Guild Wars 2

 • Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: ArenaNet
  Wydawca: NCsoft
  Platformy: Mac OS X, Windows
  Premiera: 2012
  Polska wersja: NIE
  Koszt gry: Darmowa po kupnie gry (ok.. 120 zł.)
  Ograniczenia wiekowe: 12
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     9. 7.8 Fantasy MMORPG
  5.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  28
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 8.3

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

„Guild Wars 2” jest przedstawicielem gatunku MMORPG stworzonym przez amerykańskie studio ArenaNet i wydany przez NCsoft 28 sierpnia 2012 roku. Gra stanowi kontynuację popularnego tytułu z 2005 roku i podobnie nie wymaga comiesięcznego abonamentu. W zamian za to, dostępna jest specjalna waluta w grze, którą można kupić za rzeczywiste pieniądze, oferująca dostęp do przedmiotów ze sklepiku.

Akcja „Guild Wars 2” dzieje się 250 lat po wydarzeniach przedstawionych w „Guild Wars: Eye of the North”. Tyria uległa ogromnym zmianom wywołanym przez budzące się jeden po drugim smoki, których działanie doprowadziło do spustoszenia wielu obszarów i miast. Każdy gracz wprowadzany jest do fabuły już podczas tworzenia postaci, gdy musi on odpowiedzieć na kilka krótkich pytań, które później mają wpływ na osobistą historię postaci.

W grze dostępnych jest pięć grywalnych ras: Asura, Charr, Ludzie, Norn oraz Sylvari. Ponadto, gracze mają do wyboru jedną z ośmiu profesji: Elementalista, Inżynier, Łowca, Mesmer, Nekromanta, Strażnik, Wojownik i Złodziej. Rozwój postaci nie odbiega zbytnio od innych gier z gatunku. Gracze mogą eksplorować lochy, zabijać potwory, wykonywać różne zadania, poznawać osobistą historię postaci, tworzyć nowe przedmioty i brać udział w starciach serwerów. Maksymalnie można osiągnąć 80 poziom doświadczenia. Twórcy gry tak zaprojektowali system, że każdy z poziomów zajmuje mniej więcej tyle samo czasu do zdobycia.

W „Guild Wars 2” nie mogło oczywiście zabraknąć trybu PvP. Pierwszym rodzajem rozgrywek jest walka na specjalnych arenach, gdzie każdy ma dostęp do wszystkich umiejętności i przedmiotów, a poziom postaci wraz ze statystykami zostaje wyrównany. Dodatkowo, gra oferuje tzw. World vs. World, w którym odbywają się starcia między trzema serwerami. Zadaniem każdego z nich jest zdobycie jak największej kontroli nad dostępnymi czterema mapami.

Warto też wspomnieć, że „Guild Wars 2” jest bezustannie aktualizowana. Nowe elementy gry dodawane są co dwa tygodnie. W ich skład wchodzą nowe zadania, lochy i wydarzenia. Od premiery gry dodana została jedna cześć osobistej historii. Aktualnie rozwijana jest druga. Poza tym, w grze odbywają się takie wydarzenia jak Halloween, czy Wintersday będący połączeniem obchodów świąteczno-noworocznych.

video

Guild Wars 2 - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 2
Najnowsze Najlepsze 5 komentarzy
Majki83 • 2017-03-15 00:25:08

GW2 gra która przeciera szlaki pomimo że istnieje w czasach kiedy nie jest to łatwe. Dynamiczne eventy, które pozwalają czuć że wydarzenia na mapie mają wpływ na jej sytuacje. Nieformalne party tworzone w obrębie osób które wykonują dany event. Ładne i ciekwe dungi podobnie jak i wymagające raidy. Robienie achievów ma w końcu sens a nie jakieś robienie dla samego robienia. Świetny system walki bez name locka i z funkcjonalnym dodge. Gliding (szybowanie) wgniata szczególnie na mapach z HOT. Stosunkowo szybki end-game i bazowanie na skillu gracza (także nie ma wymówek że nie mam eq), lubisz farmić, masz czas to pokuś się o legende:) Bardzo ładny i przejrzysty model craftu - w niektórych mmo craft istnieje ale mając nawet end game eq nigdy z niego nie skorzystałem ... w GW2 crafci się bardzo często. Jumping Puzzle - czyli zręcznościowe labirynty - niektóre są niezłym wyzwaniem. MEGA PVP - lubisz PVP ale nie lubisz kiedy ono zależy od zdobytego eq? Tutaj zaczynając PVP masz staty na max i jedynie na co możesz narzekać to brak skilla :) Co najważniejsze - nie masz czasu grać ciągle? Żaden problem, możesz nie grać nawet pół roku i nie poczujesz że zostałeś gdzieś w tyle (spróbuj zrobić taki urlop np w Wow :)). Mechanika Mastery Skill z HOT na duży plus. Ciągły rozwój gry poprzez dodawanie contentów jak Living Story. POLECAM jak cholera :)

Maciek Masłoń • 2017-03-15 21:07:23

Dodałbym jeszcze niesamowicie satysfakcjonującą eksplorację świata gry i pozbawione nudy expienie - w przeciwieństwie do wielu tytułów konkurencji poziomy doświadczenia śmigają, tu wcale nie chce się lecieć do kolejnej strefy, bo nie wszystkie questy/puzzle zrobione! A crafting i sposób urządzenia banku na materiały wspólnego dla wszystkich postaci jest moim zdaniem tak przyjemny, że warty powtórzenia po poprzedniku. GW2 ma w sobie coś, co sprawia, że bez wątpienia stawiam je przed wszystkimi innymi MMORPG, w jakie grałem.

• 2016-12-22 09:54:23

zastanawiam sie ostatnio czy nie kupic tej gry, akurat ida swieta i bylby to dla mnie najlepszy prezent pod choinke ;)

Pokaż pozostałe
 • Sonda Guild Wars 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-08-22 08:15:57 gra jest spoko
2017-08-20 14:59:00 Ktoś się zabrał za delirke ? Bo widze strona dziala :D
2017-08-18 22:10:25 Co jakiś czas sprawdzam czy delirium nie powróciło. Strasznie mnie zabolało, gdy gra zniknęła. Cieszę się, że chociaż strona główna działa, mam nadzieję, że niedługo będzie można znów zająć się niszczeniem ludzkości :x