Dungeons & Dragons Online • Graj w Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier

Dungeons & Dragons Online

gra Dungeons & Dragons Online

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Fantasy
Grafika: 3D
Producent: Turbine Entertainment
Wydawca: Atari, Infogrames
Platformy: Mac, Windows
Premiera: 2006
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 77. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
20.
ILOŚĆ GŁOSÓW 4
OCENA GRACZY 7.4
OCENA REDAKCJI 7.3

„Dungeons and Dragons Online” jest grą należącą do gatunku MMORPG stworzoną przez amerykańskie studio Turbine Inc. Jej premiera odbyła się 28 lutego 2006 roku. Początkowo była ona znana jako „Dungeons and Dragons Online: Stormreach”, jednak wraz z przejściem w 2009 roku na model free-to-play wspierany mikrotransakcjami, podtytuł został zmieniony na „Eberron Unlimited”. Jest to pierwsza gra MMORPG osadzona w kultowym świecie RPG „Dungeons and Dragons”.

Gra osadzona jest w fantastycznym świecie luźno bazującym na papierowym pierwowzorze. Gracze rozpoczynają swoją przygodę z „Dungeons and Dragons Online” na kontynencie Xen’drik, będącym częścią znanego już fanom D&D świata o nazwie Eberron. Z czasem, twórcy gry dodają też kolejne moduły i dodatki do gry, w których, między innymi, świat został wzbogacony o Królestwo Cormyr. System „Dungeons and Dragons Online” jest również po części zaczerpnięty z oryginału. Twórcy zmuszeni byli jednak wprowadzić pewne różnice, których wymagało stworzenie gry komputerowej. Najlepszym przykładem jest rezygnacja z typowego dla gier papierowych systemu turowego na rzeczywisty.

Gracze mają do wyboru jedną z siedmiu podstawowych ras zwane „Iconic Heroes”: Ludzie, Drow, Elfy, Krasnoludy, Niziołki, Warforged, Półelfy oraz Półorkowie. W „Dungeons and Dragons Online” dostępne są też dodatkowo rasy, które trzeba albo odblokować, albo wykupić. Są to: Bladeforged, Elf Słońca, Purple Dragon Knight i Shadar-Kai. W grze dostępnych jest trzynaście klas, które wybrać może każda rasa. Gracze mogą także łączyć ze sobą do trzech klas.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Dungeons & Dragons Online - gameplay
Dungeons & Dragons Online - drugi gameplay
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
MystiCat - Gameplay
World of Chaos - Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - RAID
  • Sonda Dungeons & Dragons Online
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze