Playerunknown's Battlegrounds

 • Gatunek: Shootery
  Tematyka: Battle royale
  Grafika: 3D
  Producent: Bluehole
  Wydawca: Bluehole
  Platformy: PC, Xbox One, Android, iOS
  Premiera: 2017
  Polska wersja: NIE
  Koszt gry: Buy to play
  Ograniczenia wiekowe: brak
  Aktywna: NIE

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     165. 6.7 Shootery
  28.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  1
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 8.0

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

Playerunknown's Battlegrounds  jest fenomenem ostatnich miesięcy. Produkcja została udostępniona w tak zwanym wczesnym dostępie 23 marca 2017 roku, niespełna 9 miesięcy później zadebiutowała w finalnej wersji i przez ten czasu zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Playerunknown's Battlegrounds  zostało stworzone przez koreańskie studio Bluehole. Za wizję produkcji odpowiedzialny był Brendan Green, który do tej pory miał okazję tworzyć kilka modów do znanych  produkcji opartych na podobnej mechanice (chociażby ARMA II, ARMA III czy H1Z1). Tytuł ten to typowy przedstawiciel gatunku Battle Royale, a sama produkcja została wydana na dwóch platformach – komputerach osobistych oraz Xbox One.

Mechanika rozgrywki nie jest zbyt skomplikowana. Naszym głównym zadaniem jest przetrwać. Początkowo tworzymy naszą postać (co nie ma wpływu na samą rozgrywkę), a następnie dołączamy do rozgrywki. Tutaj na jedną ogromną mapę zostaje zrzuconych stu graczy i w zależności od trybu grają wszyscy na wszystkich (tzw. FFA), a także w kooperacji drużyn dwu lub czterosobowych. Mapy, które zostały przygotowane przez twórców są ogromne, dzięki czemu początkowy etap rozgrywki może wydawać się nieco powolny, jednak później obszar potyczek się zmniejsza. Zmusza to graczy to przemieszczenia się po mapie. Do naszej dyspozycji twórcy oddali w świecie gry różne bronie, a także sprzęt ochronny, który ma swoje poziomy i możemy go dzięki znalezionym elementom ulepszyć. Za każdą zakończoną rozgrywkę otrzymujemy doświadczenie, przez co awansujemy na kolejne poziomy. Dodatkowo wygrywając potyczki zyskujemy punkty rankingowe, które umożliwiają wspinanie się na wyższe stopnie drabinki rankingowej.

Pod względem technicznym gra została oparta na silniku studia Epic – Unreal Engine 4. Jednak w praktyce twórcy ze studia Bluehole zastosowali całą masę różnych modyfikacji, które w znaczący sposób wpływają na optymalizację tytułu na komputerach. Z drugiej strony szata graficzna z całą pewnością nie należy do najmocniejszych punktów produkcji Playerynknown's Battlegrounds. Twórcy jednak cały czas dodają nowe aktualizacje do tytułu i nieustannie ją rozwijają.

video

Playerunknown's Battlegrounds trailer [Full HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Playerunknown's Battlegro...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2019-01-16 18:19:25 oj z 10 lat temu to były dosłownie godziny spędzone na team huntach, robienie water taosow na db'ki i i przerzucanie eq na trojana, zeby sie ponapierdzielac. Fajne chwile, az zastanawiam sie czy nie sciagnac i cofnac sie troszke w czasie, Pozdrawiam
2019-01-15 01:32:31 zaluje ze gralem tylko na jednym serwerze ale mimo to udalo sie troche osiagnac po tym jak juz czlowiek ogarnie kazdy element gry. pakiet premium za grosze byl dobry ale nie robil miazdzacej przewagi. mozna bylo przezyc ten koszt a nocne eskapady i sledzenie wrogow z pobliskich miast bezcenne _ www.markthemasseur.co.uk
2018-12-22 16:46:02 nuda ale polecam