Dungeons & Dragons Online

 • Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Turbine Entertainment
  Wydawca: Atari, Infogrames
  Platformy: Mac, Windows
  Premiera: 2006
  Polska wersja: NIE
  Koszt gry: Darmowa
  Ograniczenia wiekowe: 12
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     41. 7.4 Fantasy MMORPG
  7.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  4
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 7.3

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

„Dungeons and Dragons Online” jest grą należącą do gatunku MMORPG stworzoną przez amerykańskie studio Turbine Inc. Jej premiera odbyła się 28 lutego 2006 roku. Początkowo była ona znana jako „Dungeons and Dragons Online: Stormreach”, jednak wraz z przejściem w 2009 roku na model free-to-play wspierany mikrotransakcjami, podtytuł został zmieniony na „Eberron Unlimited”. Jest to pierwsza gra MMORPG osadzona w kultowym świecie RPG „Dungeons and Dragons”.

Gra osadzona jest w fantastycznym świecie luźno bazującym na papierowym pierwowzorze. Gracze rozpoczynają swoją przygodę z „Dungeons and Dragons Online” na kontynencie Xen’drik, będącym częścią znanego już fanom D&D świata o nazwie Eberron. Z czasem, twórcy gry dodają też kolejne moduły i dodatki do gry, w których, między innymi, świat został wzbogacony o Królestwo Cormyr. System „Dungeons and Dragons Online” jest również po części zaczerpnięty z oryginału. Twórcy zmuszeni byli jednak wprowadzić pewne różnice, których wymagało stworzenie gry komputerowej. Najlepszym przykładem jest rezygnacja z typowego dla gier papierowych systemu turowego na rzeczywisty.

Gracze mają do wyboru jedną z siedmiu podstawowych ras zwane „Iconic Heroes”: Ludzie, Drow, Elfy, Krasnoludy, Niziołki, Warforged, Półelfy oraz Półorkowie. W „Dungeons and Dragons Online” dostępne są też dodatkowo rasy, które trzeba albo odblokować, albo wykupić. Są to: Bladeforged, Elf Słońca, Purple Dragon Knight i Shadar-Kai. W grze dostępnych jest trzynaście klas, które wybrać może każda rasa. Gracze mogą także łączyć ze sobą do trzech klas.

video

Dungeons & Dragons Online - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 4
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Dungeons & Dragons Online
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2019-02-20 18:39:08 maciej
2019-02-16 14:34:56 Jak mozna wypuscic na rynek tak bublowaty produkt jakim jest ta gra nic tu nie dziala poprawnie moze oprocz powiadomien o doladowaniu konta jestem zdania ze jesli sie juz cos robi to albo robic to dobrze albo wcale tym bardziej ze tworcy tego bubla pobieraja za to cos jakies pieniadze -zenujace
2019-02-14 12:36:18 Gra ma swój niepowtarzalny klimat i mimo swoich lat jest bezkonkurencyjna w swoim gatunku. Obecnie wygląda jakby dopiero otworzono serwery i nie ogłoszono ich otwarcia - są puste! Winę za taką sytuację ponosi poprzedni i obecny wydawca - zero marketingu, team nie istnieje, support milczy a gra z ogromnym potencjałem stoi pusta, szkoda.