news

INDIE GAMES: Egony - Witaj w dystopijnej przyszłości

INDIE GAMES: Egony - Witaj w dystopijnej przyszłości

Prezentujemy kolejną część naszego cyklu INDIE GAMES, w którym zapoznajemy Was z różnymi rodzimymi produkcjami. Tym razem objęliśmy naszym patronatem grę Egony – coś dla miłośników gier strategicznych.

Mimo, że Egony znajduje się obecnie w fazie bety, gra prezentuje się naprawdę interesująco. Twórcy od dwóch lat dokładają wszelkich starań, aby dostarczyć swoim graczom unikalnego doświadczenia z gry. Prace dobiegają końca i premiera Egony nastąpi już w 2017 roku.

My tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze słowami samych twórców gry:

„Egony to gra strategiczna, w której kluczową rolę odgrywa nie tylko rywalizacja pomiędzy graczami, ale przede wszystkim zdobywanie i rozważne zarządzanie specjalnymi jednostkami - Hegosami.

Egony

Ekonomia gry została oparta o czasowy wynajem specjalnych jednostek od innych graczy. Dzięki temu cała rozgrywka jest w ich rękach - mogą wykorzystywać Hegosów do realizacji własnych celów, udostępniać ich innym graczom lub wypożyczyć od kogoś. Wyobraź sobie, że zdobywasz i budujesz superjednostkę, która zapewni ci znaczną przewagę. Z jednej strony chcesz na niej budować potęgę, z drugiej masz świadomość tego, że inni gracze chcą oddać swoje punkty doświadczenia, by choć przez chwilę doboostować nią wojsko. Jaką decyzję podejmiesz?

Proste zasady walki, możliwość tworzenia kombinacji różnorodnych strategii zarządzania, zarówno zasobami militarnymi jak i budowlanymi w połączeniu z rozwiniętą historią i zadaniami zmienia zmagania graczy w emocjonującą przygodę. Podstawą jest treściwa, ograniczona czasowo (czas gry od 2 do 72 godzin) rywalizacja na wydzielonych częściach terenu zwanych, parcelami.

Gra nie angażuje całego czasu, tempo rywalizacji gracz dostosowuje do swojego stylu gry i potrzeb. Jedyne o czym musi bezwzględnie pamiętać to, by zdążyć wywieźć zdobyte dobra do swojej bazy, bo tylko tam są bezpieczne. Nie przywiązujesz się do podbijanych terenów, nie przejmujesz ich własności, swoją potęgę budujesz w bazie.

Egony to gra, którą ciężko jednoznacznie zaklasyfikować do powszechnie znanych gatunków. Z jednej strony jest to MMOSG, z drugiej jednak rozbudowana fabuła stawia ją blisko RPG-ów.”

Bardzo cieszymy się ze współpracy z twórcami Egony i trzymamy kciuki za dalsze prace nad rozwojem produkcji. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony gry i zwrócenia uwagi na ten unikalny tytuł.

Zobacz inne niezależne produkcje, które opisaliśmy.

Tworzysz gry i chciałbyś, abyśmy przyjrzeli się Twojemu tytułowi? Napisz do nas na redakcja@portalmmo.pl i zgłoś swój projekt - jeśli nam się spodoba, zaprezentujemy go!

Portal MMO

Portal MMO Team

Nasza misja to dostarczanie Wam najlepszych informacji i multimediów ze świata gier komputerowych, ze szczególnym uwzględnieniem niesamowitych gatunków: MMO, MMORPG i MOBA ;)
 

 • Stronghold Kingdoms

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Średniowiecze (MMORTS)
  Grafika: 2D
  Producent: FireFly Studios
  Wydawca: FireFly Studios
  Platformy: Przeglądarka internetowa

  • 7.5
  • 0.0
  • 8.0
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Stronghold Kingdoms - Trailer - HD [PL]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 5
Najnowsze Najlepsze 0 komentarzy
 • Sonda Stronghold Kingdoms
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
  • Długie oczekiwanie 0
  • Czasochłonność 0
  • Drobne niedociągnięcia 0
  • gówno 0
  • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD 0
  • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD 0
  • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD 0
  • xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD 0
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-12-10 19:15:42 Jak wyglądają moce , jak je zdobywać?
2018-11-30 15:04:40 Nie polecam Kiedyś warto było zaczynać na nowych serwerach bądz serwerach podobnych niestety teraz połaczyli wszystkie serwery i nie dośc że są lagi to ogólnie gracze którzy wydali kase by być top 1 na swoim serwerze są ledwo top 100
2018-11-28 17:11:53 Póki co, nie jest aktywna.