Final Fantasy XIV • Graj w Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier

Final Fantasy XIV

gra Final Fantasy XIV

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Fantasy
Grafika: 3D
Producent: Square Soft
Wydawca: Square Enix
Platformy: Windows, PS4
Premiera: 2013
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Pay-to-play (10,99€/mies.)
Ograniczenia wiekowe: brak
Aktywna: NIE

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 224. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
55.
ILOŚĆ GŁOSÓW 6
OCENA GRACZY 6.5
OCENA REDAKCJI 7.7

Final Fantasy XIV to kolejna część kultowej serii od Square Enix. Tym razem postanowili przenieść założenia na grunt gier MMORPG. Pierwowzór FFXIV został wydany w 2010 roku, jednak szybko został usunięty, bo nie spełniał wymagań konsumentów. Po wprowadzeniu poprawek i ponownym wydaniu, tytuł może pochwalić się bogatą bazą graczy, mimo posiadania modelu pay-to-play.

Zadaniem graczy jest uratowanie kontynentu Eorzea, który przeżył ogromny kataklizm ze strony Bahamuta – potężnego demona. Aktualnie krainę trawią lokalne konflikty, do których miesza się wrogie imperium Garlean.

Gracze mają wolny wybór przy tworzeniu postaci, które nie są podzielone na frakcje. Główna decyzja polega na wyborze profesji wojennej lub magicznej. Dodatkowo, można zdecydować się na profesję rzemieślniczą, co nie przeszkadza w normalnym graniu. Wszystkie specjalizacje można bowiem rozwijać równolegle, z poziomu jednej postaci. Profesje wojenne i magiczne mogą awansować w poszczególne klasy postaci, po spełnieniu poszczególnych wymagań.

Walka przypomina klasyczne gry MMORPG. Nie ma systemu turowego, znanego z innych odsłon Final Fantasy. Bitwy odbywają się w czasie rzeczywistym i polegają na korzystaniu ze zdolności postaci. Większa część gry polega na wykonywaniu zadań i odkrywaniu świata, chociaż nie brakuje skomplikowanych instancji PvE. Użytkownicy konsol oraz komputerów stacjonarnych mogą współdzielić jedno konto lub grać na tym samym serwerze. 

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Deeeep.io - Gameplay [FullHD]
Deeeep.io - Trailer [FullHD]
Let's Fish / Na Ryby - Gameplay [FullHD]
Let's Fish / Na Ryby - Trailer [FullHD]
Tictac Toe - Trailer [HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - SKI JUMPS
  • Sonda Final Fantasy XIV
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze