Portal MMO patronem medialnym Sabat Fiction - Fest 2016! • MMO News

Portal MMO patronem medialnym Sabat Fiction - Fest 2016!

Portal MMO patronem medialnym Sabat Fiction - Fest 2016!

Portal MMO obejmuje patronatem medialnym trzecią edycję Ogólnopolskiego festiwalu fantastyki i gier Sabat Fiction - Fest, która odbędzie się na terenie Targów Kielce 23-25 września. Jak prezentuje się program wydarzenia? Przekonajcie się sami!

Organizatorzy oferują przede wszystkim ciekawe prelekcje oraz spotkania autorskie, które prowadzone będą przez znakomitych gości. Na miejscu będzie można spotkać Jakuba Ćwieka (pisarza i publicystę, wielokrotnie nominowanego do prestiżowej Nagrody im. Janusza A. Zajdla, autora popularnego cyklu „Kłamca”), Artura Szyndlera (twórcę gry fabularnej „Kryształy Czasu” oraz byłego redaktora naczelnego polskiego wydania „Dungeons and Dragons”), dr Sylwię Konarską-Zimnicką (mediewistkę pracującą na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, znawczynię legend świętokrzyskich), dr Łukasza Malinowskiego (znawcę historii wikingów), Martę „Krajemar” Krajewską (ekspertkę z zakresu demonologii słowiańskiej), Jacka Łukawskiego (autora takich powieści, jak „Krew i Stal” czy „Kraina Martwej Ziemi”), a także YouTuberów Adama Andolskiego i Łukasza Gada.

Sabat Fiction patronat Portal MMO

W sobotę odbędzie się także Konkurs Cosplay, podczas którego miłośnicy strojów zaprezentują swoje ręcznie zrobione stroje przeróżnych postaci z filmów, mangi, anime, komiksów, książek czy gier.

Nie zabraknie również strefy e-sportu, gdzie chętni będą mogli zagrać w najpopularniejsze pozycje takie, jak Counter Strike Global Offensive, League of Legends, FIFA czy chociażby klasyczny już Warcraft III. Na miejscu będzie również strefa planszówek i karcianek. Oczywiście, będzie również możliwość wzięcia udziału w sesjach RPG, ciekawych warsztatach czy LARPach oraz turniejach gier bitewnych.

Jedną z głównych atrakcji drugiego dnia festiwalu będzie przyjazd Polish Garrisonu, czyli stale pojawiającego się na przeróżnych wydarzeniach (zaczynając od koncertów muzyki filmowej przez konwenty, na imprezach charytatywnych kończąc) Legionu 501. Dla miłośników Gwiezdnych Wojen będzie to idealna okazja, żeby na żywo zobaczyć swoje ulubione postacie. Po cichu podpowiadamy, że grupa bardzo chętnie pozuje do zdjęć.

Uzupełnieniem programu Sabat Fiction - Festu będzie obecność fandomu furry, tzw. Fursuiterów. Uczestnicy festiwalu zobaczą barwne futrzane stroje i – jak obiecują organizatorzy – poznają „zwierzęcą duszę” obecnych fursuiterów.

Na miejscu będzie oczywiście możliwość noclegu w specjalnie przygotowanym sleep roomie.
 


Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wydarzenia na oficjalnej stronie.


paweł gołebioski

Paweł Gołębioski

Student translatoryki na Uniwersytecie Gdańskim. Marzy o karierze tłumacza literatury. Prawie od urodzenia przesiąknięty „Gwiezdnymi Wojnami” i filmami o Batmanie, który do dzisiaj jest jego ulubionym superbohaterem. Swoją przygodę z grami rozpoczynał od serii „Grand Theft Auto” i „Guild Wars”. Jak sam mawia, konwenty fantastyczne to jego środowisko naturalne.
 

 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.7
*/*/
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze