Popularne E-sportowe Gry Mobilne • MMO News

Popularne E-sportowe Gry Mobilne

Popularne E-sportowe Gry Mobilne

Sport elektroniczny zatacza coraz szersze kręgi, a liczba fanów internetowych rozgrywek liczona jest w milionach. Liczba śledzących zmagania streamera Fortnite o pseudonimie Ninja przekracza 16 milionów w serwisie Twitch, a rozgrywki esportu transmitowane są nawet w największych telewizjach sportowych, takich jak ESPN i Eurosport. Ale czy wiedzieliście, że istnieją profesjonalne zawody także w grach mobilnych? W tym artykule przedstawimy najciekawsze i najpopularniejsze z nich.
Fortnite mobile

Hearthstone

Activision Blizzard ma nosa do popularnych gier. Ta gra wywodząca się ze świata World of Warcraft nie jest jednak MMO, ale grą karcianą, w której zbieramy deck (talię), na którą składają się postacie, przeciwnicy, czary i przedmioty. Znakomita grywalność i duża liczba kombinacji, a do tego nieskomplikowane zasady i niepowtarzalny klimat WoW przyciąga do tej gry wielu fanów – a do tego Hearthstone został niemal stworzony do esportu.

Magic: the Gathering

To klasyczna gra karciana, znana niechlubnie jako pierwszy Pay to Win, jeszcze przed erą sportu elektronicznego. Przedstawia ona pojedynek czarodziejów, przyzywających potężne potwory i ciskającymi w siebie ognistymi kulami – no, przynajmniej tak można przedstawić ją w uproszczeniu, ponieważ potrafi być dużo bardziej skomplikowana. Gigantyczna pula kart jakie do tej pory się ukazały w jej trzydziestoletniej historii pozwala na bardzo interesującą grę. Jej komputerowa wersja jest jednak bardzo udana, a wydawca mocno inwestuje w esportowe rozgrywki. Pula nagród w turniejach online popularnego Magica przekroczyła w 2019 roku 1 milion dolarów i z pewnością będzie rosnąc.

PUBG Mobile

Przez wielu uważane za czołową grę z gatunku battle royale, PUBG Mobile to fantastyczny i trzymający w napięciu przykład dobrze zrobionej gry mobilnej nastawionej na rozgrywki esportowe. PUBG Mobile jest jedną z najchętniej oglądanych gier w Internecie. Pod względem wysokości nagród w turniejach bije utrzymuje się w czołówce. W 2019 roku, pula nagród dla tej gry mobilnej wyniosła 5 milionów dolarów, co jest oszałamiającą kwotą, biorąc pod uwagę, że to przecież gra na komórki.

Jeśli interesuje was esport i chcielibyście spróbować swoich sił w typowaniu wyników zawodów profesjonalnych lig graczy, warto sprawdzić ofertę zakładów sportowych Pzbuk. To bukmacher udostępniający liczne bonusy, ciekawy wybór wielu zawodów esportowych, a nawet aplikację na urządzenia mobilne, które pozwolą typować gdziekolwiek jesteś.

Call of Duty Mobile

I wreszcie nie mogło zabraknąć tu gry z serii Call of Duty, tym razem w wersji mobilnej. Call of Duty jest serią strzelanek, którą gracze albo uwielbiają, albo nienawidzą. Krytycy zarzucają jej ograniczony realizm i nastawienie na mało wymagającą intelektualnie zabawę. Z kolei fani doceniają jej znakomitą grywalność i ogromny wybór broni oraz przedmiotów, których użyjemy aby wyeliminować przeciwnika. Warto dodać, że aktualne mistrzostwa świata Call of Duty: Mobile World Championship 2021 będą sponsorowane przez japońskie Sony, tak więc esportem interesują się już największe marki nie tylko z branży akcesoriów gamingowych.

Podsumowanie

Jedno jest pewne – ponieważ gry online trafiły już do mainstreamu, można spodziewać się coraz większego zainteresowania esportem, także w wersji mobilnej. Choć budżety drużyn profesjonalny e-graczy nie są jeszcze tak duże jak na przykład klubów piłkarskich, to zainteresowanie publiczności, sponsorów i organizacji sportowych jest coraz większe. Zapewne nie minie wiele czasu, gdy esport będziemy mogli zobaczyć na igrzyskach olimpijskich!

 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • Perfect World logo gry png

  Perfect World

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Perfect World Entertainment
  Wydawca: Perfect World Entertainment
  Platformy: Windows

  • 0.0
  • 0.0
  • 7.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Perfect World Elysium - Guide [HD]
Lineage II - Jak prezentuje się aktualnie legendarna gra MMO?
Dinosaur Park – Primeval Zoo - Gameplay [Full HD]
Dinosaur Park: Primeval Zoo - Trailer [Full HD]
Deluxe Ski Jump 2 - najdłuższe skoki [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FURY
 • Sonda Perfect World
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze