Popularne gry wojskowe [Zagrajmy] • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Popularne gry wojskowe [Zagrajmy]

Popularne gry wojskowe [Zagrajmy]

Konflikty zbrojne i wynikające z nich problemy czy ludzkie cierpienie to nic, co budziłoby nasze pozytywne skojarzenia. Nie da się jednak ukryć, że choćby z perspektywy osób zamiłowanych historią, te często dostarczają niezwykle ciekawego materiału do analizy, lub stanowią świetną podwalinę pod wszelakiej maści gry, książki czy opracowania. Dziś zajmiemy się tematyką wojskową w grach wideo, czyli w dużym skrócie – gry wideo, gdzie walczymy. Sami, ze sztuczną inteligencją czy innymi graczami. Wyjątkowo, nie będzie tu mowy o grach FPS!

Wartime gry wojskowe

FORGE OF EMPIRES

Na pierwszy rzut oka, ta darmowa gra online opiera się na podobnych założeniach, co Total Battle. Jednakże, Forge of Empires zdecydowało się obrać nieco inny kierunek – zrezygnowano w nim z elfów, magii i tajemniczych tytanów. W zamian za to, jako gracz otrzymujemy we władanie małe miasteczko, które oczywiście musimy odpowiednio rozwijać . Co jednak ciekawe, osią gry są zmieniające się epoki historyczne. Te wpływają nie tylko na wygląd świata gry, ale także przynoszą ze sobą odpowiednie usprawnienia, odkrycia i technologie. Musimy cały czas być na bieżąco, aby przypadkiem nie okazało się, że nasza metropolia jest najbardziej zacofanym skrawkiem ziemi na świecie. Do tego dochodzi zarządzanie życiem mieszkańców, którzy bardzo łatwo mogą się zdenerwować i utrudnić ekspansję. Brzmi znajomo? 

Forge of Empire - gra wojenna online

skoki narciarskie gra

Skojarzenia z serią Cywilizacja są jak najbardziej uzasadnione. Jest to wielką zaletą Forge of Empires, bo jeżeli już mamy się kimś inspirować, to wyłącznie najlepszymi. Darmowa gra online czerpiąca garściami z tak zasłużonej marki? Brzmi świetnie i w rzeczy samej takie jest. Podobnie zresztą jak we wspomnianej serii, tak i tutaj nie tylko militaria są naszym zmartwieniem. Musimy sprawować pieczę nad rozwojem samej mieściny, technologiami i standardem życia naszych obywateli.

Forge of Empire - gra wojenna online

WARTIME

Zmieniamy zupełnie scenerię. Po dwóch propozycjach strategii, w których ważną rolę odgrywa ekonomia i zarządzanie w skali marko, przechodzimy do gry bardziej nastawionej na akcję i niezwykle bezpośrednie zarządzanie oddziałami w walce. Wartime to darmowa gra strategiczna, w której przejmujemy dowództwo nad różnymi rodzajami sił. Wojsko lądowe, powietrzne i tym podobne to nasze narzędzia, które umożliwią pokonanie złego gubernatora. Jego działania zagrażają światu, a naszą misją jest udaremnienie tych prób. 

Wartime - gra strategiczna online

skoki narciarskie gra

Dużą zaletą Wartime jest wartka akcja i ciekawe rozwiązania na polu bitwy. Na pewno jednym z nich jest możliwość łączenia jednostek, dzięki czemu zyskują one większy poziom i są tym samym silniejsze. Jest to jeden z istotnych elementów taktyki, którą należy opanować. Całość została zaprezentowana w bardzo przyjemnej dla oka grafice, która w dość kreskówkowy sposób ukazuje świat gry.
Wartime - gra strategiczna online

TOTAL BATTLE

Gry wojskowe zaczynamy od jednej z najlepszych strategii dostępnych na urządzeniach mobilnych. W Total Battle nie uświadczymy żadnego znanego nam konfliktu, a w zamian za to zostaniemy pochłonięci przez fascynujący świat fantasy, gdzie spotkamy różnorodne rasy, tytanów i wiele okazji do tego, aby sprawdzić swoje zdolności strategiczne. Naszym głównym zadaniem jest tutaj rozbudowa swojego klanu, który początkowo zajmuje wyłącznie mały teren z zamkiem. Celem samym w sobie jest dążenie do tego, aby stać się przepotężnym imperium, z wieloma włościami, ogromną armią i siłą, która budzi postrach wszystkich dookoła. Jak tego dokonać? Walka! Tę możemy toczyć zarówno w ramach PvE, jak i przeciwko innym graczom. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy wyszkolić naszych dzielnych wojaków. Do dyspozycji mamy różne rodzaje jednostek, które specjalizują się w pokonywaniu konkretnych rodzajów przeciwników. 

total battle gry wojskowe

Wojna klanów to nie wszystko! W osiągnięciu sukcesu niezbędne jest również zadbanie o szereg innych czynników, jak choćby wykorzystywanie mechanik dostępnych w grze. Jedną z nich jest wytwarzanie czy znajdowanie potężnych przedmiotów. To jest możliwe dzięki eksploracji, odkrywaniu starożytnych krypt i grobowców. Będziemy mogli wyposażyć naszych bohaterów w punkty specjalnych umiejętności, które niejednokrotnie przechylą szalę zwycięstwa na naszą stronę. A na deser? Polityka! Możemy postarać się o miejsce w senacie, które pozwoli nam uzyskać dodatkowe profity z partycypacji w królestwie. Kto wie, może z czasem sami zostaniemy ukoronowani...

CALIBER
Caliber - gra FPS strzelanka online shooter MMO


 

SPRAWDŹ TAKŻE ZESTAWIENIA TOP NAJLEPSZYCH GIER WOJENNYCH I STARTEGICZNYCH ONLINE I MMORTS

Najlepsze top gry wojenne onlineNajlepsze top gry strategiczne MMO

Najlepsze top gry mmorts rts

 


 

 

gry na pc za darmo do pobraniaArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

 • Caliber logo gry png

  Caliber

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Elitarne siły specjalne
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming, 1C Game Studios
  Wydawca: Wargaming, Wargaming.net
  Platformy: PC

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Caliber - New Trailer [Full HD]
Caliber - Gameplay [Full HD]
Caliber - Nowy TPS od Wargaming - Gameplay [Full HD]
Caliber - Shooter Gameplay [Full HD]
Mech Arena: Robot Showdown - Online Shooter - Trailers & Commercials [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FURY
 • Sonda Caliber
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Możliwość poprowadzenia drużyny GROMu! 0
  • Dobre połączenie shootera i działań taktycznych 0
  • Szczegółowo odwzorowane wyposażenie i mundury 0
 NEWSY
najnowsze