Guild Wars 2

 • Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: ArenaNet
  Wydawca: NCsoft
  Platformy: Mac OS X, Windows
  Premiera: 2012
  Polska wersja: NIE
  Koszt gry: Darmowa po kupnie gry (ok.. 120 zł.)
  Ograniczenia wiekowe: 12
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     39. 7.4 Fantasy MMORPG
  5.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  35
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 7.7

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

„Guild Wars 2” jest przedstawicielem gatunku MMORPG stworzonym przez amerykańskie studio ArenaNet i wydany przez NCsoft 28 sierpnia 2012 roku. Gra stanowi kontynuację popularnego tytułu z 2005 roku i podobnie nie wymaga comiesięcznego abonamentu. W zamian za to, dostępna jest specjalna waluta w grze, którą można kupić za rzeczywiste pieniądze, oferująca dostęp do przedmiotów ze sklepiku.

Akcja „Guild Wars 2” dzieje się 250 lat po wydarzeniach przedstawionych w „Guild Wars: Eye of the North”. Tyria uległa ogromnym zmianom wywołanym przez budzące się jeden po drugim smoki, których działanie doprowadziło do spustoszenia wielu obszarów i miast. Każdy gracz wprowadzany jest do fabuły już podczas tworzenia postaci, gdy musi on odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, które później mają wpływ na osobistą historię postaci.

W grze dostępnych jest pięć grywalnych ras: Asura, Charr, Ludzie, Norn oraz Sylvari. Ponadto, gracze mają do wyboru jedną z ośmiu profesji: Elementalista, Inżynier, Łowca, Mesmer, Nekromanta, Strażnik, Wojownik i Złodziej. Rozwój postaci nie odbiega zbytnio od innych gier z gatunku. Gracze mogą eksplorować lochy, zabijać potwory, wykonywać różne zadania, poznawać osobistą historię postaci, tworzyć nowe przedmioty i brać udział w starciach serwerów. Maksymalnie można osiągnąć 80 poziom doświadczenia. Twórcy gry tak zaprojektowali system, że każdy z poziomów zajmuje mniej więcej tyle samo czasu do zdobycia.

W „Guild Wars 2” nie mogło oczywiście zabraknąć trybu PvP. Pierwszym rodzajem rozgrywek jest walka na specjalnych arenach, gdzie każdy ma dostęp do wszystkich umiejętności i przedmiotów, a poziom postaci wraz ze statystykami zostaje wyrównany. Dodatkowo, gra oferuje tzw. World vs. World, w którym odbywają się starcia między trzema serwerami. Zadaniem każdego z nich jest zdobycie jak największej kontroli nad dostępnymi czterema mapami.

Warto też wspomnieć, że „Guild Wars 2” jest bezustannie aktualizowana. Nowe elementy gry dodawane są co dwa tygodnie. W ich skład wchodzą nowe zadania, lochy i wydarzenia. Od premiery gry dodana została jedna cześć osobistej historii. Aktualnie rozwijana jest druga. Poza tym, w grze odbywają się takie wydarzenia jak Halloween, czy Wintersday będący połączeniem obchodów świąteczno-noworocznych.

video

Guild Wars 2 - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 1
Najnowsze Najlepsze 5 komentarzy
Majki83 • 2017-03-15 00:25:08

GW2 gra która przeciera szlaki pomimo że istnieje w czasach kiedy nie jest to łatwe. Dynamiczne eventy, które pozwalają czuć że wydarzenia na mapie mają wpływ na jej sytuacje. Nieformalne party tworzone w obrębie osób które wykonują dany event. Ładne i ciekwe dungi podobnie jak i wymagające raidy. Robienie achievów ma w końcu sens a nie jakieś robienie dla samego robienia. Świetny system walki bez name locka i z funkcjonalnym dodge. Gliding (szybowanie) wgniata szczególnie na mapach z HOT. Stosunkowo szybki end-game i bazowanie na skillu gracza (także nie ma wymówek że nie mam eq), lubisz farmić, masz czas to pokuś się o legende:) Bardzo ładny i przejrzysty model craftu - w niektórych mmo craft istnieje ale mając nawet end game eq nigdy z niego nie skorzystałem ... w GW2 crafci się bardzo często. Jumping Puzzle - czyli zręcznościowe labirynty - niektóre są niezłym wyzwaniem. MEGA PVP - lubisz PVP ale nie lubisz kiedy ono zależy od zdobytego eq? Tutaj zaczynając PVP masz staty na max i jedynie na co możesz narzekać to brak skilla :) Co najważniejsze - nie masz czasu grać ciągle? Żaden problem, możesz nie grać nawet pół roku i nie poczujesz że zostałeś gdzieś w tyle (spróbuj zrobić taki urlop np w Wow :)). Mechanika Mastery Skill z HOT na duży plus. Ciągły rozwój gry poprzez dodawanie contentów jak Living Story. POLECAM jak cholera :)

Maciek Masłoń • 2017-03-15 21:07:23

Dodałbym jeszcze niesamowicie satysfakcjonującą eksplorację świata gry i pozbawione nudy expienie - w przeciwieństwie do wielu tytułów konkurencji poziomy doświadczenia śmigają, tu wcale nie chce się lecieć do kolejnej strefy, bo nie wszystkie questy/puzzle zrobione! A crafting i sposób urządzenia banku na materiały wspólnego dla wszystkich postaci jest moim zdaniem tak przyjemny, że warty powtórzenia po poprzedniku. GW2 ma w sobie coś, co sprawia, że bez wątpienia stawiam je przed wszystkimi innymi MMORPG, w jakie grałem.

• 2016-12-22 09:54:23

zastanawiam sie ostatnio czy nie kupic tej gry, akurat ida swieta i bylby to dla mnie najlepszy prezent pod choinke ;)

Pokaż pozostałe
 • Sonda Guild Wars 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2019-02-20 18:39:08 maciej
2019-02-16 14:34:56 Jak mozna wypuscic na rynek tak bublowaty produkt jakim jest ta gra nic tu nie dziala poprawnie moze oprocz powiadomien o doladowaniu konta jestem zdania ze jesli sie juz cos robi to albo robic to dobrze albo wcale tym bardziej ze tworcy tego bubla pobieraja za to cos jakies pieniadze -zenujace
2019-02-14 12:36:18 Gra ma swój niepowtarzalny klimat i mimo swoich lat jest bezkonkurencyjna w swoim gatunku. Obecnie wygląda jakby dopiero otworzono serwery i nie ogłoszono ich otwarcia - są puste! Winę za taką sytuację ponosi poprzedni i obecny wydawca - zero marketingu, team nie istnieje, support milczy a gra z ogromnym potencjałem stoi pusta, szkoda.