recenzja

Crossout - Dym, smar i krew

Crossout - Dym, smar i krew

W ostatnim zestawieniu (gry traktory) Crossout został przedstawiony jako sandbox. Nie jest to zgodne z prawdą. Tak to bywa, kiedy pisze się o grze bazując na steamowych opisach i recenzjach (patrzę na ciebie, Gunter). Eksploracji otwartego świata tu brak, ale też i nie szkodzi, bo Crossout daje swobodę w innych obszarach. I to wystarczy.

My little weapon of mass destruction

Zacznijmy od tego, co w Crossoucie niewątpliwie najprzyjemniejsze – budowania pojazdu. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Do wyboru mamy setki elementów konstrukcyjnych, które możemy łączyć w bardzo swobodny sposób. Koła, osie, kabiny, stabilizatory, płyty pancerza – to tylko kilka przykładów, nie wyłączając oczywiście uzbrojenia, które ładnie przystaje do konwencji post-apo (oprócz konwencjonalnych karabinów maszynowych czy dział pojawiają się również kolce i piły łańcuchowe). Każdy element ma swoje statystyki, które warto rozpatrzyć, biorąc pod uwagę, że nie wybieramy się na niedzielną przejażdżkę.
Crossout
Zaczynamy z rozklekotaną budką telefoniczną na czterech kółkach i działkiem na pace. Po pierwszych kilku meczach nasz arsenał wzbogaca się o dwie dodatkowe lufy. W miarę upływu czasu wybór dostępnych komponentów staje się coraz większy. Gotowe części otrzymujemy w nagrodę za wykonywane misje wraz ze złomem, który jest podstawą craftingu. Dostępny jest również dom aukcyjny, gdzie pozbywamy się niepotrzebnych części i szukamy tego, co akurat najbardziej nam potrzeba. Gotowe projekty konstrukcyjne pojazdów możemy sobie zapisywać, a także udostępniać innym graczom w zakładce Exhibition. Możemy także zbudować sobie dowolny pojazd zaprojektowany przez innego gracza, o ile tylko mamy odpowiednie zasoby.

Za kim stoisz?

W grze istnieją 3 podstawowe frakcje (dla przejrzystości pozostawiam angielskie nazwy). Każdy zaczyna jako Engineer, który po osiągnięciu 10 poziomu może przyłączyć się do jednej z następujących grup: Lunatics, Nomads, Scavengers. Każdą z nich cechuje dostęp do unikalnych części pojazdów, co definiuje ich styl gry. Lunatics to miłośnicy wspomnianych wcześniej kolców i pił mechanicznych, ich pojazdy są szybkie, lecz słabo opancerzone. Scavengers to ich przeciwieństwo, poruszają się powolnymi, ciężkimi wehikułami, lecz potrafią znieść duże obrażenia. Nomads stoją gdzieś pośrodku, przez co są najbardziej elastyczną opcją – średnia wytrzymałość, siła ognia i mobilność. Nomadzi i inżynierowie mogą również dołączyć do jednej z dwóch elitarnych frakcji: Steppenwolfs lub Dawn's Children. Ci pierwsi mają dostęp do zaawansowanej technicznie broni i specjalizują się w walce na dystans, drudzy lubią energetyczne zabawki i poszukiwania zapomnianych artefaktów.
Crossout

3, 2, 1... Ognia!

Pierwsze godziny gry spędzimy w najprostszym trybie wieloosobowym. Mapa, dwie drużyny, walka do wyniszczenia lub zajęcia bazy przeciwnika / neutralnego centrum mapy. Na tym etapie mecze są dość krótkie i mało zróżnicowane, większość ma podobne pojazdy i korzysta z tego samego rodzaju broni. Ale to nie wszystko, co możemy robić w Crossout. Rozwijając poziomy reputacji, odblokujemy kolejne tryby zabawy. A jest tego trochę.

 • Crossout

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Walka pojazdów
  Grafika: 3D
  Producent: Targem
  Wydawca: Gaijin Entertainment
  Platformy: PC

  • 7.8
  • 0.0
  • 7.7
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Crossout: Closed Beta Launch Trailer [Full HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 2
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Crossout
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-04-23 18:19:01 polecam tą gre bo wciąga ale mam kłopot z mapami każdego obszaru bo nie chce sie włączyć
2018-04-05 15:20:07 fajna polecam
2018-04-03 09:35:22 mlopdyseba01@o2.pl