Black Desert Online

 • Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Dark fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Pearl Abyss
  Wydawca: Daum/Kakao Games
  Platformy: Windows
  Premiera: 2014
  Polska wersja: NIE
  Koszt gry: Buy-to-play (9,99€)
  Ograniczenia wiekowe: 16
  Aktywna: TAK

 • TRYB ROZGRYWKI
  • PvP
  • PvE
 • RANKING MMO       OCENA GRACZY     2. 8.4 Fantasy MMORPG
  1.
  ILOŚĆ GŁOSÓW
  3
 • TWOJA OCENA 0.0
 • OCENA REDAKCJI 7.3

Nie zgadzasz się z oceną gry?
GŁOSUJ!

Black Desert Online to debiutancka produkcja koreańskiego studia Pearl Abyss. Wyróżnia się klimatem dark fantasy oraz rozwiniętą szatą graficzną. Tytuł początkowo pojawił się w Korei, w modelu F2P. W Rosji przyjęto podobny model biznesowy, jednak gracze prosili, by serwery Ameryki Północnej oraz Europy działały na innych zasadach, stąd B2P.

Gra oferuje mocno zręcznościowy system walki, polegający na wykorzystywaniu zdolności do uników. Dostępne klasy postaci są przypisane do rasy oraz płci. Dodatkowo, po spełnieniu wymagań można odblokować nową formę danej profesji, czyli tzw. „Awakening”. Produkcja charakteryzuje się mocno grindowym stylem rozrywki, polegającym na nieskończonym polowaniu na potwory – nie ma tutaj maksymalnego poziomu. Mechanika ataków przypomina tę znaną z bijatyk typu Tekken, ze względu na możliwość wyprowadzania ciosów łączonych oraz kombinacji.

Główny nacisk położony został na aspekt PvP, czyli na rywalizację pomiędzy graczami. Przez brak frakcji, użytkownicy łączą się w gildie, walczące pomiędzy sobą o terytoria, czy zamki. Prócz tego każdy może zarządzać własną nieruchomością, budować fabryki, czy wynajmować postacie niezależne.

video

Black Desert Online - Trailer [Full HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Black Desert Online
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-06-23 12:38:43 Świetna gra klimatem przypomina mi gothica :D
2017-06-23 12:04:12 faine
2017-06-20 09:06:22 Spodziewałem się wyższego miejsca w rankingu jak na grę, która kilka lat temu była bardzo popularna. Chwili obecnej nie funkcjonuje żadna oficjalna strona gry i generalnie bez inwestowania realnej gotówki nie ma szans na równą grę. A dodam, że od pewnego momentu wprowadzili płatne ulepszanie, co wypacza sens gry. Co do Polaków i innych nacji, to jeszcze jakieś gildie funkcjonują. Niestety przeważnie każdy ma po 5-8 postaci(pełne party) co za tym idzie jest masowa skala botowania. Jeśli nie jesteś masochistą to nie polecam gry. Po pewnym etapie ręczne granie, oklepane schematy i lepszy ekwipunek za który trzeba płacić abonament zabija radość z gry. Podsumowując. Nie sugerujcie się, że gra jest darmowa i jeśli nawet będziecie mieć sponsora w grze, to bez bota nie ma równych szans. Co prawda są jeszcze prywatne serwery, ale większość ma krótki żywot.