Rośnie popularność e-sportu wśród bukmacherów • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Rośnie popularność e-sportu wśród bukmacherów

Rośnie popularność e-sportu wśród bukmacherów

Zakłady bukmacherskie rozszerzają zakres działania wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe i opłacalne. Nie inaczej jest w przypadku e-sportu, czyli prawdopodobnie najprężniej rozwijającej się gałęzią rozrywki nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To szczególnie bardzo uwypukliło się podczas pierwszej fali pandemii koronawirusa, jaka przypadła na pierwsze półrocze 2020 roku. To właśnie wtedy cała branża gier odczuła znaczący wzrost zainteresowania ze strony publiczności w niemal każdym wieku.

Dobry interes dla bukmacherów

Jak podaje Revolut Money Report, najwięcej transakcji za pomocą tego systemu dokonywanych jest w ramach branży gier komputerowych, zaś ich wzrost w stosunku do poprzedniego roku wyniósł grubo ponad 100 procent! Popularność podkręca dodatkowo skok zainteresowania transmisjami LIVE z największych wydarzeń e-sportowych z całego świata. Dla przykładu, oglądalność e-sportowej Ligi Mistrzów (11. serii ESL Pro League) wzrosła o ponad 25 procent. Dziś publiczność obserwującą na żywo topowe wydarzenia e-sportowe liczy się w milionach. Te liczby imponują i przyciągają uwagę również firm zajmujących się zakładami wzajemnymi.
popularność e-sportu wśród bukmacherów
– Zwęszyli okazję – tłumaczy Irenka Zając, ekspert i analityk zakładów wzajemnych. – Dla firm działających legalnie na terenie Polski, i nie tylko, to doskonała okazja na rozszerzenie swojej oferty i zagięcie parolu na zupełnie innego klienta, który jeszcze nie dawno z bukmacherem nie miał zbyt wiele wspólnego. Obecnie praktycznie każda firma związana z bukmacherką ma w zanadrzu całkiem pokaźną liczbę zdarzeń e-sportowych do obstawienia – dodaje Irenka Zając. Mając do dyspozycji 22 legalnych bukmacherów nietrudno o zlokalizowanie zakładów e-sportowych. Oferty tego typu mają u siebie między innymi: ETOTO, BETClic, FORTUNA, eWinner, TOTALbet, STS, LVBet, TOTOLOTEK, PZBuk, BETFan, SuperBet.

I dlatego w naszym kraju nie ma problemu z obstawieniem zdarzeń e-sportowych związanych z grami typu Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, czy Rocket League. Ten ruch pozwolił bukmacherom na przyciągnięcie do siebie nowych typerów, a także na rozszerzenie oferty tym, którzy w zakładach poszukują czegoś więcej, niż tylko piłki nożnej, hokeja, koszykówki, tenisa ziemnego, czy darta. Dzięki temu, że propozycji od bukmacherów jest coraz więcej i są one atrakcyjne, gracze chętnie wchodzą w typowanie wydarzeń e-sportowych, łapią doświadczenie, poszerzają wiedzę i wreszcie – postrzegają daną grę komputerową nie tylko jako amatorską zabawę ale jako profesjonalną rywalizację na światowym poziomie.

E-sport – rozpędzony pociąg gotówki, którego nie da się zatrzymać

Choć niektóre postacie związane z show biznesem negują ten fakt, wręcz nie dopuszczając do siebie myśli takich, e-sport już dawno przestał być niezobowiązującą i nic nie znaczącą rozrywką. To TGV, które na każdej stacji podpina do siebie kolejne wagony pieniędzy, z jakimi prze ku przyszłości. Ta branża powoli zaczyna rozjeżdżać rynek muzyczny, czy filmowy. Nowe pokolenia pokazują, w którym kierunku chcą podążać i z jakich mediów korzystać. Ich zainteresowanie niesie za sobą także całkiem spore sumy pieniędzy.

Szacuje się, że w 2022 roku wartość tej branży na całym świecie wyniesie 1,8 miliarda dolarów, co i tak jest mocno zachowawczym oszacowaniem możliwość rynku e-sportowego, ponieważ optymistyczne prognozy przewidują skok do nawet 3,2 miliarda dolarów! To nie powinno nikogo zaskakiwać, zwłaszcza, że do gry włączają się tacy giganci jak Google, czy Amazon, zaś Microsoft coraz prężniej rozwija swój projekt, jakim jest Xbox, który z konsoli przepoczwarza się w szeroko pojętą usługę, jaką coraz śmielej doceniają gracze na całym świecie.
popularność e-sportu wśród bukmacherów
Pieniądze płyną tutaj wartkim strumieniem, co widać choćby podczas imprez e-sportowych. Obecnie pula nagród w poszczególnych wydarzeniach znacząco przekracza te oferowanie w wielu istotnych dyscyplinach sportowych. Przykładowo, The International – łączna wartość nagród to 40 milionów dolarów, z kolei pula nagród w Fortnite World Cup 2019 wyniosła 30 milionów dolarów. Duże kwoty od zawsze przyciągały tłumy. To o tych najbardziej dochodowych wydarzeniach mówi się najgłośniej. Wiedzą o tym organizatorzy imprez e-sportowych, dlatego pula nagród musi być tak wysoka i tym samym proporcjonalna do zainteresowania.

Jak zacząć przygodę w obstawianiu zakładów e-sportowych?

Na sam początek warto rozejrzeć się wśród legalnych polskich bukmacherów, by wybrać tego, który w dziedzinie e-sportu oferuje nam najwięcej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w naszym kraju nie brakuje firm oferujących wiele ciekawych zakładów. Jeśli jednak nie chcemy tracić czasu na research, w internecie dostępne są serwisy zajmujące się porównywaniem „buków”, co niejednokrotnie tyczy się także oceniania ich atrakcyjności pod kątem branży e-sportowej.

Tak jest w przypadku choćby mightytips.pl. Korzystając z tego portalu w znaczący sposób ułatwimy sobie wejście do świata zakładów bukmacherskich połączonego z branżą gier komputerowych. Wysoko w czołówce uplasowany jest Betclic, gdzie znajdziemy na przykład wydarzenia organizowane w ramach Counter Strike’a, bądź też League of Legends. Szeroką ofertę dla fanów gier e-sportowych ma Fortuna, dzięki której wytypujemy wyniki zdarzeń żywcem wziętych ze Starcrafta 2, Rainbow Six Siege, czy Doty 2. Z kolei STS, obok wszystkich wspomnianych, ma dla typerów też zdarzenia z Warcrafta 3, Valoranta, czu Overwatcha.

Wchodząc do gry powinniśmy pamiętać również o tym, by dogłębnie poznać daną grę od strony e-sportowej, pozyskać wiedzę na temat grających drużyn i wykorzystywać różne możliwości i typy zakładów. Przestrzeganie tych oraz innych zasad dotyczących zakładów bukmacherskich pomoże nie tyle wygrywać wielkie sumy, co uniknąć druzgocących porażek oraz niebezpiecznych zjawisk, jakie w bukmacherce są obecne.

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)

 

 • Ski Jumps logo gry png

  Ski Jumps

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Skoki narciarskie gry
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: SuperNova Interactive
  Wydawca: SuperNova Interactive
  Platformy: WWW, PC, smartfon

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.0
*/*/

Najchętniej grane

BEST GAME - FORGE OF EMPIRE - STRATEGIA
 • Sonda Ski Jumps
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze