Roblox robi z dzieci milionerów • MMO News

Roblox robi z dzieci milionerów

Roblox robi z dzieci milionerów

Jeśli masz mniej niż 18 lat, lub znasz kogoś takiego - najprawdopodobniej słyszałeś o Roblox, niesamowicie popularnej grze multiplayerowej - a może platforma online będzie lepszym określeniem. W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć o dwóch twórcach gry "Jailbreak" na platformie Roblox. Wraz z osiągnięciem pełnoletności stali się milionerami, dzięki Roblox, właśnie.

W ten weekend odbyła się konferencja dla deweloperów Roblox w Burlingame, Kalifornia - bardzo blisko San Francisco. Podczas eventu, firma ogłosiła, że wypłaci 70 milionów dolarów twórcom gier z ich platformy. Jak zarabiają twórcy? W Roblox dostępna jest wirtualna waluta zwana „Robuxami” (w marcu 2016 ogłoszono rezygnację z waluty zwanej „ticketami”), umożliwiająca kupno dodatkowych przedmiotów. Kupuje się ją za „prawdziwe” pieniądze. Użytkownicy mogą też zapisać się do „Builders Club” poprzez wykupienie jednego z trzech typów abonamentu.
Roblox
W odróżnieniu od innych popularnych gier, takich jak np. Fortnite, Roblox jest grą/platformą tworzoną przez samych użytkowników. W skład wszystkich 40-tu milionów gier na platformie wchodzą te najpopularniejsze - "Meep City" i "Jailbreak". W zeszłym roku jeden z czołowych twórców zgarnął 3 miliony dolarów, a dwóch innych zarobiło po 2 miliony.

David Baszucki, CEO Robloxów, podkreśla, że choć nie każdy twórca na ich platformie zarabia miliony, to zdecydowanie zwiększyła się liczba osób, które utrzymują się z publikowania nowego kontentu na ich platformie. By utrzymać wzrost zainteresowania platformą, Roblox zatrudniło odpowiednie osoby, które zajmują się tworzeniem nowych narzędzi, które są wykorzystywane przez młodych twórców gier.

 

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę elektroniczną w ogóle. Zafascynowany tym, co przyszłe technologie mogą zaoferować przeciętnemu "Kowalskiemu".

 

Ski Jump Simulator logo gra o skokach narciarskich

Skijumping gra online skokiskijump game onlineskoki narciarskie gramenadżer skoków narciarskich skoczekSki jumping gra

 

 • Roblox logo gry png

  Roblox

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Sandboxowe MMO
  Grafika: 3D
  Producent: Roblox Corporation
  Wydawca: Roblox Corporation
  Platformy: Windows, Mac OS, Xbox One, Android, iOS, Fire OS

  • 7.7
  • 0.0
  • 7.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
MystiCat - Gameplay

Najchętniej grane

BEST GAME - HERO
 • Sonda Roblox
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze