TOP 7 POLSKIE GRY WIELOOSOBOWE • MMO News

TOP 7 POLSKIE GRY WIELOOSOBOWE

TOP 7 POLSKIE GRY WIELOOSOBOWE

Nasz polski dorobek gier szybko rośnie w siłę i przynosi nam coraz to lepsze produkcje. Godne uwagi gry powstają nie tylko w dużych i znanych studiach. Wiele znakomitych i nietuzinkowych tytułów rodzi się dzięki małym firmom i niezależnym twórcom. Zestawienie najlepszych polskich tytułów nie było łatwe, przez co ostateczny wybór jest dość subiektywny. Zapewne zastanawiacie się gdzie są takie gry jak Wiedźmin, Frostpunk, This War of Mine lub Zaginięcie Ethana Cartera. Oczywiście to one w pierwszej kolejności powinny walczyć o miejsca na naszym dzisiejszym podium. Jednakże zgodnie z ideą Portalu MMO zostały wybrane gry, w których możemy cieszyć się wspólną rozgrywką wraz z innymi graczami, czyli multiplayer, przeglądarkowe i MMO. Zapraszam więc Was dzisiaj do spojrzenia na TOP 7 polskich gier wieloosobowych oczami Portalu MMO.
Polskie gry wieloosobowe multiplayer, przeglądarkowe MMO


TOP 7 - DRIFTLAND: THE MAGIC REVIVAL

Driftland: The Magic Revival

Driftland: The Magic Revival to nowa perełka polskich twórców. Jest to strategiczna gra fantasy, lecz nie tylko – to hybryda RTS-a, symulatora życia i klasycznej strategii. W grze stajemy się magiem zarządzającym jedną z ras i dążymy do stworzenia własnego królestwa. Rozgrywka bazuje na podejmowaniu strategicznych decyzji i realizacji wyznaczonych celów – czyli głównie eksplorujemy, eksploatujemy i eksterminujemy. Takie połączenie jest dość ciekawe tym bardziej, że wypiera mikrozarządzanie charakterystyczne dla tego typu gatunków. Głównym celem jest dbanie o nasze królestwo, a dokonamy to przez eksplorację świata u scalanie jego mniejszych wysepek, aby zwiększyć swoje wpływy. W kwestii strategiczno-taktycznej dajemy naszym poddanym zadania, a armii wydajemy rozkazy. Ci z kolei mogą oswajać i dosiadać dzikie zwierzęta. Całość opiera się na zarządzaniu zasobami i magią, dzięki której przesuwamy fragmenty planety i zmieniamy panujące na nich biomy.  Kwestia graficzna pozostawia miłe wrażenie, gdyż gra została stworzona na silniku Unreal Engine 4. 

 

TOP 6 – SKI JUMPS

skijump skoki online menadżer skoków narciarskich skionline

Skijumping gra online skoki na żywo menedżer skokówskijump game onlineskoki narciarskie gramenadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping graSki Jump Game ski jumping

Ski Jumps to symulator narciarski dostępny na przeglądarkach internetowych i możemy w niego grać za darmo. Tworząc naszego zawodnika, nie tylko skupiamy się na solidnym treningu, lecz bierzemy udział w życiu codziennym naszego podopiecznego. Aspekty techniczne takie jak odpowiedni dobór kombinezonu czy nart również stanowią istotny priorytet. Prosta grafika jest naprawdę przyjemna dla oka i poruszanie się po całym interfejsie nie stanowi problemu. Dzięki rywalizacji z innymi graczami w turniejach zyskujemy sporo frajdy. Jednak nie ma to jak możliwość grania z rzeczywistym przeciwnikiem. Fajną opcją jest kolekcjonowanie autografów znanych gwiazd skoków narciarskich. To nie lada gratka dla fanów skoków narciarskich. W ostatnim czasie gra została ulepszona pod względem technicznym - SkiJumps otrzymało bardziej wydajne serwery. Rozgrywka stała się przez to bardziej zbalansowana, a mechanika gry dopracowana i zoptymalizowana. Zmiana zaszła również w działaniu usprawnień sprzętu - teraz gracze mogą stosować indywidualną strategię rozwoju, a sprzęt ma większy wpływ na skoczka. Dzięki temu poszerza się aspekt rozwoju swojego wyposażenia.
skoki narciarskie skionline ski jumping

TOP 5 – WIEDŹMIN GRA PRZYGODOWA

Wiedźmin Gra Przygodowa
Wiedźmin gra przygodowa to adaptacja gry planszowej pod tym samym tytułem. Za jej produkcję odpowiada nie kto inny jak Studio CD Projekt. Cała zabawa ma miejsce w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, gdzie walka, picie i chędożenie sprowadza się do marzenia zastania wiedźminem. Prócz Geralta, możemy wcielić się w postać TrissMerigold, Jaskra bądź krasnoludzkiego wojownika YarpenaZigrina. Rozgrywka toczy się poprzez losowo wybierane karty przygód, dzięki czemu każda nowo rozpoczęta gra jest inna. Całą zabawę rozgrywamy w grupie od dwóch do czterech osób. Gracze mogą sobie wzajemnie pomagać, lecz ostatecznie wygra tylko jedna osoba. Każda z postaci ma swój własny, charakterystyczny tryb gry, co wymaga od nas stosowania różnych technik. Ponadto wszyscy bohaterowie mają swój system rozwoju, dzięki któremu możemy np. opanować  wiedźmińskie znaki lub umiejętność warzenia eliksirów. Wiedźmin gra przygodowa jako całość ma rozbudowaną mechanikę rozgrywki oraz doskonale oddaje klimat wiedźmińskiego uniwersum.

 

TOP 4 – FOOTBALL TEAM

Football Team gry piłkarskie

 

Football Team to polski menadżer piłkarki dostępny na przeglądarki internetowe. W grze nie tylko tworzymy swojego zawodnika, lecz także zarządzamy całym zespołem graczy. Własnego zawodnika należy trenować i rozwijać jego umiejętności. Całość jest bardzo przejrzyście zestawiona w zakładce treningowej, gdzie zwiększamy poziomy umiejętności najlepszych dla naszego zawodnika.  Z kolei mając sporą ilość znajomych możemy założyć swój własny klub, którym będziemy zarządzać. Składa się on oczywiście z realnych graczy. Prócz własnego treningu należy dbać o rozwój i motywację reszty zespołu. Dzięki odpowiedniej taktyce cały zespół może stawić czoła innemu klubowi.
 

 

TOP 3 – CALL OF JUAREZ: WIĘZY KRWI

Call of Juarez

Call of Juarez: Więzy Krwi to druga odsłona popularnej westernowej strzelaniny od Techlandu. Adekwatnie cała akcja toczy się na Dzikim Zachodzie. Oprócz tradycyjnej gry w pojedynkę, druga część otwiera przed nami rozbudowany tryb wieloosobowy obsługujący do 12 graczy. Otrzymujemy wówczas możliwość wyboru jednej z wielu klas m.in. gunslinger, snajper, zwiadowca czy traper. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, głównie opiera się ona na tym, że drużyny będą musiały zdobyć lub obronić dane miejsce – czyli dzielimy się na złoczyńców i stróżów prawa. Do tej części zaliczamy napad na bank, który składa się z kilku etapów – dotarcia do banku, wysadzeniu skarbca i ucieczki. Innymi trybami są Posse (klasyczny deathmatch), Wanted (jeden z graczy poszukiwany jest listem gończym, a reszta graczy stara się odebrać mu ten tytuł, aby zdobyć punkty), Shootout (im więcej zabójstw dokonamy, tym większą nagrodę można otrzymać za naszą głowę) oraz Manhunt (chronimy swojego kompana z drużyny, za którego wyznaczono nagrodę, jednocześnie starając się dorwać poszukiwanego gracza z drużyny przeciwnej).
 

 

TOP 2 – BULLETSTORM

Bulletstorm

Bulletstorm to futurystyczna strzelanina, która wyfrunęła spod skrzydeł studia People CanFly. Jednoosobowa kampania została poszerzona o mecze drużynowe nazywane Anarchią. Polega ona na tym, że gracze stawiają czoła nadciągającym falom wrogów. Sedno tego typu rozgrywki nie stanowi samo przetrwanie, lecz zrobienie tego w sposób widowiskowy. Jednym słowem nabijamy punkty poprzez wykańczanie nieprzyjaciółskillshotami.  Gra jest bardzo dynamiczna i dodatkowo wyposażona w system walki wręcz przez co możemy naszego wroga kopnąć ciężkim buciorem czy też wykonać efektowny wślizg.
 

 

TOP 1 – DYING LIGHT

Dying Light

Jedną z perełek naszych polskich produkcji jest DyingLight – survivalowa gra akcji od studia Techland. Trafiamy w niej do otwartego świata, a ujmując dokładniej do miasta Harran, które zostało zainfekowane wirusem. W efekcie przychodzi nam walczyć z zombie. Za dnia eksplorujemy teren, aby pozyskać surowce i broń. Lecz, gdy nastaje noc ospałe wcześniej zombie zamieniają się w krwiożerczą hordę. Taki tryb rozgrywki sprawia, iż nie jest ona monotonna sprowadzając się tylko do nieustannego masakrowania mutantów. Nasz bohater posiada zwinność parkourowca, co zostało bardzo realistycznie odzwierciedlone. Taki sposób poruszania się dodaje dynamiki grze. Najważniejszym jednak elementem jest to, że cała kampania fabularna może być rozegrana – podobnie jak w Dead Island -  w czteroosobowej kooperacji przez Internet. Wspólna walka o przetrwanie staje się wówczas o wiele ciekawsza, co sprawia, że chce się powrócić do gry.
 

ranking gier online topowe gry

Jeśli nie zgadzasz się zestawieniem Eweliny zachęcamy do sprawdzenia rankingu gier MMO tworzonego przez społeczność. Możesz ocenić swój ulubiony tytuł i przyczynić się stworzenia najbardziej rzetelnego rankingu gier MMO / MMORPG / MOBA, o czym piszemy TUTAJ.
 

Gry MMORPG ranking Multiplayer online za darmo

Sprawdź aktualny ranking tworzony przez społeczność.
Zagłosuj na swój ulubiony tytuł. Nie wiesz jak? TUTAJ masz wskazówki ;)
 

Ewelina Lechowicz

Ewelina Lechowicz

Po ukończeniu questa na Politechnice Wrocławskiej ewoluowała na laborantkę w wodociągach w swoim rodzinnym mieście. Wolne chwile spędza na czytaniu książek, tworzeniu grafiki, rękodzieła i robieniu zdjęć. Wieczorne sesje wśród gier są dla niej odskocznią od całej rzeczywistości. Na ogół jest miłą, spokojną i zamkniętą w swoim świecie dziewczynką. Lecz bywają dni kiedy przywdziewa cosplay i wyrusza ze swoim kompanem w podróż po świecie fantastyki.
 

 • Ski Jumps logo gry png

  Ski Jumps

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Skoki narciarskie gry
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 7.8
  • 0.0
  • 7.7
*/*/

Najchętniej grane

BEST GAME III - FORGE
 • Sonda Ski Jumps
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze