Hegira • Graj w Strategiczne • Encyklopedia Gier

Hegira

gra Hegira

Gatunek: Strategiczne
Tematyka: Symulator kolonizacji
Grafika: tekstowo-graficzna
Producent: i-play24.net
Wydawca: i-play24.net
Platformy: Przeglądarka internetowa
Premiera: 2010
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 184. WG GATUNKU Strategiczne
47.
ILOŚĆ GŁOSÓW 3
OCENA GRACZY 6.8
OCENA REDAKCJI 5.3

Hegira jest polską grą przeglądarkową. Miejsce akcji odgrywa się w dalekiej przyszłości, gdzie wybudzamy się na pokładzie gwiezdnego statku kolonizacyjnego wyposażonego w maszyny klonujące. Statek po wylądowaniu na planecie zostaje naszą pierwszą bazą.

Gra jest u podstaw klasyczną strategią przeglądarkową. Gracz konstruuje i ulepsza przeróżne kopalnie i fabryki, aby wzrosnąć zarówno w sile gospodarczej jak i militarnej. Odróżniając się od klasyków gatunku, Hegira stawia duży nacisk na kontrolę po stronie gracza, który samodzielnie musi pilnować i decydować o konwersji surowców na konkretne półprodukty w fabrykach, czy operować klonowarką i przydzielać powstałe w niej klony do różnych rodzajów pracy.

Hegira posiada bardzo minimalistyczny design graficzny, oraz brak ogólnych poradników i instruktaży. Poza podstawowym samouczkiem gra nie obdarowuje nas wskazówkami. Możliwości odblokowywania nowych technologii pozostają tajemnicą, zmuszając gracza do inwestycji w ciemno oraz adaptacji do nowo odsłanianych możliwości.

Dodatkowym aspektem Hegiry jest obecność systemu eksploracji. Zarówno pierwsza skolonizowana planeta, jak i wszystkie kolejne oraz otaczająca gracza przestrzeń kosmiczna są początkowo tajemnicą. Ich odkrycie wymaga wysyłania przydzielonych do tego klonów i maszyn, a skutki odkryć mogą znacząco wpłynąć na możliwości gracza. Samym celem gry jest odnalezienie i ponowne skolonizowane Ziemi.

*/*/

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMPS
  • Sonda Hegira
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze