Lineage • Graj w Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier

Lineage

gra Lineage

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Medieval fantasy
Grafika: 2D
Producent: NCsoft
Wydawca: NCsoft
Platformy: Windows
Premiera: 1998
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Pay-to-play (dostępna tylko w Azji)
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 152. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
39.
ILOŚĆ GŁOSÓW 1
OCENA GRACZY 7.0
OCENA REDAKCJI 7.0

Lineage jest grą MMORPG stworzoną i wydaną 3 września 1998 roku przez południowokoreańskie studio NCsoft. Jest pierwszą częścią kultowej serii o tym samym tytule. Aby móc się cieszyć grą, trzeba zapłacić comiesięczny abonament.

Fabuła gry inspirowana jest serią komiksów Lineage autorstwa Shin Il-sooka, z której imiona postaci posłużyły jako nazwy serwerów. Opowiada ona o prawowitym księciu, który odzyskuje tron, na którym zasiada uzurpator. W dniu premiery gry, była ona fabularnie zbliżona do komiksów, jednak wraz z kolejnymi dodatkami ulegało to znacznym zmianom.

Cechą charakterystyczną Lineage jest grafika izometryczna podobna do takich tytułów, jak Diablo II czy Ultima Online. Gracze mają do wyboru jedną z siedmiu klas postaci: elf, mroczny elf, rycerz, smoczy rycerz, iluzjonista, mag oraz książę. Rozwój postaci jest typowy dla gatunku RPG, gdyż odbywa się on poprzez zabijanie potworów i wykonywanie zadań.

Ważną częścią gry są starcia z graczami. Mogą oni zrzeszać się w tzw. „bloodpledges”, które są odpowiednikiem gildii i klanów. Umożliwia im to obleganie zamków i prowadzenie wojen. Ponadto, gracze mogą walczyć ze sobą w dowolnym miejscu poza miastami.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Lineage - gameplay
Lineage - drugi gameplay
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
MystiCat - Gameplay
World of Chaos - Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

  • Sonda Lineage
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze