Star Trek Online • Graj w MMORPG • Encyklopedia Gier

Star Trek Online

gra Star Trek Online

Gatunek: MMORPG
Tematyka: Science fiction
Grafika: 3D
Producent: Cryptic Studios
Wydawca: Atari, Infogrames
Platformy: Mac, Windows
Premiera: 2010
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 250. WG GATUNKU MMORPG
31.
ILOŚĆ GŁOSÓW 1
OCENA GRACZY 6.3
OCENA REDAKCJI 7.3

Star Trek Online jest grą internetową reprezentującą popularny gatunek massively multiplayer online role-playing game. Została ona stworzona przez studio Cryptic Studios, a za jej wydaniem stoi amerykańskie przedsiębiorstwo Atari. Premiera gry miała miejsce 2 lutego 2010 roku. Obecnie gra oparta jest na modelu free-to-play, wspartym systemem dobrowolnych mikrotransakcji.

Star Trek Online to pierwsza gra tego typu osadzona w popularnym uniwersum stworzonym w latach 60. przez amerykańskiego scenarzystę Gene’a Roddenbery’ego. Dzieje się ona trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie fabularnym „Star Trek: Nemesis” i zawiera liczne odniesienia do poprzednich części serii. Gracze nieobeznani w uniwersum nie muszą się jednak obawiać, gdyż są to jedynie będące ciekawostką „smaczki”, a nie ważne elementy rozgrywki.

Przygoda ze Star Trek Online zaczyna się od stworzenia własnej postaci. Gracze mają do wyboru jedną z wielu ras znanych fanom uniwersum. Możliwe jest też stworzenie własnej mieszanki. Każdy bohater jest kapitanem własnego statku, który może być ulepszany bądź zamieniony lepszym, nowszym modelem. W grze dostępne są trzy grywalne klasy postaci: inżynier, naukowiec oraz taktyk.

Eksploracja uniwersum gry odbywa się na dwa sposoby: gracze mogą przemieszczać się pomiędzy danymi planetami za pomocą swojego statku kosmicznego oraz eksplorować powierzchnie planet z perspektywy trzeciej osoby. Ciekawym elementem gry są również wymagające myślenia strategicznego bitwy kosmiczne. Gracze Ster Trek online mają możliwość wykonywania licznych, zróżnicowanych misji, w których pomagać im mogą również znajomi.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Star Trek Online - gameplay
Star Trek Online - drugi gameplay
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME IV - Fury
  • Sonda Star Trek Online
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze