news

Gry traktory [Zagraj z Günterem]

Gry traktory [Zagraj z Günterem]

Halo! Tutaj Günter. Miło mi powitać Was po mojej dłuższej absencji (nie mylić z abstynencją, jestem normalny). Musiałem udać się na dłuższy czas do Wiednia, gdyż mój poprzedni pracodawca poprosił mnie o przeprowadzenie szkolenia w zakresie serwisowania ekspresów do kawy. Dobrze się jednak stało, gdyż wracając pociągiem relacji Wiedeń – Konin (a może Koło albo Turek, nie pamiętam) wpadłem na rewelacyjny pomysł na kolejny materiał.

Wsi spokojna, wsi wesoła... Spokojne, ciche życie to terra incognita dla jednych i święty Graal dla pozostałych. Wśród mieszczuchów najbardziej. Zwłaszcza tych, którzy lubują się w, że tak sobie pozwolę popłynąć, in-door entertainment. Myślicie, że dlaczego Wiedźmin stał się tak popularny? Dzięki dojrzałej fabule, dojrzałym wyborom czy może możliwości eksploracji obszarów wiejskich? Zagadka rozwiązana. Co? Ktoś się nie zgadza? Zaraz wytłumaczę, dlaczego to ja mam rację, a wy nie. Posłużę się przy tym żelazną argumentacją, niepodważalnymi prawami SEO oraz jedną, lecz za to trafną i niezwykle popularną wśród słów kluczowych frazą: gry traktory. A może, zamiast pisać po próżnicy, przyznacie się do swojej tłumionej i skrywanej tęsknoty za wirtualną jazdą traktorem i przejdziemy do omawiania gier.

Brrum, brrum!

No dobrze, jednak zestawienie nie będzie takie, a może nie dokładnie takie, jak zapowiadałem. Spieszę z wyjaśnieniem – świat gier pozwala na pozbycie się wielu ograniczeń, jakie nakłada na nas rzeczywistość. Jaka jest bowiem definicja traktora w świecie postapokaliptycznym? Jak na pojęcie traktorowatości wpływa zniekształcony realizm świata, w którym funkcjonalność pojazdu nie ogranicza się tylko do transportu, lecz uwzględnia również walory bojowe? Te i inne dylematy sprawiają, że na tytuły podpadające pod frazę gry traktory spojrzymy poprzez znacznie szersze spektrum. No, koniec tłumaczenia się za odbieganie od tematu. Jedziemy! (huhuhu).

1. Death Tractor

Czy można nie pokochać gry pod tytułem Traktor Śmierci? Nie można. A jeśli tytuł nie wystarczy, oto fragment opisu gry na Steamie: "Zasady są tak proste, że nawet twoja babcia mogłaby je opanować. Dopóki PRZERAŻAJĄCE TRAKTORY ŚMIERCI nie doprowadzą jej do zawału". Czujecie miłość? Nie? Nie wierzę. Kamienie nie potrafią czytać.

Death tractor

Grę można najprościej opisać jako realistyczny symulator zbierania kukurydzy. Wcielając się w jednego z członków rodziny Nomsanto udajemy się na farmę i zabieramy do roboty. Problem polega na tym, że jest ciemno, strasznie, a gdzieś wśród kukurydzy poluje na nas przerażający, diabelski traktor. Warte uwagi są aspekty edukacyjne – maszyny powstały w wyniku stosowania przez rodzinę sztucznie zmodyfikowanych upraw. Teraz wiadomo, skąd pochodzi GMO! Bawić się możemy w trybie single, jest również multiplayer (do 4 graczy). Niestety na obecną chwilę nie ma możliwości prowadzenia Traktora Śmierci. Czekamy również na crossover Dzieci kukurydzy Stephena Kinga oraz Death Tractora. Mniam.

2. Tractorball

Ta perełka to niepowtarzalne połączenie Fify, pinballa i dowolnej gry, w której możemy pojeździć traktorem. Dobra, z Fifą przesadziłem. Ale wszelkie skojarzenia ze słynnym symulatorem futbolu są jak najbardziej uzasadnione – w Tractorball gramy bowiem w piłkę nożną, prowadząc traktor, który posiada z przodu "łapkę" żywcem wziętą z maszyny do pinballa i powiększoną do opowiedniej skali.

Tractorball

W trybie dla pojedynczego gracza twórcy zapowiadają możliwości dostosowywania wyglądu własnej maszyny, rozwój oparty na punktach doświadczenia, tryb rozgrywek sezonowych, turnieje, dwadzieścia lig do odblokowania. W multi będziemy mogli pobawić się w trybie 2v2 oraz kooperacji na pięciu głównych arenach ze zmiennymi ustawieniami dającymi w sumie dwiadzieścia różnych poziomów. A, właśnie, będziemy. Wspominałem już, że Tractorball jeszcze się nie ukazało? Data premiery nieznana.

 • Crossout

  Gatunek: Sportowe & wyścigi
  Tematyka: Walka pojazdów
  Grafika: 3D
  Producent: Targem
  Wydawca: Gaijin Entertainment
  Platformy: PC

  • 7.7
  • 0.0
  • 7.7
 • Nie zgadzasz się z oceną? Zagłosuj! Dołącz do społeczności graczy MMO

video

Crossout: Closed Beta Launch Trailer [Full HD]

Zobacz podobne więcej z tego działu

Najchętniej grane

NAJCHĘTNIEJ GRANE 1
Najnowsze Najlepsze 2 komentarze
Artur Borzucki • 2017-09-02 21:41:26

Grałem w HMM tuż po premierze i pytam się: co to ma wspólnego z MOBA?!... Bliżej temu do CTFa, a i tak to dalej nie to...

gunter • 2017-09-02 22:07:26

Rozgrywka tocząca się na arenie, gdzie głównym celem dwóch drużyn jest zniszczenie symetrycznie rozmieszczonych baz przeciwnika, charakterystyczny dla pionierów gatunku rzut izometryczny, postaci (tu w formie samochodów) posiadające unikalne zdolności oraz funkcje... żeby wymienić kilka. Fakt, nie jest to typowe MOBA, jak LoL, czy DotA, ale moim zdaniem jak najbardziej podpada pod główne założenia gatunku.

 • Sonda Crossout
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
NEWSY 
najnowsze
forum 
2018-06-22 12:56:46 Inaczej niż w przypadku większości tego typu gier, które odstawiam po godzinie, tutaj siedzę już kilka dni. Chyba czegoś takiego szukałem :)
2018-06-21 23:52:42 Super sprawa! Fajnie, że gierki przeglądarkowe wciąż się rozwijają :)
2018-06-21 15:39:12 Dobre wykonanie. Nowoczesny wygląd ale z klimatem, przyjemna rozgrywka.. tylko trochę trudno na początku ale być może to nawet dla niektórych i plus :D