StarCraft 2 • Graj w Strategiczne • Encyklopedia Gier

StarCraft 2

gra StarCraft 2

Gatunek: Strategiczne
Tematyka: Sci-Fi RTS
Grafika: 3D
Producent: Blizzard Entertainment
Wydawca: Blizzard Entertainment
Platformy: Microsoft Windows
Premiera: 2010
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa, płatne rozszerzenie
Ograniczenia wiekowe: 16
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 63. WG GATUNKU Strategiczne
12.
ILOŚĆ GŁOSÓW 2
OCENA GRACZY 7.5
OCENA REDAKCJI 7.7

Starcraft 2 jest klasyczną grą RTS zaprojektowaną przez Davida Kim, Dustina Browder oraz Mikea Heiberg dla firmy Blizzard Entertainment. Gra opowiada o dalszym ciągu konfliktu między Terranami, Zergami i Protosami z perspektywy Jima Raynora, delikwenta i ‘wieśniaka’ w kosmosie.

Z perspektywy gracza gra udostępnia trzy bardzo różniące się od siebie frakcje. Gra jest skonstruowana w myśl filozofii perfekcyjnej nierównowagi. Pojawia się tutaj duży nacisk na kontrjednostki oraz zarówno micro, jak i makro management. Rozgrywka w Starcrafta 2 jest bardzo stereotypowa w gatunku RTSów, co nadrabia niesamowicie dogłębnym dopracowaniem swojej zawartości. Od czasu ustanowienia popularności na scenie e-sportowej w pierwszej części gry, Starcraft 2 w dalszym ciągu jest największym rywalizacyjnym tytułem spośród strategii komputerowych.

W grze mamy dostęp do trybów PvP, zarówno drużynowych, jak i nie. W tym znajduje się również unikalny tryb archon, dający dwóm graczom jednoczesną kontrolę nad bazą. Gra posiada również szereg trybów PvE, wliczając w to kampanię fabularną oraz wyzwania kooperacyjne w misjach przeciwko AI. Dodatkowo gracze mają dostęp do modów tworzonych przez innych członków społeczności.

Starcraft 2 doczekał się dwóch dodatków: Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void. Zawartość z gry podstawowej oraz pierwszego rozszerzenia dostępna jest za darmo w pakiecie startowym dostępnym na aplikacji Blizzardu. Ostatni dodatek należy zakupić oddzielnie. Możliwe jest częściowe korzystanie z jego zawartości, jeżeli gramy wraz z kimś, kto zakupił go przed nami.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

The StarCraft Universe - Gameplay Trailer [Full HD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME III - FORGE
  • Sonda StarCraft 2
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze