Gry logiczne, których na pewno nie znacie [Zagrajmy] • MMO News

Gry logiczne, których na pewno nie znacie [Zagrajmy]

Gry logiczne, których na pewno nie znacie [Zagrajmy]

Czy gatunek gier MMO musi ograniczać się jedynie do strzelanek, RPG-ów, czy strategii? Niekoniecznie! W Sieci można znaleźć mnóstwo tytułów, które nie pasują do powyższych kategorii, a mimo to są całkiem popularne. Jeśli zatem nie boicie się wytężyć nieco szarych komórek, oraz gotowi jesteście na nietypowe wyzwania, zapraszam dalej!

Pora ruszyć głową!

W dzisiejszym menu znajdują się gry logiczne. Uprzedzam solidarnie, że nie są to potrawy łatwostrawne. Nazwałbym je wyszukanymi, kulinarnymi dziełami sztuki. No dobra, nie przesadzajmy! Część z nich jednak oferuje doznania, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Przykład? Cloud Chamber! Wyobraźcie sobie detektywistyczną zabawę, zmuszającą graczy do współpracy. Tak, ta produkcja jest MMO, bowiem jednocześnie w przygodzie bierze udział masa osób. Wszystkie one mają do osiągnięcia ten sam cel – znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Początek jest prosty, ludzkości grozi zagłada, a młoda badaczka musi zdecydować, czy pozostać lojalną ojcu, czy powalczyć o ocalenie świata. W tym miejscu wkraczamy my, zbierając informacje, rozwiązując łamigłówki i dzieląc się wrażeniami z innymi. Tylko wspólnie można dojść do samego końca.
Cloud Chamber gry logiczne
Z kolei czymś innym jest Puzzle Pirates. Tym razem rzuceni jesteśmy na szerokie wody, by przywdziać bandanę z trupią czaszką i stanąć za sterami statku pirackiego. W rzeczywistości zaś cała ta otoczka to jedynie wymówka. Twórcy bowiem przenieśli do świata MMO znane mini-gry. W sumie jest ich około dwudziestu, a każda z nich wymusza na nas rywalizację z innymi. W ten sposób wzbogacamy się i budujemy swoją piracką karierę. Z czasem zorganizujemy własną flotę, lub dołączymy do innej drużyny. Wszystko po to, aby zapanować nad wzburzonym oceanem. Całość warto polecić przede wszystkim młodszym osobom, zaczynającym swoją przygodę z grami.

Co robi gra strategiczna na przeglądarkę w kategorii logiczne? Cóż, w sytuacji, gdy twórcy w pewnym momencie bardziej stawiają ciężar rozgrywki na rozwiązywanie łamigłówek, niż na aspekty ekonomiczne, trudno się dziwić takiemu przypasowaniu! Uptasia, bo o tej produkcji mowa, skutecznie łączy wiek XIX, ekonomię oraz drobne mini-gry. Jeśli jednak szukacie tutaj szansy na rozpoczęcie wojny, srodze się zawiedziecie. Tytuł ten nastawiony jest na gospodarkę, tutaj pieniądz i przemysł decydują o sile imperium. Zatem jeśli chcecie zawojować świat produkując najsmaczniejsze bułki na świecie, serdecznie zapraszam.

Może sudoku lub krzyżówkę?

Chcecie wciągnąć młodą osobę w świat gier MMO? Boicie się jednak, że rynek przesycony jest brutalnymi produkcjami? Jest na to proste rozwiązanie – Amazing World! Wcielamy się tutaj w przedstawicieli rasy Zing, chociaż słowo „rasy” jest lekkim nadużyciem. Zing bowiem są pluszowymi stworzeniami, przypominającymi maskotki. Ich przeciwnicy, Nix, chcą pozbawić domu naszych podopiecznych. Na czele wrogów stoi zaś mroczna Vexa, którą musimy obalić. Jak tego dokonamy? Przemierzając świat i wykonując różne zadania, osłabiające pozycję Nix. Spokojnie, w Amazing World nie ma za grosz przemocy. Są za to słodkie pluszaki, czekające na przyozdobienie. Nie zabraknie również prawdziwego zatrzęsienia łamigłówek oraz rzeszy innych graczy. Nie wspominałem, że o ocalenie krainy powalczymy wraz z innymi?

Stash

Na koniec pozostawiam Stash, czyli powrót do klasycznych gier z lat 80 oraz 90 ubiegłego wieku. To wszystko oczywiście ubrane w kategorię MMO! Tylko uprzedzam, w tym przypadku będzie bowiem nieco inaczej. Dlaczego? Podstawą zabawy jest nasz domek, który wraz z postępami rozwijamy. Na drugi plan schodzi nasza postać, której możemy wybrać rasę, klasę, czy płeć. Istotniejszy z kolei jest widok izometryczny oraz taktyczny system walki. Tak, tutaj pojedynkujemy się na tury. Nie ważne, czy naszym przeciwnikiem jest inny gracz, czy zwykły potwór. Co rundę musimy ustawić bohatera, poruszyć go, lub zaatakować. Do tego dochodzi możliwość tworzenia własnych instancji, rozbudowane opcje produkowania przedmiotów, czy handel. Jakby tego było mało, nie zabraknie również łamigłówek oraz fabuły. Jeśli jesteście fanami gier stworzonych przez Frogdice, poczujecie się jak w domu. Autorzy bowiem zebrali wszystkie swoje światy w jedno, szalone miejsce.

To wszystkie moje propozycje. Niestety, niektóre z nich są płatne, ale jeśli będziecie mieli okazję, dajcie im szansę. Nie są to typowe gry MMO, więc osoby pragnące rzucić się w wir kolekcjonowanie przedmiotów i osiągania coraz to wyższych poziomów, mogą poczuć się zawiedzione. Cała reszta z kolei, szukająca rozrywki dla mózgu, zwyczajnie się zrelaksuje. Niech Wam neurony radośnie pulsują, a co!

Dziękuję wszystkim za uwagę, zapraszam również do innych artykułów z serii Zagrajmy. Swoją drogą, czy logiczne produkcje MMO, Waszym zdaniem, mają jeszcze rację bytu?
 


 

Artykuł jest częścią cyklu ZAGRAJMY, w którym Redaktorzy Portalu MMO poruszają różne zagadnienia związane z grami online i polecają najciekawsze tytuły, z którymi warto się zapoznać.
 

Patryk Manelski

Patryk Manelski

Zapalony fan MMO, który nie wyobraża sobie grania bez udziału innych graczy. Podobno ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim, czego po jego tekstach nie widać. Twierdzi, że ma do własnej dyspozycji cały czas tego świata i nigdzie mu się nie śpieszy. No chyba, żeby wbić kolejny poziom, oczywiście.
 

 • Total Battle logo gry png

  Total Battle

  Gatunek: Strategiczne
  Tematyka: Fantasy
  Grafika: izometryczna
  Producent: Fusion Core
  Wydawca: Scorewarrior
  Platformy: WWW, Android, iOS

  • 8.0
  • 0.0
  • 8.7
*/*/

Zobacz podobne więcej z tego działu

Total Battle - Gameplay [HD]
Total Battle - Poradnik - zbieranie zasobów [Full HD]
Ski Jump Simulator - Promo Video [Full HD]
Splitgate - Gameplay [FullHD]
Splitgate - Trailer [FullHD]

Najchętniej grane

BEST GAME IV - Fury
 • Sonda Total Battle
 • Głosuj na wady i zalety gry!
ZALETY 
WADY 
 NEWSY
najnowsze