RuneScape • Graj w Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier

RuneScape

gra RuneScape

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Medieval fantasy
Grafika: 3D
Producent: Jagex Ltd.
Wydawca: Jagex Ltd.
Platformy: Mac OS X, Przeglądarka internetowa, Windows
Premiera: 2001
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 190. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
46.
ILOŚĆ GŁOSÓW 1
OCENA GRACZY 6.7
OCENA REDAKCJI 5.0

„RuneScape” jest jedną z najpopularniejszych gier internetowych reprezentujących gatunek massively multiplayer online role-playing game. Za powstaniem i rozwojem produkcji stoi angielskie studio komputerowe Jagex Games Studios, a jej początki sięgają 4 stycznia 2001 roku. Początkowo, „RuneScape” przeznaczona była tylko na okna przeglądarek internetowych, jednak w raz z jedną z aktualizacji, rozgrywką mogą się cieszyć również posiadacze tabletów oraz smartfonów.

Akcja „RuneScape” osadzona jest w fantastycznym świecie zwanym Gielinorem, który przesiąknięty jest motywami mediewalistycznymi. Gracze mogą swobodnie eksplorować dostępne lokacje pieszo, na pokładzie statku bądź za pomocą specjalnych zaklęć. W każdym regionie występują różne potwory, zasoby oraz zadania.

„RuneScape” nie posiada określonej, liniowej ścieżki fabularnej. Gracze sami muszą określić swoje cele i priorytety. Do typowych zadań w grze należą między innymi: walka z potworami, wykonywanie licznych zadań, a także doskonalenie umiejętności postaci. Interakcja z innymi uczestnikami rozgrywki polega na rozmowach, handlu oraz braniu udziału w mini-grach i rywalizacji na arenach.

Warto również wspomnieć, że aby rozpocząć swoją przygodę z „RuneScape” nie trzeba uiszczać jakichkolwiek opłat. Jednak, aby w pełni cieszyć się rozgrywką, trzeba liczyć się z koniecznością wykupienia subskrypcji.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

RuneScape - gameplay
RuneScape - drugi gameplay
Ski Jump Simulator - Real Find - muzyka z gry [feat. AMBA]
Labyrinth: Paths of Destiny - IV Edycja - Trailer [Full HD]
Final Fantasy XIV: Endwalker Trailer [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - RAID
  • Sonda RuneScape
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze