Gry survival online na PC [Zagrajmy] • MMO News
 • ranking gry mmorpg topowe online
 • darmowe gry do pobrania na pc i komputer
 • poradniki gry na komputer darmowe
 • wirtualny świat rewolucja gra online
 • wydarzenia eventy gaming gry komputerowe
 • indie games gry niezależne

Gry survival online na PC [Zagrajmy]

Gry survival online na PC [Zagrajmy]

Gry survivalowe zdobyły w ostatnich latach duże uznanie graczy na całym świecie. Głównie za sprawą nowoczesnego podejścia preferowanego przez twórców, które to objawiło się w różnorodnych produkcjach, mających nierzadko wiele ciekawego do zaoferowania. Od systemu craftingu przedmiotów, aż po sposoby walki – każda gra typu survival na PC przedstawia rozgrywkę na swój osobliwy sposób. Oto kilka naszych propozycji gier, które z pewnością dostarczą wiele zabawy fanom tego gatunku.

gry survival pc

THIS WAR OF MINE

Pierwsza propozycja to gra survival PC z naszego rodzimego podwórka ze studia 11 bit studios. Nie jest to zwykła gra, bowiem historia w niej opowiadana rzuca na nas od początku ciężki klimat i grozę. Przetrwać musimy bowiem jako cywil w realiach prawdziwego konfliktu zbrojnego. Gra przenosi nas do oblężonego Sarajewa, a my wcielamy się w buty zwykłego cywila, który nie skupia się na bohaterskich czynach – jest jedynie ofiarą wojny. Gra opiera się na gromadzeniu przedmiotów niezbędnych do przeżycia (żywności czy leków), a także podejmowania szeregu wyborów. W tym także tych trudnych, odwołujących się do moralności. Tytuł jest czymś niezwykle poważnym i mocnym, bowiem poruszane w nim tematy nijak mają się do patetycznych wizji wojen, w których zwyciężają ci dobrzy. Choć nie jest to survival horror, to potrafi być przerażająco. Co ciekawe, zostało zapowiedziane wprowadzenie gry do kanonu nieobowiązkowych lektur szkolnych w Polsce – jest to pierwszy i jak na razie jedyny tego rodzaju przypadek. 

this war of mine survival pc

Sama gra została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i krytyków na całym świecie. Osiągnęła średnią ocen powyżej pułapu 80%, a sprzedaż w pierwszych dwóch dniach od premiery zagwarantowała twórcom zwrot całych kosztów produkcji. Gra okazała się być czymś na tyle ciekawym, że powstały jej wersje na inne platformy, w tym także mobilne. Gra pod koniec listopada wsparła również Polską Akcję Humanitarną dzięki platformom streamingowym. Jest to bardzo dobry przykład tego, że gry nie tylko mogą i powinny podejmować tematy trudne, misyjne. Mogą i są w stanie wpływać pozytywnie na nasze prawdziwe życie i świat dookoła. 

ARK: SURVIVAL EVOLVED

Ten tytuł to świetny przykład trendu, który w ostatnich latach objawił się na rynku growym. Mamy tu bowiem duży, otwarty świat. Jest także zaawansowany system tworzenia przedmiotów i zbierania surowców, a także... wczesny dostęp. Ten ostatni oczywiście już dobiegł końca, natomiast właśnie takie były początki ARK: SURVIVAL EVOLVED jako gry survival multiplayer na pc. Zadaniem gracza jest przetrwanie na wyspie pełnej niebezpieczeństw. Główne stanowią dinozaury, katastrofy naturalne i oczywiście postaci innych graczy. Brzmi ciekawie? W rzeczy samej takie jest, bowiem ARK zapewnia bardzo zróżnicowaną rozgrywkę. 

ARK survival multiplayer pc

W grze znajdują się dwa tryby – poza standardowym multiplayer, jest również tryb singleplayer. Survival może się zatem odbywać na wiele różnych sposobów. Sama rozgrywka to eksploracja (w dwóch różnych perspektywach, z pierwszej i trzeciej osoby), zbieractwo, unikanie zagrożeń i wykorzystywanie okoliczności dla naszych celów. Można nawet skorzystać z dinozaura jako środka transportu, co z pewnością jest zarówno efektowne, jak i efektywne. Dla fanów modyfikacji dobrą wiadomością będzie otwarta struktura gry i jej obecność na platformie Steam. Gracze mogą popuścić wodze fantazji i wzbogacić swoją rozgrywkę dzięki ogromnej ilości modów i usprawnień. Poza nowymi trybami można także całkowicie odmienić mechanikę rozgrywki. 

DON’T STARVE TOGETHER

Mówi się, że świat byłby lepszy, gdyby twórcy gier brali do serca uwagi społeczności graczy i implementowali je w kontynuacjach swoich tytułów. Okej, może nikt tak jeszcze nie powiedział, ale z pewnością społeczność graczy byłaby z tego faktu bezwzględnie zadowolona. A właśnie taki zabieg został zastosowany przy kontynuacji Don’t Starve, której brakowało możliwości współpracy z innymi. Survival multiplayer – czy może być coś lepszego? Z pewnością pomocna dłoń podczas próby przetrwania w trudnym terenie wydaje się być czymś nieocenionym. Don’t Starve Together jest właśnie odpowiedzią na tego typu głosy sugerujące, aby dom oryginalnej i ciepło przyjętej gry, dodać pierwiastek współpracy. Tak też powstał ten samodzielny dodatek, będący w zasadzie rozszerzeniem gry Don’t Starve.

Don't starve together survival pc

Don’t Starve Together rzuca gracza do mrocznego i niebezpiecznego świata fantasy, a głównym zadaniem jest po prostu przetrwanie. Sama gra poza survivalem, posiada również otwarty świat. Aby w nim przeżyć, należy wykorzystywać to, co uda nam się znaleźć, zbudować schronienie i nie popełniać głupstw. Ogromnym smaczkiem i zaletą jest wybór naszej postaci. Każdy z bohaterów posiada inny wygląd, a przede wszystkim różnicuje ich charakter, umiejętności, mocne oraz słabe strony. Ich odpowiednie wykorzystanie to klucz do sukcesu. Nie zabrakło również eksploracji, craftingu i innych typowych dla gatunku opcji. Grać możemy zarówno w zamkniętej sesji ze znajomym, bądź też zdać się na łaskę łącza internetowego i współpracować z nowo poznanymi osobami.

Świat gier survivalowych na pc jest ogromny, a dowodem tego są nie tylko świetne gry zaprezentowane powyżej, lecz także mnogość innych tytułów, z których każdy oferuje inny sposób zabawy. Survival horror będzie nas straszyć, podczas gdy inne zapewnią raczej kreskówkowe doznania w gronie znajomych poprzez multiplayer. Wszystkie wymagają jednak tego samego – aby udało nam się przetrwać.
 


 

SPRAWDŹ ZESTAWIENIA GIER O PANDEMII, GIER ESCAPE ROOM ORAZ DOBRYCH GIER TOWER DEFENSE

TOP najlepsze gry pandemia wirus plaga zarazaGry Escape Roomgry tower defense online najlepsze za darmo

 


 


 

gry za darmo do pobrania na komputerArtykuł jest częścią DZIAŁU ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia z zakresu gier online oraz polecają najciekawsze tytuły do zagrania.
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.


LUBISZ GRY SURVIVALOWE? ZAGRAJ W DARMOWE LEFT TO SURVIVE
Left To Survive - Zombie Survival Shooter FPS gra strzelanka FPS

 • Left To Survive logo gry png

  Left To Survive

  Gatunek: Shootery
  Tematyka: Walka z zombie w post-apo
  Grafika: 3D
  Producent: MGL MY.COM
  Wydawca: My.com B.V.
  Platformy: PC, smartfon

  • 7.8
  • 0.0
  • 8.3
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Left to Survive - Area 51 event Teaser [Full HD]
Left to Survive - Dead Zombie Shooter & Apocalypse - Gameplay [Full HD]
Left To Survive - Zombie survival game free - Gameplay [Full HD]
Mech Arena: Robot Showdown - Online Shooter - Trailers & Commercials [Full HD]
Mech Arena: Robot Showdown - Official Commercial - Like A Pro [Full HD]

Najchętniej grane

BEST GAME - FURY
 • Sonda Left To Survive
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze