Travian • Graj w Strategiczne • Encyklopedia Gier

Travian

gra Travian

Gatunek: Strategiczne
Tematyka: Starożytność (MMORTS)
Grafika: 2D
Producent: Travian Games GmbH
Wydawca: Travian Games GmbH
Platformy: Przeglądarka internetowa
Premiera: 2004
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 75. WG GATUNKU Strategiczne
17.
ILOŚĆ GŁOSÓW 3
OCENA GRACZY 7.4
OCENA REDAKCJI 6.7

Travian należy do najpopularniejszych gier przeglądarkowych na świecie. Jest to darmowa propozycja dla miłośników gatunku massively multiplayer online strategic game. Jej premiera odbyła się 5 września 2004 roku, a jej rozwój nadzoruje niemieckie studio komputerowe Travian Games. Od dnia premiery, gra została przetłumaczona na ponad 40 języków.

Rozgrywka w Travianie osadzona jest w świecie stylizowanym na antyczny. Gracz rozpoczyna swoją przygodę z grą jako przywódca małej, nierozwiniętej wioski, która otoczona jest źródłami podstawowych surowców. Jego zadaniem jest rozbudować te wioskę budując i rozwijając nowe budynki oraz usprawniając eksploatację źródeł surowców. Ponadto, aby zadbać o właściwą obronę wioski, gracz musi zrekrutować armię, dzięki której może on też plądrować inne wioski. Wraz z rozwojem wioski, gracz może poszerzać swoje terytorium poprzez zakładanie nowych i podbój osad przeciwników. Podobnie jak w innych grach tego typu, w Travianie dostępna jest możliwość komunikacji z innymi graczami oraz zrzeszania się w sojusze, co ułatwia ekonomiczną i militarną współpracę.

Travian jest grą, która mimo upływu dziesięciu lat od dnia premiery, wciąż jest rozwijana. Nie wymaga ona płacenia comiesięcznego abonamentu. Jednak, w zamian za rzeczywiste pieniądze, możliwy jest dostęp do wersji konta Plus, dającej szereg bonusów. Ponadto, na oficjalnej stronie Traviana otwarty został sklepik, który oferuje takie gadżety, jak koszulki czy kubki.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Travian - gameplay
Travian - drugi gameplay
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - HERO
  • Sonda Travian
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze