Smoków panuje na kontynencie siejąc przerażenie wśród spokojnych obywateli, a naszym zadaniem jest werbowanie bohaterów do oddziału i walka ze złem.

Przygoda z Dragon Awaken zaczyna się standardowo, jak każda gra tego typu. Rejestracja przebiegła szybko i bezproblemowo - bez potwierdzania adresu mailowego od razu mogłem zanurzyć się w grze. Przy pierwszym logowaniu wybieramy serwer, a następnie płeć postaci - niestety nie zobaczycie tutaj customizacji waszego protagonisty.
Władca Smoków - Dragon Awaken
Już na starcie rozgrywki jesteśmy rzuceni na głęboką wodę. Przygodę zaczynamy od walki z “Władcą Smoków Mroku”. Policzkowani jesteśmy skomplikowanymi nazwami oraz motywacjami i zarysami postaci. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut rozgrywki byłem absolutnie zdezorientowany. W zapoznaniu z grą nie pomaga fakt, że elementy interfejsu często nachodzą na siebie i wiele z nich jest animowanych, co sprawiło, że mój monitor mógłby równie dobrze posłużyć jako kula dyskotekowa. Sam styl artystyczny wydaje się przemyślany i gra potrafi być ładna, za to ścieżka dźwiękowa pozostawia wiele do życzenia, ale efekty dźwiękowe same w sobie stoją na poprawnym poziomie.
Władca Smoków - Dragon Awaken
Nie grałem we Dragon Awaken na tyle długo, by sprawiedliwie ocenić fabułę, ale ta wydawała się dość sensowna i angażowała by gracza bardziej, gdyby nie patetyczne i miejscami żenujące dialogi. Niektóre postacie są przerysowane do bólu. Gdy ogrywałem tytuł, postanowiłem przymknąć oko na aspekt dialogów i muszę przyznać - gra okazała się zaskakująco klimatyczna. Nie zrozumcie mnie źle - oczywiście dialogi i fabuła nie jest tym, czym ta gra tak naprawdę stoi. Władca Smoków to ogromna gra MMO i jest dobra we wszystkim, w czym dobra być powinna.

Pierwszą lokacją, w której wykonamy questy będzie Święte Miasto, ale po uzyskaniu odpowiedniego poziomu możemy podróżować do kolejnych krain. Do dyspozycji mamy ogromny, otwarty świat. Jeśli o sam przebieg rozgrywki chodzi - by pchnąć fabułę do przodu wykonujemy zadania z listy. Znajdziemy tam również poboczne “codzienne wydarzenia”. Wykonując zadania fabularne nie musimy się jakoś specjalnie gimnastykować - wystarczy że klikniemy na zadanie z listy, a nasza postać pójdzie tam sama. Ponadto w większości zadań przyjdzie nam walczyć, a w tryb walki jest również zautomatyzowany. Z jednej strony jest to irytujące - gracz nie ma prawie żadnej autonomii przez pierwsze fazy gry, z drugiej - pozwala nam to ogarnąć tą zawiłą fabułę.
Władca Smoków - Dragon Awaken
Podsumowując - Władca Smoków to ogromna i ambitna gra. Mimo paru niedociągnięć i głupkowatych zabiegów, zdecydowanie warto przyjrzeć się tej grze. Domyślam się, że poświęcając jej więcej czasu, na pewno bym się mocno zaangażował. Ba, pokusiłbym się o kupno VIP-a. Prawdopodobnie nie poznałem jeszcze połowy możliwości tej gry!

Zainteresował Cię Władca Smoków?
Koniecznie przeczytaj kolejną recenzję przygotowaną przez Ewelinę.

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę elektroniczną w ogóle. Zafascynowany 

 • Władca Smoków

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Esprit Games
  Wydawca: Esprit Games
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 8.0
  • 0.0
  • 9.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Władca Smoków - Gameplay zadanie [Full HD]
Dragon Awaken - Gameplay [Full HD]
Władca Smoków - First Look [Full HD]
Fortnite Android / iOS - Gameplay [Full HD]
Mistrzowie Żywiołów - Gameplay HD

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMPS
 • Sonda Władca Smoków
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze