Gry survival online na PC [Zagrajmy] • MMO News

Gry survival online na PC [Zagrajmy]

Gry survival online na PC [Zagrajmy]

Gry survivalowe zdobyły w ostatnich latach duże uznanie graczy na całym świecie. Głównie za sprawą nowoczesnego podejścia preferowanego przez twórców, które to objawiło się w różnorodnych produkcjach, mających nierzadko wiele ciekawego do zaoferowania. Od systemu craftingu przedmiotów, aż po sposoby walki – każda gra typu survival na PC przedstawia rozgrywkę na swój osobliwy sposób. Oto kilka naszych propozycji gier, które z pewnością dostarczą wiele zabawy fanom tego gatunku.

gry survival pc

THIS WAR OF MINE

Pierwsza propozycja to gra survival PC z naszego rodzimego podwórka ze studia 11 bit studios. Nie jest to zwykła gra, bowiem historia w niej opowiadana rzuca na nas od początku ciężki klimat i grozę. Przetrwać musimy bowiem jako cywil w realiach prawdziwego konfliktu zbrojnego. Gra przenosi nas do oblężonego Sarajewa, a my wcielamy się w buty zwykłego cywila, który nie skupia się na bohaterskich czynach – jest jedynie ofiarą wojny. Gra opiera się na gromadzeniu przedmiotów niezbędnych do przeżycia (żywności czy leków), a także podejmowania szeregu wyborów. W tym także tych trudnych, odwołujących się do moralności. Tytuł jest czymś niezwykle poważnym i mocnym, bowiem poruszane w nim tematy nijak mają się do patetycznych wizji wojen, w których zwyciężają ci dobrzy. Choć nie jest to survival horror, to potrafi być przerażająco. Co ciekawe, zostało zapowiedziane wprowadzenie gry do kanonu nieobowiązkowych lektur szkolnych w Polsce – jest to pierwszy i jak na razie jedyny tego rodzaju przypadek. 

this war of mine survival pc

Sama gra została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i krytyków na całym świecie. Osiągnęła średnią ocen powyżej pułapu 80%, a sprzedaż w pierwszych dwóch dniach od premiery zagwarantowała twórcom zwrot całych kosztów produkcji. Gra okazała się być czymś na tyle ciekawym, że powstały jej wersje na inne platformy, w tym także mobilne. Gra pod koniec listopada wsparła również Polską Akcję Humanitarną dzięki platformom streamingowym. Jest to bardzo dobry przykład tego, że gry nie tylko mogą i powinny podejmować tematy trudne, misyjne. Mogą i są w stanie wpływać pozytywnie na nasze prawdziwe życie i świat dookoła. 

ARK: SURVIVAL EVOLVED

Ten tytuł to świetny przykład trendu, który w ostatnich latach objawił się na rynku growym. Mamy tu bowiem duży, otwarty świat. Jest także zaawansowany system tworzenia przedmiotów i zbierania surowców, a także... wczesny dostęp. Ten ostatni oczywiście już dobiegł końca, natomiast właśnie takie były początki ARK: SURVIVAL EVOLVED jako gry survival multiplayer na pc. Zadaniem gracza jest przetrwanie na wyspie pełnej niebezpieczeństw. Główne stanowią dinozaury, katastrofy naturalne i oczywiście postaci innych graczy. Brzmi ciekawie? W rzeczy samej takie jest, bowiem ARK zapewnia bardzo zróżnicowaną rozgrywkę. 

ARK survival multiplayer pc

W grze znajdują się dwa tryby – poza standardowym multiplayer, jest również tryb singleplayer. Survival może się zatem odbywać na wiele różnych sposobów. Sama rozgrywka to eksploracja (w dwóch różnych perspektywach, z pierwszej i trzeciej osoby), zbieractwo, unikanie zagrożeń i wykorzystywanie okoliczności dla naszych celów. Można nawet skorzystać z dinozaura jako środka transportu, co z pewnością jest zarówno efektowne, jak i efektywne. Dla fanów modyfikacji dobrą wiadomością będzie otwarta struktura gry i jej obecność na platformie Steam. Gracze mogą popuścić wodze fantazji i wzbogacić swoją rozgrywkę dzięki ogromnej ilości modów i usprawnień. Poza nowymi trybami można także całkowicie odmienić mechanikę rozgrywki. 

DON’T STARVE TOGETHER

Mówi się, że świat byłby lepszy, gdyby twórcy gier brali do serca uwagi społeczności graczy i implementowali je w kontynuacjach swoich tytułów. Okej, może nikt tak jeszcze nie powiedział, ale z pewnością społeczność graczy byłaby z tego faktu bezwzględnie zadowolona. A właśnie taki zabieg został zastosowany przy kontynuacji Don’t Starve, której brakowało możliwości współpracy z innymi. Survival multiplayer – czy może być coś lepszego? Z pewnością pomocna dłoń podczas próby przetrwania w trudnym terenie wydaje się być czymś nieocenionym. Don’t Starve Together jest właśnie odpowiedzią na tego typu głosy sugerujące, aby dom oryginalnej i ciepło przyjętej gry, dodać pierwiastek współpracy. Tak też powstał ten samodzielny dodatek, będący w zasadzie rozszerzeniem gry Don’t Starve.

Don't starve together survival pc

Don’t Starve Together rzuca gracza do mrocznego i niebezpiecznego świata fantasy, a głównym zadaniem jest po prostu przetrwanie. Sama gra poza survivalem, posiada również otwarty świat. Aby w nim przeżyć, należy wykorzystywać to, co uda nam się znaleźć, zbudować schronienie i nie popełniać głupstw. Ogromnym smaczkiem i zaletą jest wybór naszej postaci. Każdy z bohaterów posiada inny wygląd, a przede wszystkim różnicuje ich charakter, umiejętności, mocne oraz słabe strony. Ich odpowiednie wykorzystanie to klucz do sukcesu. Nie zabrakło również eksploracji, craftingu i innych typowych dla gatunku opcji. Grać możemy zarówno w zamkniętej sesji ze znajomym, bądź też zdać się na łaskę łącza internetowego i współpracować z nowo poznanymi osobami.

Świat gier survivalowych na pc jest ogromny, a dowodem tego są nie tylko świetne gry zaprezentowane powyżej, lecz także mnogość innych tytułów, z których każdy oferuje inny sposób zabawy. Survival horror będzie nas straszyć, podczas gdy inne zapewnią raczej kreskówkowe doznania w gronie znajomych poprzez multiplayer. Wszystkie wymagają jednak tego samego – aby udało nam się przetrwać.
 


 

Artykuł jest częścią cyklu ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia związane z grami online i polecają najciekawsze tytuły, z którymi warto się zapoznać.
 

Dawid Szafraniak

Dawid Szafraniak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zamiłowania gracz wszystkich gatunków i platform, preferujący jednak dobrą fabułę. Pasjonat fotografii sportowej i reportażowej, w wolnych chwilach zwiedza świat na wschód od Europy i państwa powszechnie niepopularne.
 

 • League of Angels 4 Heaven's Fury logo gry png

  League of Angels 4 Heaven's Fury

  Gatunek: Fantasy MMORPG
  Tematyka: MMO w świecie fantasy
  Grafika: 3D
  Producent: Youzu Interactive
  Wydawca: Youzu Interactive
  Platformy: PC, smartfon

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.7
*/*/
 • Sonda League of Angels 4 Heaven...
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze