news

PORADNIK: Warframe - Wstęp do gry

PORADNIK: Warframe - Wstęp do gry

Warframe jest jedną z najlepszych gier hack and slash obecnie dostępnych na rynku. Gra posiada niesamowite uniwersum, multum sposobów na zabawę i niesamowicie wysoką jakość jak na w pełni darmowy produkt. Niestety, duża zasobność w elementy rozgrywki wprowadza do gry sporą dawkę konfuzji. Dodatkowo fabularne nastawienie gry sprawia, że tutorial nie należy do najznamienitszych. Dlatego dzisiaj chcę pomóc zainteresowanym odnaleźć się w świecie tego MMOTPS-a i wytłumaczyć, co trzeba zrobić, aby opanować grę na poziomie pro.

DNA RPG-a

Zakładam, że każdy poradził sobie z rejestracją i pobraniem gry, więc pominę ten etap. Dla zagubionych polecam wersję na steam zamiast samodzielnego klienta. Zagłębiając się w Warframe, istotna jest świadomość, że gra to w dużym stopniu RPG. Nie mniejszym niż większość gier Hack and Slash jak, chociażby Diablo. Co się z tym wiąże, w grze jest miejsce na odrobinę planowania postaci. Z biegiem czasu przestaje to być aż tak istotne, jednak na początku łatwo się zgubić i dreptać w miejscu, jeżeli nie wiemy, czego chcemy. Wyjaśnię metody personalizacji postaci obecne w grze, aby naprowadzić was na sensowny i czasooszczędny rozwój.

Warframe

Podstawą jest nasz Warframe. Jest to odpowiednik klasy postaci. Na ten moment jest ich ponad 30. Aby klasę odblokować, należy zdobyć odpowiednie schematy i zasoby. Z tego powodu dobrze wiedzieć, co nas interesuje zanim zaczniemy zmagania z grą. Wszystkie klasy mają swój zupełnie odmienny styl rozgrywki. Jest ich zbyt dużo, aby opisał każdą, więc w tym celu odeślę was na Wikipedię gry. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na kilka najważniejszych ‘klas’ dostępnych w grze.

Pierwszą parą, która powinna zainteresować każdego gracza, są Nekros i Trinity. Każdy gracz powinien posiadać przynajmniej jedną z tych dwóch postaci, aby cieszyć się łatwością znalezienia party i gotowością na rozgrywkę w każdych warunkach. Nekros specjalizuje się w zdobywaniu przedmiotów. Jego specjalna zdolność “desacrate” pozwala drugi raz wyciągnąć przedmioty ze zwłok pokonanych przeciwników. Oznacza to, że każde party skupione na pozyskiwaniu przedmiotów zawsze chce przynajmniej jednego Nekrosa w drużynie. Z kolei wcześniej wspomniana Trinity, to najlepszy w grze healer. Powinno to mówić samo za siebie o jej przydatności.

Drugą popularną grupą w grze są postaci do misji szpiegowskich. Warframe mimo bycia hack and slashem czasami daje nam zadania, które nie pozwalają na donośne zachowanie. Nie jest to coś, co można zignorować. Każdy zainteresowany grą będzie prędzej czy później zmuszony nauczyć się zasad rozgrywki w tego typu misjach i nabyć odpowiednią klasę postaci w nich wyspecjalizowaną. W tym celu sugeruję postać Lokiego, który posiada niewidzialność.

 • Warframe

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Science fiction (TPS)
  Grafika: 3D
  Producent: Digital Extremes
  Wydawca: Digital Extremes
  Platformy: PlayStation 4, Windows, Xbox One

  • 7.6
  • 0.0
  • 7.7
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Warframe - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 3
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Warframe
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-01-13 10:55:49 fajne
2017-12-27 17:57:14 ja sie pytam gdzie drakensang online
2017-12-21 00:03:35 Nie wiem czy GW2 zasługuje na 1 miejsce skoro po miesiącu już nudził...