news

PORADNIK: Plemiona, czyli jak przetrwać w średniowieczu

PORADNIK: Plemiona, czyli jak przetrwać w średniowieczu

Witajcie w strategicznej grze przeglądarkowej Plemiona, w której rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym. Opieka nad własną wioską oraz jej rozbudowa nie jest prosta. W moim poradniku pragnę omówić budowę wioski, rozwój, handel, walkę oraz przynależność do plemienia.

Od Początku

Swoją przygodę zaczynamy od wyboru świata, na którym będziemy grać. Wybór ten jest bardzo ważny ponieważ różne światy różnią sie od siebie małymi, ale jakże istotnymi detalami w dalszej grze. Nowym graczom polecam wybór świata najnowszego, ponieważ najłatwiej będzie im sie tam zaklimatyzować, natomiast osoby, które grały już w Plemiona mogą wybrać świat, który najlepiej znają lub spróbować czegoś nowego.
Plemiona
Kiedy klikniemy na dany świat pojawia sie tam krótki opis i najważniejsze informacje tak jak: prędkość [rozwoju], prędkość jednostek, rycerz (czy posiada stare przedmioty czy nie), kościół, limit członków plemienia, korzyści z farmienia i godziny nocne. Mój poradnik pisać będę w oparciu o Świat 108, w którym jest zarówno kościół, jak i rycerz z nowymi przedmiotami (a nie występuję w innych światach).

Rozwój

Kiedy dokonamy już wyboru logujemy sie do swojej wioski, w której posiadamy ratusz, kościół, schowek, zagrodę, spichlerz i plac. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić jest wybudowanie tartaku, cegielni i huty żelaza, o czym dowiemy sie z samouczka który przeprowadzi nas przez pierwsze minuty gry i zapozna z nią. Dając zadania, za których wykonanie będziemy dostawać surowce, które pomogą nam w dalszej rozbudowie. Po zapewnieniu sobie surowców należy skupić sie na budowie spichlerza, żebyśmy mieli gdzie pomieścić surowce oraz powiększenie zagrody, żeby nie brakło nam ludzi.


 • Plemiona

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Średniowiecze (MMOSG)
  Grafika: tekstowo-graficzna
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Android, iOS, Przeglądarka internetowa

  • 5.8
  • 0.0
  • 6.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Plemiona - Trailer fanów

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 5
Najnowsze Najlepsze 1 komentarz
• 2017-11-17 10:25:41

Siemka znalazłem stronke ze skryptem który dodaje surowce http://supergamezone.pl/plemiona-hack-na-surowce/

 • Sonda Plemiona
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2017-12-06 15:11:03 Słuszna uwaga. Wybacz niedopatrzenie. Już poprawione. :)
2017-12-05 21:06:15 "fantastycznego świata Azerothu" - Azeroth to wyraz nieodmienny, a już na pewno nie w taki sposób. A tak na marginesie Azeroth jest kobietą, a konkretnie tytanem rodzącym się wewnątrz planety, więc taka odmiana nijak nie pasuje :D
2017-12-04 19:28:11 Ja bym chciał wiedzieć gdzie się podziali wszyscy ludzie z serwerów... Grałem na Polskim Barusie odpalam przedwczoraj grę po dwóch latach a serwer pusty... robię postać na kolejnym nowym z tego roku polskim serwie a tam znowu pusto... Zrobilem postacie jeszcze na dwóch serwerach i tam też pusto..... Pusto oznacza że w głównym mieście może 2-4OSÓB !!!! GDZIE SĄ LUDZIE ?