Najpopularniejsze gry eSportu – czy warto w to inwestować? • MMO News

Najpopularniejsze gry eSportu – czy warto w to inwestować?

Najpopularniejsze gry eSportu – czy warto w to inwestować?

Moda na gry komputerowe pojawiła się ponad 20 lat temu i została przyjęta dość sceptycznie poprzez społeczeństwo. Pojęcie o eSport jeszcze nawet nie istniało, a sama kultura była postrzegana jako ruch, w który nikt nie zamierzał inwestować. Historia jednak całkowicie się zmieniła, dzięki popularyzacji gier komputerowych i powstaniu stron takich jak: Free to Play czy Twitch. Dzięki temu era cybersportu rozrosła się i zyskała miliony fanów na całym świecie. Obecnie eSport jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin na świecie i oficjalnie została uznana za samodzielny rodzaj sportu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które gry są obecnie uważane za najpopularniejsze i czy stanowią konkurencję dla tradycyjnych sportów! 

 

eSport we współczesnych realiach – jak nowy sport sięga po kolejne wyzwania?

Pomimo stosunkowo krótkiego czasu istnienia oficjalnie uznanych eSportów, fakt ten nie przeszkodził im w rozwoju i skutecznym przejmowaniu inicjatywy od tradycyjnych dyscyplin o długiej tradycji. Dobitnym tego przykładem są turnieje eSportowe, które gromadzą największą bazę fanów - ponad 20 milionów osób online, a fundusz nagród sięga nawet 40 milionów dolarów! Powodem takiego sukcesu są kilka ważnych czynników:

Najlepsze warunki dla graczy i widzów

Prawie każdy wie, że gracze z czołowych klubów eSportowych pobierają ogromne opłaty za swoje gry. Świat nie stoi w miejscu i każdy z nas może zarabiać na oglądaniu meczów. Obstawianie meczy CS:GO czy Dota 2 przynosi nie tylko najlepsze emocje, ale i zysk! Licencjonowane portale online w Polsce oferują najlepsze warunki dla graczy - od wyższych kursów po ekskluzywne bonusy dla każdego gracza! Największą popularnością cieszą się zakłady na żywo na Dota 2, CS:GO i League of Legends.

Katowice - Stolica eSportu w Polsce

W Katowicach mamy europejskie centrum eSportowe numer jeden, którego głównym celem jest promowanie tego trendu. Ponadto, w centrum odbywa się coroczny turniej "ESL One Katowice".  Gdzie nasza polska drużyna Virtus Pro trenuje i zdobywa nowe umiejętności! 

Gry komputerowe - która dyscyplina sportowa ma przewagę?

Reprezentowanych dyscyplin, które oficjalnie istnieją we współczesnym eSporcie jest niemało. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że każdy z nich ma swoją wartość na światowej scenie, a tylko nieliczni są głównymi liderami!  Obstawianie dota 2 czy CS:GO są tak popularne, ponieważ są to dwie gry komputerowe, które stały się największymi gigantami w cybersporcie. Gry te mają zupełnie inne tematy, ale łączy je również wspólna wiedza.

Dota 2

Strategia komputerowa, która pojawiła się ponad 10 lat temu zrobiła prawdziwą furorę w pierwszym roku swojej premiery. Ponad 10 milionów nowych graczy w rok po premierze jasno pokazało, że ta gra jest prawdziwym sukcesem w świecie eSportu.

Cel gry jest zawsze prosty: przemierzać mapę i pokonać przeciwnika.  Jednak ogromna różnorodność bohaterów w grze nadaje specjalny rytm i sprawia, że gra jest prawdziwym ekskluzywem!

СS:GO

Komputerowa strzelanka, znana wszystkim z dzieciństwa, jest dziś nadal tak samo aktualna jak zawsze! Celem gry jest również przejście mapy i pokonanie wroga, ale w przeciwieństwie do poprzedniej gry, tutaj będziesz miał pochlebne zdanie na temat wyboru mapy! A żeby spróbować swoich sił w CS:GO lub Dota 2, nie musisz pobierać gry, wystarczy, że wejdziesz na stronę vulkan.bet. Tutaj możesz postawić na swoją ulubioną drużynę po najlepszych kursach i już dziś zostać zwycięzcą!
 

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • DOTA 2 logo gry png

  DOTA 2

  Gatunek: Inne
  Tematyka: Fantasy MOBA
  Grafika: izometryczna
  Producent: Valve
  Wydawca: Valve
  Platformy: PC

  • 6.8
  • 0.0
  • 7.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

 Forge of Empires - Jak grać, początki i ważne podpowiedzi [Full HD]
Hero Wars - Gameplay [Full HD]
Hero Wars - Trailer [Full HD]
Jak wykonać skok narciarski? - Ski Jump Simulator [Full HD]
MystiCat - Gameplay

Najchętniej grane

BEST GAME IV - Fury
 • Sonda DOTA 2
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze