World of Warcraft • Graj w Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier
  • ranking gry mmorpg topowe online
  • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
  • poradniki gry na komputer darmowe
  • wirtualny świat rewolucja gra online
  • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
  • indie games gry niezależne

World of Warcraft

gra World of Warcraft

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Medieval fantasy
Grafika: 3D
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Activision Blizzard
Platformy: OS X, Windows
Premiera: 2004
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Pay-to-play (84,90 zł/60 dni)
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 66. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
18.
ILOŚĆ GŁOSÓW 51
OCENA GRACZY 7.5
OCENA REDAKCJI 9.0

World of Warcaft jest niezaprzeczalnie klasykiem gatunku MMORPG. Po wydaniu gry 23 listopada 2004 roku, cieszyła się ona coraz większym zainteresowaniem, a na dzień dzisiejszy firma Blizzard może się pochwalić liczbą dziesięciu milionów graczy i stu milionów założonych kont. Ta niesamowita grywalność sprawiła, że World of Warcraft stała się najpopularniejszą oraz najbardziej dochodową grą MMORPG w historii. Dla nowych graczy firma oferuje wersję "trial", która pozwala zasmakować rozgrywki i rozwinąć swoją postać do dwudziestego poziomu. Na kontynuowanie przygody pozwoli tylko wykupienie abonamentu.

Akcja gry dzieje się cztery lata po wydarzeniach przedstawionych w produkcji "Warcraft III: The Frozen Throne". World of Warcraft nie przestaje się rozwijać. Twórcy dostarczyli nam pięć dodatków, które nie tylko poprawiły silnik gry i rozgrywkę, ale też rozwinęły wątki fabularne. Były to produkcje takie jak „The Burning Crusade”, „Wrath of the Lich King”, „Cataclysm”, „Mists of Pandaria” oraz „Warlords of Draenor”.

Perełka firmy Blizzard Entertainment oferuje nam bardzo rozbudowany system rozgrywki. Do wyboru mamy trzynaście grywalnych ras reprezentujących dwie frakcje: Hordę i Przymierze. Gracze zdobywają doświadczenie wykonując zadania, a także tworzą drużyny i gildie. Rozwijają swoją postać wybierając drzewko talentów jednej z trzech dostępnych dla swojej klasy specjalizacji. Gra jest wzbogacona o rozwinięty system PvE, oraz PvP. Twórcy oferują kilkadziesiąt instancji i rajdów, jeśli jednak chcemy zaspokoić swoją żądze krwi, mamy do dyspozycji czternaście battlegroundów i rozgrywki arenowe. Możemy ukierunkować swój styl gry już na początku chociażby wybierając serwer, na którym wymagany jest role-playing.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

World of Warcraft - drugi trailer
World of Warcraft - gameplay
World of Warcraft - drugi gameplay
World of Warcraft - Legion Gameplay [Full HD]
World of Warcraft: Legion - Cinematic Teaser [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
  • Sonda World of Warcraft
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze