news

RELACJA: Warsaw Comic Con - Portal MMO na słonecznym patrolu

RELACJA: Warsaw Comic Con - Portal MMO na słonecznym patrolu

W dniach 24-26 listopada w Nadarzynie koło Warszawy odbyła się jesienna edycja Warsaw Comic Con. Oprócz wielu atrakcji typowych dla konwentu fanów szeroko pojętej fantastyki organizatorzy przygotowali również strefę gwiazd, gdzie pojawiło się kilkunastu aktorów znanych z największych produkcji Hollywood, takich jak Harry Potter, Piraci z Karaibów, czy Gwiezdne Wojny. Nie zabrakło również odtwórców ról w znanych wśród młodzieży i dorosłych seriali: Gra o Tron, Wikingowie, czy Sherlock.

Na czerwonym dywanie

Uroczyste otwarcie strefy gwiazd odbyło się w sobotę rano. Na scenie pojawili się wszyscy goście, wśród których największe zainteresowanie (zwłaszcza wśród dziennikarzy) wzbudziła Pamela Anderson, znana ze „Słonecznego patrolu”, kultowego serialu z lat 90-tych. Wśród zaproszonych znaleźli się także między innymi Jack Gleeson (Joffrey Baratheon z „Gry o Tron”), Kevin McNally (Joshamee Gibbs z „Piratów z Karaibów”), Maude Hirst (Helga z „Wikingów”), a także odtwórcy kilku drugoplanowych postaci w serii filmów o Harrym Potterze. Jednym z gości był również Anthony Forrest, który w czwartym epizodzie gwiezdnych wojen wcielił się w szturmowca wypowiadającego słynną kwestię „To nie są te roboty, których szukamy”.

Warsaw Comic Con 2017

Po oficjalnym przywitaniu gości mikrofon został oddany przedstawicielom prasy. Niestety, ciężko było oprzeć się wrażeniu, że organizatorzy nie do końca przemyśleli tę część imprezy, gdyż z powodu bariery językowej proces zadawania pytań przez dziennikarzy przebiegał opornie i nie bez zgrzytów. Brak profesjonalnego tłumacza na scenie dziwi, zwłaszcza że na Comic Conie zawsze licznie zjawiają się zagraniczni goście. Po zakończonej serii pytań (spośród których wszystkie zostały skierowane do Pameli Anderson) ruszył uprzednio zaplanowany harmonogram autografów, zdjęć i dyskusji na głównej scenie. Ponieważ pierwsze spotkanie z Holland Roden, gwiazdą serialu „Teen Wolf” nie interesowało mnie, postanowiłem zwiedzić pozostałą część konwentu.

Magiczny bazar

Wyłączając strefę gwiazd Hollywood, Warsaw Comic Con nie różni się aż tak od innych dużych konwentów (takich, jak np. odwiedzony przez nas w tym roku Pyrkon). Na hali można znaleźć wielu wystawców oferujących książki, komiksy, gry planszowe, komputerowe i konsolowe, a także setki gadżetów w postaci koszulek, kubków, breloków. Oprócz tego są też stoiska producentów i dystrybutorów gier, gdzie odbywają się turnieje (obejrzałem na żywo finałowy mecz zawodów w League of Legends) lub gdzie można po prostu na luzie pograć. Miłą odskocznią od całodniowego przemierzania hal jest czytelnia komiksów oferująca wygodne pufy i leżaki oraz całkiem nieźle zaopatrzony regał.

Warsaw Comic Con

Warsaw Comic Con postarał się jednak o to, by wyróżnić się na tle innych konwentów. Poza tradycyjną wioską post-apo można było zwiedzić również osadę wikingów, a także obejrzeć ekspozycję starych samochodów. Część hali zdominowała wystawa smoków, z której przechodziło się wprost do strefy gwiezdnych wojen, gdzie można było polatać myśliwcem typu X-Wing oraz pomachać mieczem świetlnym w wirtualnej rzeczywistości, a także wychylić jednego w kantynie Mos Eisley razem z Greedo. Nieopodal czytelni komiksów znalazłem również strefę gier retro, która z miejsca skojarzyła mi się z niedawnym koncertem Video Games Live. Trzeba jednak przyznać, że była znacznie większa od tej zorganizowanej na foyer NOSPR.

 • Star Wars: The Old Republic

  Gatunek: MMORPG
  Tematyka: Science fiction
  Grafika: 3D
  Producent: BioWare Corporation
  Wydawca: Electronic Arts Inc.
  Platformy: Windows

  • 7.0
  • 0.0
  • 8.0
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Star Wars: The Old Republic - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Star Wars: The Old Republ...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-03-19 14:18:16 Gra w to ktoś jeszcze wg? Zastanawiałem się nad ewentualnym powrotem do gry. Server - Mystel nick - Gilrond
2018-03-18 23:30:47 ja nie wiem kto pisał ten ranking ale chyba sie mocno pomylił
2018-03-16 22:12:45 Można zawsze wydać uproszczoną wersje i z czasem zrobić serwer testowy na którym będą wdrążane nowe mechanizmy gdy będzie kasa i zainteresowanie :D