news

Roblox robi z dzieci milionerów

Roblox robi z dzieci milionerów

Jeśli masz mniej niż 18 lat, lub znasz kogoś takiego - najprawdopodobniej słyszałeś o Roblox, niesamowicie popularnej grze multiplayerowej - a może platforma online będzie lepszym określeniem. W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć o dwóch twórcach gry "Jailbreak" na platformie Roblox. Wraz z osiąśgnięciem pełnoletności stali się milionerami, dzięki Roblox, właśnie.
Roblox CEO
W ten weekend odbyła się konferencja dla deweloperów Roblox w Burlingame, Kalifornia - bardzo blisko San Francisco. Podczas eventu, firma ogłosiła, że wypłaci 70 milionów dolarów twórcom gier z ich platformy. Jak zarabiają twórcy? W Roblox dostępna jest wirtualna waluta zwana „Robuxami” (w marcu 2016 ogłoszono rezygnację z waluty zwanej „ticketami”), umożliwiająca kupno dodatkowych przedmiotów. Kupuje się ją za „prawdziwe” pieniądze. Użytkownicy mogą też zapisać się do „Builders Club” poprzez wykupienie jednego z trzech typów abonamentu.
Roblox
W odróżnieniu od innych popularnych gier, takich jak np. Fortnite, Roblox jest grą/platformą tworzoną przez samych użytkowników. W skład wszystkich 40-tu milionów gier na platformie wchodzą te najpopularniejsze - "Meep City" i "Jailbreak". W zeszłym roku jeden z czołowych twórców zgarnął 3 miliony dolarów, a dwóch innych zarobiło po 2 miliony.

David Baszucki, CEO Robloxów, podkreśla, że choć nie każdy twórca na ich platformie zarabia miliony, to zdecydowanie zwiększyła się liczba osób, które utrzymują się z publikowania nowego kontentu na ich platformie. By utrzymać wzrost zainteresowania platformą, Roblox zatrudniło odpowiednie osoby, które zajmują się tworzeniem nowych narzędzi, które są wykorzystywane przez młodych twórców gier.

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę elektroniczną w ogóle. Zafascynowany tym, co przyszłe technologie mogą zaoferować przeciętnemu "Kowalskiemu".

 • Roblox

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Sandboxowe MMO
  Grafika: 3D
  Producent: Roblox Corporation
  Wydawca: Roblox Corporation
  Platformy: Windows, Mac OS, Xbox One, Android, iOS, Fire OS

  • 7.0
  • 0.0
  • 7.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Roblox - trailer [4K]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 4
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Roblox
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2019-02-16 14:34:56 Jak mozna wypuscic na rynek tak bublowaty produkt jakim jest ta gra nic tu nie dziala poprawnie moze oprocz powiadomien o doladowaniu konta jestem zdania ze jesli sie juz cos robi to albo robic to dobrze albo wcale tym bardziej ze tworcy tego bubla pobieraja za to cos jakies pieniadze -zenujace
2019-02-14 12:36:18 Gra ma swój niepowtarzalny klimat i mimo swoich lat jest bezkonkurencyjna w swoim gatunku. Obecnie wygląda jakby dopiero otworzono serwery i nie ogłoszono ich otwarcia - są puste! Winę za taką sytuację ponosi poprzedni i obecny wydawca - zero marketingu, team nie istnieje, support milczy a gra z ogromnym potencjałem stoi pusta, szkoda.
2019-02-12 14:11:47 Gówno