Wakfu • Graj w Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier

Wakfu

gra Wakfu

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Fantasy (turowa)
Grafika: 2D
Producent: Ankama Studio
Wydawca: Ankama Studio
Platformy: Windows
Premiera: 2012
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 269. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
70.
ILOŚĆ GŁOSÓW 1
OCENA GRACZY 6.0
OCENA REDAKCJI 6.3

Wakfu jest taktyczną, turową grą reprezentującą popularny gatunek massively multiplayer online role-playing game. Została ona stworzona przez francuską firmę Ankama Games z przeznaczeniem na Microsoft Windows, Mac OS X oraz Linuxa, a jej premiera miała miejsce 29 lutego 2012 roku. Co ciekawe, od 2008 roku we francuskiej telewizji wyświetlany jest serial animowany w świecie gry. Poza tym, dostępne są także gra karciana i planszowa oraz komiksy inspirowane ową produkcją.

Fabularnie Wakfu jest kontynuacją gry „Dofus”, w czasach której ogr o imieniu Ogrest zdobył potężne jaja Dofus, które miał podarować ukochanej. Gdy okazało się, że była ona zainteresowana jedynie tymi jajami, rozgniewany Ogrest zabił ją. Zdając sobie sprawę z tego, co uczynił, ogr wspiął się na Mount Zinit, gdzie płakał prze tysiąc lat, wywołując olbrzymi kataklizm. Gracze Wakfu wcielają się w postacie śmiałków, których zadaniem uratowanie świata, zwanego po prostu „The World”, poprzez powstrzymanie Ogresta.

Rozgrywka w grze obserwowana jest z perspektywy izometrycznej. Wakfu oferuje graczom dwanaście klas postaci, które różnią się oczywiście umiejętnościami i ekwipunkiem. Zabawa polega na wykonywaniu licznych misji, walkach z coraz potężniejszymi potworami oraz współpracy i rywalizacji z innymi graczami. Wszystkie starcia oparte są na turach, podczas których przeciwnicy decydują o wykonywanych przez ich postacie czynnościach. Całość cechuje się prostą, wzorowaną na anime, grafiką.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Wakfu - gameplay
Wakfu - drugi gameplay
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]

Najchętniej grane

  • Sonda Wakfu
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze