DayZ • Graj w Inne • Encyklopedia Gier

DayZ

gra DayZ

Gatunek: Inne
Tematyka: Survival-horror
Grafika: 3D
Producent: Bohemia Interactive
Wydawca: Bohemia Interactive
Platformy: PC, PS4, XONE
Premiera: 2012
Polska wersja: NIE
Koszt gry: Pay to play
Ograniczenia wiekowe: 18
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 512. WG GATUNKU Inne
108.
ILOŚĆ GŁOSÓW 0
OCENA GRACZY 0.0
OCENA REDAKCJI 6.7

DayZ to gra, która niewątpliwie odcisnęła twarde piętno na branży gier komputerowych. To gra będąca prekursorem wielkiego hajpu na gry survivalowe. DayZ zadebiutowało jako mod do Army 2 (w 2012 roku) - gry autorstwa Bohemia Interactive. Z czasem DayZ oddzieliło się jako samodzielna gra (w 2013 roku) i wkroczyło w fazę alfa i beta testów, które trwały niesamowicie długo bo aż do roku 2018.

Świat przedstawiony w DayZ to tereny postradzieckiego państwa Czarnoruś. Przyczyną apokalipsy był nieznany wirus, który zdziesiątkował ludność zamieniając ich w Zombie. Zaledwie nieliczna garstka okazuje się być odporna na siejący zamęt wirus. Teraz ludzie muszą walczyć o przetrwanie i właśnie w jednego z takich ludzi wciela się gracz, którego zadaniem jest przetrwać. Całe clue rozgrywki opiera się na sesjach survivalowych w których bierze udział sześćdziesięciu innych graczy. Jeśli umrzesz - umierasz i stracisz cały ekwipunek.

Do nawigacji po terenie użyjemy kompasu, znaków, a nawet gwiazd - czyli wszystkich sposobów analogowych, które dodatkowo podkręcają immersję. Najważniejszym w początkowych fazach gry jest dotarcie do jakiegokolwiek miasta, w którym znajdziemy loot. Niezwykle istotny jest również system krwawienia - jeśli na czas nie znajdziemy opatrunku, umrzemy. Gra posiada wbudowany czat głosowy 3D, co oznacza że możemy nawiązać rozmowę z każdym graczem, który znajduje się dostatecznie blisko nas.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

DayZ - Gameplay [HD]
Destiny 2 - New Gameplay [Full HD]
3DFuckDolls - Top 5 Adult Games
Cunt Empire - Gameplay [Full HD]
Cunt Wars - Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - Fury
  • Sonda DayZ
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze