news

Polska wreszcie z własnym drzewkiem w World of Tanks!

Polska wreszcie z własnym drzewkiem w World of Tanks!

Jak burzliwa i pełna konfliktów zbrojnych jest historia Polski, każdy z nas na pewno zdaje sobie sprawę. II Rzeczpospolita nigdy potęgą pancerną nie była. Nasze czołgi i ich ilość gwarantowała nam aż 7 miejscu w Europie, dysponowaliśmy sprzętem przestarzałym, na dodatek importowanym z krajów zachodnich przykładem takiego czołgu jest Renault FT-17, który pamięta jeszcze czasy I WŚ.
World of Tanks
Od wielu lat polska społeczność dyskutowała i proponowała wprowadzenie polskiej nacji w grze World of Tanks. W końcu doczekaliśmy się, ale WarGaming nie podał dokładnej daty wprowadzenia polskiej nacji. Spekuluje się, że ma do tego dojść w ciągu kilku najbliższych miesięcy. W dzienniku deweloperskim podane nam zostały szczegóły takie jak nazwy czołgów i wygląd ich modeli.


Lista prezentuje się następująco:

Tier I – 4TP 

Lekki pancerz, karabin 20 mm, waga 4 tony, silnik 95 KM

Tier II – 7TP

Kopia Vickersa E, dość mocne działo

Tier III – 10TP 

przedwojenny prototyp, czołg pościgowy z podwoziem Christiego.

Tier IV - 14TP

lepiej opancerzony i nieco cięższy niż 10TP, choć wciąż bardzo mobilny.

Tier V – KSUST I

Czołg ma posiadać armatę 75 mm.

Tier VI – czołg Habicha wariant I 

Czołg potencjalnie bardzo mocny na swoim poziomie, cienki pancerz, niewielka wieża i bardzo mocne działo.

Tier VII - czołg Habicha wariant II 

Pierwszy czołg ciężki w polskim drzewku, ma być uzbrojony w armatę kalibru 105 mm. Wadą ma być relatywnie słaby jak na tę klasę pancerz.

Tier VIII – czołg Markowskiego 

Z informacji WG wynika, że maszyna będzie posiadała mocną wieżę, ale znacznie słabiej opancerzony kadłub. Rozważany jest obecnie szeroki zakres uzbrojenia począwszy od armat 105 mm i 122 mm, a kończąc na haubicy 120 mm HE.

Tier IX – 50TP Tyszkiewicza 

Armata 130, „Tyszkiewicz” ma mieć świetny pancerz zarówno na wieży, jak i kadłubie, ale kiepską mobilność.

Tier X – 60TP Lewandowskiego

Lewandowski będzie pojazdem raczej powolnym, możliwe też, że kadłub będzie łatwy do spenetrowania. Wiele wskazuje na to, że maszyna będzie OP i już teraz można spodziewać się nerfa - armata 130 mm i potężne długolufowe działo 152 mm.


TUTAJ znajdziecie dziennik deweloperski, w którym omawiane są zmiany nadchodzące wraz z polskim drzewkiem.

Norber Lura

Norbert Lura

Studiuje socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik kompetytywnych FPS’ów i gier wyścigowych, choć nie zamyka się w tych dwóch gatunkach. Jego pierwsze gry to Crash Team Racing, C&C Generals i przeglądarkowy Gladiatus. Poza grami uwielbia gadżety i branżę elektroniczną w ogóle. Zafascynowany tym, co przyszłe technologie mogą zaoferować przeciętnemu "Kowalskiemu".

 

 • World of Tanks

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Bitwy pancerne (Action MMO)
  Grafika: 3D
  Producent: Wargaming.net
  Wydawca: Wargaming.net
  Platformy: Windows, Xbox 360

  • 7.1
  • 0.0
  • 8.3
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

World of Tanks - trailer

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 5
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda World of Tanks
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-10-21 12:38:37 dissertation proposals http://essaypromaker.com - custom writing professional essay writers writing help - dissertation proposal example help essay writing
2018-10-20 03:13:13 Świetnie wymienione wady: 1. Brak lokalizacji - to przeszkadza tylko głąbom czyli to zaleta 2. Wymagania w zamian za piękno gry - Wiedźmin 3 jest do kitu bo ma duże wymagania w zamian za grafikę? 3. Dobrowolny duel który nie daje nikomu nic i nikomu nie szkodzi... "Ofiara" "zagrania"? Zrobili redaktora w wałacha w PvP na serwerze PvE w bezcelowym duelu? Zasłona milczenia... Ten portal to jedna wielka "ofiara" z tego co widzę. W każdym artykule/recenzji błędne informacje i pospolite bzdury.
2018-10-17 09:30:00 Witam co do treści gry jak i samej gry jest w porządku podoba mi się . Lecz co do braków zainteresowania ze strony twórców brak odpowiedzi itd mam wiele zastrzeżeń ogarnijcie to bo fajna gra a ludzie się coraz bardziej wkurzają .