Total War: Arena

 • Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Epickie bitwy historyczne
  Grafika: 3D
  Producent: Creative Assembly
  Wydawca: Wargaming, Sega
  Platformy: PC
  Premiera: 2018
  Polska wersja: TAK
  Koszt gry: Free to play
  Ograniczenia wiekowe: brak
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     31. 7.5 Strategiczne
  6.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  5
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 8.0

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

Total War: Arena to produkcja, która jest spin-offem znanej i lubianej serii gier strategicznych pod tym samym tytułem. Seria gier Total War pojawiła się w 2000 roku za sprawą Shogun: Total War i przez ten czas zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Teraz twórcy oryginału czyli Creative Assembly tworzą produkcję, którą można nazwać połączeniem strategii typu RTS z typowym przedstawicielem gier wieloosobowych online – MOBA. Od 22 lutego 2018 roku produkcja ta znajduje się w otwarciej becie, dzięki czemu każdy może za darmo przetestować grę w akcji.

Mechanika rozgrywki opiera się przede wszystkim na bitwach toczonych na dużych mapach. Z każdej ze stron stoi po 10 graczy, a każdy z nich odpowiada za trzy oddziały. Dzięki temu na jednej mapie spotyka się równocześnie 60 oddziałów. Pieczę nad oddziałami sprawuje dowódca i tutaj twórcy oddali do naszej dyspozycji kilkadziesiąt historycznych postaci między innymi Aleksandra Wielkiego, Juliusza Cezara czy Leonidasa. Każda z postaci ma swoje unikatowe umiejętności, które można wykorzystać w czasie bitew by przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nasze zadanie jest niezwykle proste – musimy zmieść przeciwnika w pył, a przy tym przejąć jego bazę. Jednak w pojedynkę jesteśmy od razu na straconej pozycji, dlatego tak ważna w Total War Arena jest odpowiednia współpraca między graczami. Mechanika starć przypomina nieco tą znaną z World of Tanks, gdzie otrzymujemy do naszej dyspozycji klasy postaci (w tym wypadku bohaterów – dowódców), a za każdą potyczkę otrzymujemy doświadczenie, a wraz z awansem na kolejne poziomy doświadczenia odblokowujemy nowe rodzaje  oddziałów, ulepszenia itp.

Pod względem technicznym gra działa na dobrze nam znanym autorskim silniku Creative Assembly, który był wykorzystywany chociażby w poprzednich odsłonach cyklu Total War. W przypadku tej produkcji silnik został nieco okrojony z fajerwerków, by z płynnej rozgrywki mogli się cieszyć również posiadacze mniej wydajnych komputerów. Total War Arena będzie dostępne w systemie dystrybucji free to play z mikropłatnościami. Jednak twórcy zapowiedzieli, że płatne dodatki nie będą faworyzowały graczy. Gra jest dostępna w języku polskim.

video

Total War: Arena trailer [Full HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 5
Najnowsze Najlepsze 1 komentarz
Alien • 2018-08-01 23:45:20

Świetna gra w dobrej oprawie graficznej, polecam

 • Sonda Total War: Arena
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-12-13 00:23:55 [url=http://forum.hertz-audio.com.ua/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2628518]maturesexcraft.com[/url]
2018-12-13 00:15:43 womensspeakernetwork.com
2018-12-10 19:15:42 Jak wyglądają moce , jak je zdobywać?