Aion: The Tower of Eternity • Graj w Fantasy MMORPG • Encyklopedia Gier

Aion: The Tower of Eternity

gra Aion: The Tower of Eternity

Gatunek: Fantasy MMORPG
Tematyka: Fantasy
Grafika: 3D
Producent: NCsoft
Wydawca: NCsoft; Gameforge AG
Platformy: Windows
Premiera: 2008
Polska wersja: TAK
Koszt gry: Darmowa
Ograniczenia wiekowe: 12
Aktywna: TAK

TRYB ROZGRYWKI
PvP
PvE
RANKING MMO MIEJSCE 26. WG GATUNKU Fantasy MMORPG
8.
ILOŚĆ GŁOSÓW 20
OCENA GRACZY 7.7
OCENA REDAKCJI 7.7

Aion: The Tower of Eternity to gra MMORPG południowokoreańskiego studio NCSoft, wydana w 2008 roku w Azji. Jej europejska premiera odbyła się rok później. W 2010 roku Aion doczekał się pierwszego dodatku: „Aion: Assault on Balaurea”, w którym twórcy podwyższyli maksymalny poziom, rozszerzyli świat o nową lokację oraz dodali nowe przedmioty i umiejętności. W 2012 roku europejskie serwery gry zostały wykupione przez niemieckie studio GameForge, które wprowadziło system free-to-play z opcją mikropłatności. W 2013 roku Aion wraz z nową aktualizacją został spolonizowany.

Fantastyczny świat gry, zwany Atreią, podzielony jest między dwie frakcje: żyjących po jasnej stronie świata Elyosów oraz Asmodian zamieszkujących ciemną stronę. Między nimi znajduje się Otchłań. Jest to lokacja, w której odbywa się rozgrywka PvPvE, stanowiąca cechę charakterystyczną produkcji. Polega ona na tym, że poza dwiema frakcjami kontrolowanymi przez graczy, bierze udział trzecia kontrolowana przez komputer. Legiony (odpowiedniki klanów i gildii w innych tytułach MMORGP) toczą bitwy o fortece, które umożliwiają im dostęp do różnych przywilejów. Ponadto, uczestnicy rozgrywki zyskują specjalne punkty, za które mogą wykupywać najpotężniejsze przedmioty, a najwaleczniejsi z nich znajduje się w rankingu najlepszych graczy.

Tworząc nową postać, gracz ma możliwość szczegółowego dostosowania cech fizycznych bohatera. Do jego dyspozycji jest sześć głównych klas, które nie odbiegają zbytnio od innych reprezentantów gatunku. Wraz z osiągnięciem 10 poziomu, następuje wybór jednej z 11 bardziej wyspecjalizowanych klas. Ważną częścią eksploracji świata gry jest latanie, od którego zależnych jest wiele aspektów i szybowanie. Dodatkowo Aion oferuje szereg różnych zadań, dzięki którym otrzymuje się nagrody, nowe umiejętności i poznaje bogata fabułę gry.

*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Aion: The Tower of Eternity - gameplay
Aion: The Tower of Eternity - drugi gameplay
AION: Wind of Fate - Trailer
Ski Jump Simulator - Promo Video [Full HD]
Splitgate - Gameplay [FullHD]

Najchętniej grane

BEST GAME IV - Fury
  • Sonda Aion: The Tower of Eterni...
  • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze