Wartank - przeglądarkowe MMO dla entuzjastów machin wojennych • MMO News

Wartank - przeglądarkowe MMO dla entuzjastów machin wojennych

Wartank - przeglądarkowe MMO dla entuzjastów machin wojennych

Wartank to przeglądarkowa gra tekstowo-graficzna, w której zarządzać będziemy własnym czołgiem. Gra stworzona została przez studio Overmobile w 2015 roku. Mimo spartańskiej oprawy, produkcja nadrabia samą rozgrywką. Rejestracja do gry jest niesamowicie płynna i nie wytrąca nas z rozgrywki. Zaczynamy bez utworzonego konta - wszelki postęp zachowywany jest w plikach cookie. Po kilku bitwach informowani jesteśmy o możliwości rejestracji nawet bez podawania adresu e-mail.

Wraz z postępem rozgrywki ulepszamy naszą machinę za zdobyte w zwycięskich walkach srebro. Z pomocą wirtualnej waluty pomocą uzupełnimy również zapasy amunicji i paliwa. Urozmaiceniem rozgrywki są misje, w których zmierzymy się z różnymi typami jednostek. Głównymi walutami w grze są srebro, które pomnażamy biorąc udział w walkach, oraz złoto, które (tak, zgadliście) jest walutą premium i uratuje nas w razie niepowodzenia.
Wartank nowe MMO
Początkowo uczymy się podstaw w pojedynkach PvE, ale to na pojedynkach z innymi graczami polega cała zabawa. W WarTank do dyspozycji otrzymujemy czołgi produkowane przez USA, ZSRR oraz Niemcy. Surowcem niezbędnym do podejmowania jakichkolwiek działań jest paliwo, którego mamy mało w początkowych fazach gry. Bez obaw - odradza się ono co parę minut aby zachować względną dynamikę. Losy każdego pojedynku zależą w głównej mierze od ilości punktów mocy czołgu, które są sumą wszystkich jego parametrów. Same bitwy nie wymagają od nas strategii lub skomplikowanych interakcji - po prostu się przez nie “przeklikujemy” ledwo odczytując komendy ataku lub odwetu. Osobiście twierdzę, że to spory minus.

Liczba aktywnych graczy jest zaskakująco wysoka, a gra sama w sobie potrafi być angażująca. Wszystkie czołgi dostępne w grze pochodzą z okresu II Wojny Światowej, a misje które wykonujemy nawiązują do kampanii z lat 1939-1945. Weźmiemy udział między innymi w bitwie o Stalingrad. Jak w większości szanujących się gier MMO, istnieją tutaj klany, między którymi toczą się nieustanne bitwy PvP. Czymże byłby wasz czołg gdyby nie solidna baza w której może on spoczywać. Możemy ją rozbudowywać o strategiczne i istotne logistycznie budowle - kopalnie, strzelnica, zbrojownia lub nawet bank

W grze nie doczekacie się fajerwerków i immersyjnej oprawy, ale nadrabia ona rdzeniem rozgrywki. Pod pewnymi względami Wartank jest przesadnie uproszczony, ale dzięki temu często znajdziemy parę niezobowiązujących minut, by nakierować lufę w stronę wrogiego czołgu.

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę technologiczną w ogóle. 
 

 • WarTank logo gry png

  WarTank

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Wojenne
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: Overmobile
  Wydawca: Overmobile
  Platformy: WWW

  • 0.0
  • 0.0
  • 6.0
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Ski Jump Simulator - Real Find - muzyka z gry [feat. AMBA]
Labyrinth: Paths of Destiny - IV Edycja - Trailer [Full HD]
Final Fantasy XIV: Endwalker Trailer [Full HD]
Witch Fucker - Parody [Full HD]
Destiny 2 - New Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - RAID
 • Sonda WarTank
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze