Terraria • Graj w Inne • Encyklopedia Gier

Terraria

gra Terraria

Gatunek: Inne
Tematyka: Platformowy sandboks
Grafika: 2D
Producent: Re-Logic
Wydawca: Re-Logic
Platformy: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, iOS, Android, PSV, 3DS, WiiU, Switch
Premiera: 2011
Polska wersja: TAK
Koszt gry: 34,99zł
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 541. WG GATUNKU Inne
118.
ILOŚĆ GŁOSÓW 0
OCENA GRACZY 0.0
OCENA REDAKCJI 8.0

Terraria to dzieło twórców ze studia Re-Logic. Pierwsze co rzuca się w oczy w ich produkcji, to mocny retro klimat. Wynika to głównie z faktu, ze gra jest dwuwymiarowa, a grafika przypomina kilkunastobitowe produkcje sprzed ery grafiki trójwymiarowej. Niech jednak nikogo to nie zwiedzie, albowiem pokłady grywalności w Terrarii przewyższają to, co oferuje wiele nowych tytułów. Bo to właśnie grywalność jest siłą produkcji, która nie stawia przed graczem żadnego konkretnego celu. Poza dobrą zabawą.

Początek gry to przenosiny do tajemniczej krainy, która podobnie jak świat z gry Minecraft, jest otwarta i generowana losowo przez grę. W naszym ekwipunku znajdziemy podstawowe narzędzia i to w zasadzie tyle. Na tym kończy się narzucony skrypt, a od tego momentu wszystko zależy od gracza. Opcji jest wiele, bowiem można zacząć kopać w ziemi, szukać surowców, zająć się roślinami albo eksploracją. Ta ostatnia opcja bywa niebezpieczna, bowiem świat gry to nie tylko martwa natura, ale i potwory, które chętnie pozbawią nas życia. 

Zabawa potrafi być bardzo zajmująca - świat gry jest niemal w całości podatny na zniszczenie, można zatem dowolnie go kreować, przy okazji stawiając niesamowite budowle. Warto też pamiętać o zabezpieczeniu swojej postaci i zaopatrzenie jej w różnego rodzaju uzbrojenie. Nasi przeciwnicy posiadają różne cechy, totez przyda się odpowiednio dostosowany oręż. Zabawa nabiera rumieńców, gdy przygodę zaczniemy ze znajomymi we wspólnej grze.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Terraria - Gameplay [FullHD]
Ski Jump Simulator - Real Find - muzyka z gry [feat. AMBA]
Labyrinth: Paths of Destiny - IV Edycja - Trailer [Full HD]
Final Fantasy XIV: Endwalker Trailer [Full HD]
Witch Fucker - Parody [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - RAID
  • Sonda Terraria
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze