World of Tanks

 • Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy pancerne (Action MMO)
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: Windows, Xbox 360
  Premiera: 2011
  Polska wersja: TAK
  Koszt gry: Darmowa
  Ograniczenia wiekowe: 7
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     32. 7.4 Shootery
  7.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  11
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 7.3

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

„World of Tanks” jest grą massively multiplayer online stworzoną i wydaną 12 sierpnia 2010 roku przez studio komputerowe Wargaming.net, której rozgrywka polega na braniu udziału w bitwach pancernych. Obecnie gra przyciąga rzesze graczy, bijąc rekordy popularności.

Wszyscy gracze „World of Tanks” rozpoczynają grę mając do dyspozycji podstawowe czołgi. Po wyborze jednego z nich, zostają oni przeniesieni na losową mapę, na której toczy się bitwa. Komunikacja między graczami umożliwiona jest poprzez czata i komendy głosowe. Gra posiada również wbudowanego voice chata, dzięki czemu gracze nie potrzebują dodatkowego programu umożliwiającego koordynację działań.

Rozgrywka w „World of Tanks” dzieli się na kilka trybów: bitwa losowa, wojna klanów, kompania, szturm, bitwa spotkaniowa, bitwa zespołowa, bitwa historyczna, specjalnie stworzony z okazji Mistrzostw Świata tryb futbolowy, oraz twierdze. W grze pojawia się ponad 300 maszyn, które dzielą się na czołgi lekkie, średnie oraz ciężkie, niszczyciele i działa samobieżne. Mogą być one dostosowywane wedle osobistych upodobań graczy dzięki wymiennym modułom. Ponadto, rozwinięta może być także załoga czołgu, co wpływa na jego efektywność. „World of Tanks” jest grą darmową, dostępnych jest jednak wiele dodatkowych opcji, które można kupić za rzeczywiste pieniądze.

video

World of Tanks - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 4
Najnowsze Najlepsze 2 komentarze
JestemFajny • 2015-10-23 16:52:08

Super gra :D Gram już ze 2 lata i jeszcze mi się nie znudziła ;)

JestemFajny • 2015-10-23 16:49:39

Super gra :D Gram już ze 2 lata i jeszcze mi się nie znudziła ;)

 • Sonda World of Tanks
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-06-23 12:38:43 Świetna gra klimatem przypomina mi gothica :D
2017-06-23 12:04:12 faine
2017-06-20 09:06:22 Spodziewałem się wyższego miejsca w rankingu jak na grę, która kilka lat temu była bardzo popularna. Chwili obecnej nie funkcjonuje żadna oficjalna strona gry i generalnie bez inwestowania realnej gotówki nie ma szans na równą grę. A dodam, że od pewnego momentu wprowadzili płatne ulepszanie, co wypacza sens gry. Co do Polaków i innych nacji, to jeszcze jakieś gildie funkcjonują. Niestety przeważnie każdy ma po 5-8 postaci(pełne party) co za tym idzie jest masowa skala botowania. Jeśli nie jesteś masochistą to nie polecam gry. Po pewnym etapie ręczne granie, oklepane schematy i lepszy ekwipunek za który trzeba płacić abonament zabija radość z gry. Podsumowując. Nie sugerujcie się, że gra jest darmowa i jeśli nawet będziecie mieć sponsora w grze, to bez bota nie ma równych szans. Co prawda są jeszcze prywatne serwery, ale większość ma krótki żywot.