news

Roblox robi z dzieci milionerów

Roblox robi z dzieci milionerów

Jeśli masz mniej niż 18 lat, lub znasz kogoś takiego - najprawdopodobniej słyszałeś o Roblox, niesamowicie popularnej grze multiplayerowej - a może platforma online będzie lepszym określeniem. W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć o dwóch twórcach gry "Jailbreak" na platformie Roblox. Wraz z osiąśgnięciem pełnoletności stali się milionerami, dzięki Roblox, właśnie.
Roblox CEO
W ten weekend odbyła się konferencja dla deweloperów Roblox w Burlingame, Kalifornia - bardzo blisko San Francisco. Podczas eventu, firma ogłosiła, że wypłaci 70 milionów dolarów twórcom gier z ich platformy. Jak zarabiają twórcy? W Roblox dostępna jest wirtualna waluta zwana „Robuxami” (w marcu 2016 ogłoszono rezygnację z waluty zwanej „ticketami”), umożliwiająca kupno dodatkowych przedmiotów. Kupuje się ją za „prawdziwe” pieniądze. Użytkownicy mogą też zapisać się do „Builders Club” poprzez wykupienie jednego z trzech typów abonamentu.
Roblox
W odróżnieniu od innych popularnych gier, takich jak np. Fortnite, Roblox jest grą/platformą tworzoną przez samych użytkowników. W skład wszystkich 40-tu milionów gier na platformie wchodzą te najpopularniejsze - "Meep City" i "Jailbreak". W zeszłym roku jeden z czołowych twórców zgarnął 3 miliony dolarów, a dwóch innych zarobiło po 2 miliony.

David Baszucki, CEO Robloxów, podkreśla, że choć nie każdy twórca na ich platformie zarabia miliony, to zdecydowanie zwiększyła się liczba osób, które utrzymują się z publikowania nowego kontentu na ich platformie. By utrzymać wzrost zainteresowania platformą, Roblox zatrudniło odpowiednie osoby, które zajmują się tworzeniem nowych narzędzi, które są wykorzystywane przez młodych twórców gier.

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę elektroniczną w ogóle. Zafascynowany tym, co przyszłe technologie mogą zaoferować przeciętnemu "Kowalskiemu".

 • Roblox

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Sandboxowe MMO
  Grafika: 3D
  Producent: Roblox Corporation
  Wydawca: Roblox Corporation
  Platformy: Windows, Mac OS, Xbox One, Android, iOS, Fire OS

  • 7.0
  • 0.0
  • 7.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Roblox - trailer [4K]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 5
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-12-10 19:15:42 Jak wyglądają moce , jak je zdobywać?
2018-11-30 15:04:40 Nie polecam Kiedyś warto było zaczynać na nowych serwerach bądz serwerach podobnych niestety teraz połaczyli wszystkie serwery i nie dośc że są lagi to ogólnie gracze którzy wydali kase by być top 1 na swoim serwerze są ledwo top 100
2018-11-28 17:11:53 Póki co, nie jest aktywna.