Life is Feudal

 • Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Średniowiecze
  Grafika: 3D
  Producent: Bitbox
  Wydawca: Bibox
  Platformy: PC
  Premiera: 2015
  Polska wersja: NIE
  Koszt gry: 71,99 zł
  Ograniczenia wiekowe: 16
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     33. 7.5 MMORPG
  2.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  2
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 8.0

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

Life is Feudal to niezależna produkcja rosyjskiego studia Bitbox, która łączy w sobie cechy symulatora życia w średniowiecznej Europie, MMORPG oraz sandboksowego survivalu. Gra umożliwia hostowanie własnych światów dla maksymalnie 64 osób.

Sednem zabawy w Life is Feudal jest totalna swoboda w przekształcaniu świata gry, który jest otwarty na nieskończenie wiele możliwości. Twórcy tej produkcji położyli nacisk na zachowanie realizmu i dokładne odtworzenie narzędzi oraz metod, z których korzystali Europejczycy we wczesnym średniowieczu. Gracze mogą więc mniej lub bardziej skutecznie pozyskiwać zasoby z różnych siedlisk, wytwarzać rozmaite przedmioty oraz wznosić budynki, a nawet warowne zamki.

Dzięki współpracy uczestnicy zabawy mogą wykorzystywać specjalizacje swoich postaci dla ich maksymalnej efektywności, dzięki czemu odpowiednio zlokalizowana osada może w niedługim czasie przekształcić się w solidną twierdzę. Nie jest to jednak proste zadanie, ponieważ każdy dołek musi być wykopany, a każda cegła dołożona własnoręcznie przez graczy.

Podobnie wygląda kwestia fabuły Life is Feudal. Twórcy poza precyzyjnym odtworzeniem klimatu nie narzucają graczom żadnych określonych ram historii, które mogą być całkowicie swobodnie pisane przez samych użytkowników. Dzięki temu rozwiązaniu ten tytuł przyciąga uwagę także fanów zabawy w Role Play.

Rozwój postaci opiera się o drzewko umiejętności, zarówno bitewnych, jak i rzemieślniczych oraz wyrobniczych, nie związanych z wojaczką. Sama walka wymaga zręczności, precyzji i odpowiedniego refleksu. Nie opiera się o żaden system automatycznego celowania, co dodatkowo wpływa na zachowanie realizmu. Gracze muszą także pamiętać o zaspokajaniu podstawowych potrzeb swoich bohaterów, aby uniknąć niehonorowej śmierci z dala od bitewnego zgiełku. Ci, którzy odgrywają zwykłych chłopów lub mieszczan, również muszą mieć na uwadze zdrowie swoich postaci.

Realistyczna grafika 3D nie została opracowana z przesadnym rozmachem, dzięki czemu gra nie ma wybitnie wysokich wymagań sprzętowych. Twórcy zadbali o odpowiednią ilość szczegółów, dzięki którym średniowieczny klimat rzeczywiście jest odczuwalny na każdym kroku. Dodatkowe atrakcje to zmieniająca się pogoda oraz cykl dnia i nocy.

video

Life is Feudal - Animated Intro [HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 2
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Life is Feudal
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2019-02-20 18:39:08 maciej
2019-02-16 14:34:56 Jak mozna wypuscic na rynek tak bublowaty produkt jakim jest ta gra nic tu nie dziala poprawnie moze oprocz powiadomien o doladowaniu konta jestem zdania ze jesli sie juz cos robi to albo robic to dobrze albo wcale tym bardziej ze tworcy tego bubla pobieraja za to cos jakies pieniadze -zenujace
2019-02-14 12:36:18 Gra ma swój niepowtarzalny klimat i mimo swoich lat jest bezkonkurencyjna w swoim gatunku. Obecnie wygląda jakby dopiero otworzono serwery i nie ogłoszono ich otwarcia - są puste! Winę za taką sytuację ponosi poprzedni i obecny wydawca - zero marketingu, team nie istnieje, support milczy a gra z ogromnym potencjałem stoi pusta, szkoda.