Popularne gry wojskowe [Zagrajmy] • MMO News

Popularne gry wojskowe [Zagrajmy]

Popularne gry wojskowe [Zagrajmy]

Konflikty zbrojne i wynikające z nich problemy czy ludzkie cierpienie to nic, co budziłoby nasze pozytywne skojarzenia. Nie da się jednak ukryć, że choćby z perspektywy osób zamiłowanych historią, te często dostarczają niezwykle ciekawego materiału do analizy, lub stanowią świetną podwalinę pod wszelakiej maści gry, książki czy opracowania. Dziś zajmiemy się tematyką wojskową w grach wideo, czyli w dużym skrócie – gry wideo, gdzie walczymy. Sami, ze sztuczną inteligencją czy innymi graczami. Wyjątkowo, nie będzie tu mowy o grach FPS!

Wartime gry wojskowe

TOTAL BATTLE

Gry wojskowe zaczynamy od jednej z najlepszych strategii dostępnych na urządzeniach mobilnych. W Total Battle nie uświadczymy żadnego znanego nam konfliktu, a w zamian za to zostaniemy pochłonięci przez fascynujący świat fantasy, gdzie spotkamy różnorodne rasy, tytanów i wiele okazji do tego, aby sprawdzić swoje zdolności strategiczne. Naszym głównym zadaniem jest tutaj rozbudowa swojego klanu, który początkowo zajmuje wyłącznie mały teren z zamkiem. Celem samym w sobie jest dążenie do tego, aby stać się przepotężnym imperium, z wieloma włościami, ogromną armią i siłą, która budzi postrach wszystkich dookoła. Jak tego dokonać? Walka! Tę możemy toczyć zarówno w ramach PvE, jak i przeciwko innym graczom. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy wyszkolić naszych dzielnych wojaków. Do dyspozycji mamy różne rodzaje jednostek, które specjalizują się w pokonywaniu konkretnych rodzajów przeciwników. 

total battle gry wojskowe

Wojna klanów to nie wszystko! W osiągnięciu sukcesu niezbędne jest również zadbanie o szereg innych czynników, jak choćby wykorzystywanie mechanik dostępnych w grze. Jedną z nich jest wytwarzanie czy znajdowanie potężnych przedmiotów. To jest możliwe dzięki eksploracji, odkrywaniu starożytnych krypt i grobowców. Będziemy mogli wyposażyć naszych bohaterów w punkty specjalnych umiejętności, które niejednokrotnie przechylą szalę zwycięstwa na naszą stronę. A na deser? Polityka! Możemy postarać się o miejsce w senacie, które pozwoli nam uzyskać dodatkowe profity z partycypacji w królestwie. Kto wie, może z czasem sami zostaniemy ukoronowani... 

FORGE OF EMPIRES

Na pierwszy rzut oka, ta darmowa gra online opiera się na podobnych założeniach, co Total Battle. Jednakże, Forge of Empires zdecydowało się obrać nieco inny kierunek – zrezygnowano w nim z elfów, magii i tajemniczych tytanów. W zamian za to, jako gracz otrzymujemy we władanie małe miasteczko, które oczywiście musimy odpowiednio rozwijać . Co jednak ciekawe, osią gry są zmieniające się epoki historyczne. Te wpływają nie tylko na wygląd świata gry, ale także przynoszą ze sobą odpowiednie usprawnienia, odkrycia i technologie. Musimy cały czas być na bieżąco, aby przypadkiem nie okazało się, że nasza metropolia jest najbardziej zacofanym skrawkiem ziemi na świecie. Do tego dochodzi zarządzanie życiem mieszkańców, którzy bardzo łatwo mogą się zdenerwować i utrudnić ekspansję. Brzmi znajomo? 

forge of empire gra online

Skojarzenia z serią Cywilizacja są jak najbardziej uzasadnione. Jest to wielką zaletą Forge of Empires, bo jeżeli już mamy się kimś inspirować, to wyłącznie najlepszymi. Darmowa gra online czerpiąca garściami z tak zasłużonej marki? Brzmi świetnie i w rzeczy samej takie jest. Podobnie zresztą jak we wspomnianej serii, tak i tutaj nie tylko militaria są naszym zmartwieniem. Musimy sprawować pieczę nad rozwojem samej mieściny, technologiami i standardem życia naszych obywateli. 

WARTIME

Zmieniamy zupełnie scenerię. Po dwóch propozycjach strategii, w których ważną rolę odgrywa ekonomia i zarządzanie w skali marko, przechodzimy do gry bardziej nastawionej na akcję i niezwykle bezpośrednie zarządzanie oddziałami w walce. Wartime to darmowa gra strategiczna, w której przejmujemy dowództwo nad różnymi rodzajami sił. Wojsko lądowe, powietrzne i tym podobne to nasze narzędzia, które umożliwią pokonanie złego gubernatora. Jego działania zagrażają światu, a naszą misją jest udaremnienie tych prób. 

Wartime gra online

Dużą zaletą Wartime jest wartka akcja i ciekawe rozwiązania na polu bitwy. Na pewno jednym z nich jest możliwość łączenia jednostek, dzięki czemu zyskują one większy poziom i są tym samym silniejsze. Jest to jeden z istotnych elementów taktyki, którą należy opanować. Całość została zaprezentowana w bardzo przyjemnej dla oka grafice, która w dość kreskówkowy sposób ukazuje świat gry. 

 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

 • Forge of Empires logo gry png

  Forge of Empires

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Różne epoki historyczne (MMOSG)
  Grafika: izometryczna
  Producent: InnoGames GmbH
  Wydawca: InnoGames GmbH
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Forge of Empires - gameplay
Forge of Empires - drugi gameplay
Forge of Empires - Oceaniczna przyszłość [Full HD]
 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - HERO
 • Sonda Forge of Empires
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze