League of Legends

 • Gatunek: Inne
  Tematyka: Fantasy (MOBA)
  Grafika: izometryczna
  Producent: Riot Games
  Wydawca: Riot Games
  Platformy: Windows
  Premiera: 2009
  Polska wersja: NIE
  Koszt gry: Darmowa
  Ograniczenia wiekowe: 12
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     75. 7.2 Inne
  20.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  31
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 7.0

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

„League of Legends” to niezwykle popularna gra typu multiplayer online battle arena, która została oparta na słynnej modyfikacji trzeciej części „Warcrafta” pod tytułem „Defence of the Ancients”. Jej światowa premiera miała miejsce 6 października 2009 roku, a za jej stworzeniem stoi kalifornijskie studio Riot Games. Obecnie jest ona sztandarowym reprezentantem gatunku, który od lat bije rekordy popularności, kradnąc serca milionów graczy z całego świata.

Fabularnie „League of Legends” osadzone jest w fantastycznym świecie Valoranu, który był kiedyś pogrążony w wieloletnim, krwawym konflikcie. Z czasem, strony wojny postanowiły zrezygnować z toczenia wyniszczających wojen i rozwiązywać wszelkie spory na arenach, gdzie dzielni wojownicy biorą udział w dynamicznych starciach.

Rozgrywka w „League of Legends” jest stosunkowo prosta. Zadaniem graczy jest toczenie bitew trzy- lub pięcioosobowych drużyn. W grze dostępne są dwa podstawowe tryby rozgrywki: klasyczny oraz Dominion. Pierwszy polega na obronie własnej oraz zniszczeniu wrogiej bazy. Drugi, nowszy, oparty jest na przejmowaniu punktów strategicznych i cechuje się znacznie większym dynamizmem oraz zwiększoną liczbą zabójstw. Gra oferuje szeroki wybór bohaterów i umiejętności, a potyczki wymagają ścisłej współpracy między graczami.

W Stanach Zjednoczonych „League of Legends” zostało uznane za sport. Od lat organizowane są liczne turnieje, które kuszą bardzo wysokimi nagrodami pieniężnymi. Co roku odbywają się również mistrzostwa świata, oglądane przez dziesiątki milionów widzów. Gra może się pochwalić 70 milionami założonych kont, z czego 35 milionów jest aktywna każdego miesiąca. Taka popularność sprawia, że nawet lokalne konwenty fantastyczne nie mogą się obyć bez chociaż jednego turnieju. Na takich wydarzeniach pojawia się również wielu fanów gry, którzy są z nią tak bardzo zżyci, że wcielają się w jej bohaterów, poświęcając mnóstwo czasu na tworzenie wymyślnych kostiumów.

video

League of Legends - Cinematic Trailer [Full HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda League of Legends
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2019-02-16 14:34:56 Jak mozna wypuscic na rynek tak bublowaty produkt jakim jest ta gra nic tu nie dziala poprawnie moze oprocz powiadomien o doladowaniu konta jestem zdania ze jesli sie juz cos robi to albo robic to dobrze albo wcale tym bardziej ze tworcy tego bubla pobieraja za to cos jakies pieniadze -zenujace
2019-02-14 12:36:18 Gra ma swój niepowtarzalny klimat i mimo swoich lat jest bezkonkurencyjna w swoim gatunku. Obecnie wygląda jakby dopiero otworzono serwery i nie ogłoszono ich otwarcia - są puste! Winę za taką sytuację ponosi poprzedni i obecny wydawca - zero marketingu, team nie istnieje, support milczy a gra z ogromnym potencjałem stoi pusta, szkoda.
2019-02-12 14:11:47 Gówno