news

Władca Smoków - połóż kres całemu złu

Władca Smoków - połóż kres całemu złu

Władca Smoków to darmowa przeglądarkowa gra MMO od studia Esprit Games, która przeniesie nas do mitycznej krainy, pełnej smoków, orków i elfów. Władca ciemnych Smoków panuje na kontynencie, siejąc przerażenie wśród spokojnych obywateli, a naszym zadaniem jest werbowanie bohaterów do oddziału i walka ze złem.

Podobnie jak w przypadku Money Racing - ten tekst będzie przedstawieniem gry i opisem moich pierwszych wrażeń. Rejestracja przebiegła szybko i bezproblemowo - bez potwierdzania adresu mailowego od razu mogłem zanurzyć się w grze. Przy pierwszym logowaniu wybieramy serwer, a następnie płeć postaci - niestety nie zobaczycie tutaj customizacji waszego protagonisty.
Władca Smoków
Już na starcie rozgrywki jesteśmy rzuceni na głęboką wodę. Przygodę zaczynamy od walki z “Władcą Smoków Mroku”. Policzkowani jesteśmy skomplikowanymi nazwami oraz motywacjami i zarysami postaci. Przez pierwsze kilkadziesiąt minut rozgrywki byłem absolutnie zdezorientowany. W zapoznaniu z grą nie pomaga fakt, że elementy interfejsu często nachodzą na siebie i wiele z nich jest animowanych, co sprawiło, że mój monitor mógłby równie dobrze posłużyć jako kula dyskotekowa.
Władca Smoków
Sam styl artystyczny wydaje się przemyślany i gra potrafi być ładna, za to ścieżka dźwiękowa pozostawia wiele do życzenia, ale efekty dźwiękowe same w sobie stoją na poprawnym poziomie.

Nie grałem we Władcę Smoków na tyle długo, by sprawiedliwie ocenić fabułę, ale ta wydawała się dość sensowna i angażowała by gracza bardziej, gdyby nie patetyczne i miejscami żenujące dialogi. Niektóre postacie są przerysowane do bólu. Gdy ogrywałem tytuł, postanowiłem przymknąć oko na aspekt dialogów i muszę przyznać - gra okazała się zaskakująco klimatyczna. Nie zrozumcie mnie źle - oczywiście dialogi i fabuła nie jest tym, czym ta gra tak naprawdę stoi. Władca Smoków to ogromna gra MMO i jest dobra we wszystkim, w czym dobra być powinna.

Pierwszą lokacją, w której wykonamy questy będzie Święte Miasto, ale po uzyskaniu odpowiedniego poziomu możemy podróżować do kolejnych krain. Do dyspozycji mamy ogromny, otwarty świat. Jeśli o sam przebieg rozgrywki chodzi - by pchnąć fabułę do przodu wykonujemy zadania z listy. Znajdziemy tam również poboczne “codzienne wydarzenia”. Wykonując zadania fabularne nie musimy się jakoś specjalnie gimnastykować - wystarczy że klikniemy na zadanie z listy, a nasza postać pójdzie tam sama. Ponadto w większości zadań przyjdzie nam walczyć, a w tryb walki jest również zautomatyzowany. Z jednej strony jest to irytujące - gracz nie ma prawie żadnej autonomii przez pierwsze fazy gry, z drugiej - pozwala nam to ogarnąć tą zawiłą fabułę.
Władca Smoków
Podsumowując - Władca Smoków to ogromna i ambitna gra. Mimo paru niedociągnięć i głupkowatych zabiegów, zdecydowanie warto przyjrzeć się tej grze. Domyślam się, że poświęcając jej więcej czasu, na pewno bym się mocno zaangażował. Ba, pokusiłbym się o kupno VIP-a. Prawdopodobnie nie poznałem jeszcze połowy możliwości tej gry!

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę elektroniczną w ogóle. Zafascynowany 
 

 • Władca Smoków

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Esprit Games
  Wydawca: Esprit Games
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.3
  • 0.0
  • 8.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Władca Smoków - Gameplay [Full HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Władca Smoków
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-07-18 12:41:50 gra fajna ale, pobanowali wszystkich graczy którzy wpadli na bug z expem prócz jednego, przebitka spora bo owy gracz ma 70 lev i dostęp do rozgrywek na jakie inni gracze prędko się nie załapią, poza tym uważa, że gra jest chyba jego co nie raz widać było na światowych czacie. A tak fajnie się grało
2018-07-10 21:10:42 mikro płatności dopierdalają
2018-07-03 11:19:17 Dziękuję. :) Pozdrowienia i do zobaczenia na kolejnych konwentach! :)